Artykuł sponsorowany

W łuskę czy w koronkę? Co o dostępnych sposobach układania karpiówki sądzą specjaliści z firmy Tom-Bud?

W łuskę czy w koronkę? Co o dostępnych sposobach układania karpiówki sądzą specjaliści z firmy Tom-Bud?

Dachówka ceramiczna typu karpiówka to bardzo popularny materiał, który służy do stworzenia szczelnego i estetycznego pokrycia dachowego. Produkt ten – jako jeden z niewielu – może być układany na 2 sposoby. Mowa tutaj oczywiście o montażu na tzw. łuskę oraz w koronkę. Oba rozwiązania zapewniają zupełnie odmienne efekty wizualne, dlatego też przed rozpoczęciem prac dekarskich warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat. Co podpowiadają najlepsi specjaliści?

Co warto wiedzieć o układaniu karpiówki w łuskę?

W tym przypadku – jak sama nazwa wskazuje – dachówka układana na połaci dachowej przyjmuje kształt rybiej łuski. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla inwestorów, którym w pierwszej kolejności zależy na tym, aby pokrycie prezentowało się nowocześnie. Karpiówka zamontowana w ten właśnie sposób dobrze wygląda na wszystkich typach dachów, aczkolwiek najbardziej spektakularnie – na rozłożystych połaciach wielospadowych. Stosując tę technikę, bez trudu da się również stworzyć tzw. wole oko oraz miękki kosz.

Jak podkreślają doświadczeni specjaliści z firmy dekarskiej Tom-Bud, decydując się na karpiówkę układaną w łuskę, trzeba pamiętać o doborze odpowiednich akcesoriów – w tym m.in. specjalnie zaprojektowanych dachówek funkcyjnych. Dzięki temu będzie można stworzyć rozwiązanie systemowe, które z pewnością zachwyci nawet najbardziej wymagających klientów. Z jakimi jeszcze informacjami warto się zapoznać?

Karpiówka w koronkę – dla kogo?

Druga z dostępnych opcji przewidziana jest dla inwestorów, którzy chcieliby, aby dach ich wymarzonego domu jednorodzinnego idealnie wpisywał się w estetyczne wyznaczniki architektury klasycznej. Karpiówka ułożona w koronkę pięknie prezentuje się na budynkach utrzymanych w stylistyce dworkowej. Wybierając to rozwiązanie, osiąga się bardzo dekoracyjny efekt wizualny, który przykuwa wzrok i zwraca uwagę.

Dekarze z firmy Tom-Bud słusznie zaznaczają, że karpiówka ułożona w ten właśnie sposób wyjątkowo korzystnie prezentuje się w kolorze ceglastym. Z przyczyn praktycznych warto zdecydować się na zakup dachówki w wariancie angobowanym, czyli takim, gdzie do zwiększenia trwałości wierzchniej warstwy produktu, użyto uszlachetnionego kwarcu. Dachówki takie są zdecydowanie mniej podatne na porastanie i długotrwałe oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Świadczy o tym m.in. fakt, że niektórzy z największych na rynku producentów udzielają na swoje angobowane karpiówki gwarancję wynoszącą nawet do 50 lat. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz