Artykuł sponsorowany

Czy warto zdecydować się na pełną obróbkę blacharską komina? Sprawdź, co na ten temat podpowiadają specjaliści z firmy dekarskiej Leszka Dybikowskiego!

Czy warto zdecydować się na pełną obróbkę blacharską komina? Sprawdź, co na ten temat podpowiadają specjaliści z firmy dekarskiej Leszka Dybikowskiego!

Komin to bez wątpienia jeden z najbardziej widocznych elementów każdego dachu skośnego. Nie dziwi zatem fakt, że właścicielom domów tak bardzo zależy na tym, aby prezentował się on tak estetycznie, jak tylko jest to możliwe. Współcześnie istnieje wiele ciekawych sposobów wykończenia jego powierzchni. Rosnącym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszy się jednak pełna obróbka blacharska. Z jakimi informacjami na temat tego rozwiązania warto się zatem zapoznać?

Jaką blachę wybrać do obróbki komina?

Obróbka tego typu zdecydowanie najczęściej wykonywana jest z blachy ocynkowanej powleczonej poliestrowymi lub poliuretanowymi powłokami ochronnymi w wybranym przez klienta kolorze. Popularność tego rozwiązania wynika z 2 kluczowych kwestii. Po pierwsze – blacha tego typu na tle alternatywnych propozycji wyróżnia się doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Po drugie natomiast – jak słusznie zauważają fachowcy z firmy Ciesielstwo-Dekarstwo prowadzonej przez Leszka Dybikowskiego – stalowa blacha powlekana jest także odporna na ewentualne uszkodzenia mechaniczne oraz długotrwałe oddziaływanie niesprzyjających czynników atmosferycznych.

Występuje też w kilkudziesięciu kolorach, dlatego dopasowanie jej do barwy dachu jest bardzo proste. Jeżeli chodzi o pełną obróbkę komina, to dużą popularnością cieszy się też blacha tytanowo-cynkowa. Jej największą zaletą jest to, że ze względu na swoje właściwości fizyczne oraz chemiczne nie ma ona prawa zardzewieć. Niestety – tutaj klienci muszą liczyć ze znacznie większymi wydatkami, ponieważ arkusz tzw. tytan-cynku może być nawet o 200% droższy od swojego stalowego odpowiednika.

Ile kosztuje pełna obróbka blacharska komina?

Na tak postawione pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ konieczne do poniesienia koszty uzależnione są od wielu czynników. Choć kształt kominów jest zazwyczaj bardzo podobny, to różnią się one m.in. wielkością. Co równie istotne – pełną obróbkę blacharską komina w zdecydowanej większości przypadków wykonuje się ręcznie, a nie natomiast z gotowych prefabrykatów. Z ekonomicznego punktu widzenia oznacza to, że poza kosztem samych materiałów koniecznie należy uwzględnić koszt doświadczonego rzemieślnika, który z kilku arkuszy blachy potrafi stworzyć małe dzieło sztuki.

Jednakże biorąc pod uwagę średnie stawki rynkowe, za pełną obróbkę komina trzeba zapłacić od 1500 do nawet 5000 zł – w zależności od stopnia skomplikowania prac. Gdzie zatem szukać najlepszych ofert? Wyjątkowo atrakcyjnie prezentuje się propozycja przygotowana przez firmę Ciesielsko-Dekarską prowadzoną przez Leszka Dybikowskiego. To właśnie tutaj wszyscy zainteresowani mogą liczyć zarówno na indywidualne podejście do każdego zlecenia, jak i atrakcyjne ceny oraz szeroko zakrojone doradztwo techniczne.

Opracowanie:
Złotniki Kujawskie, Wiśniowa 25
tel. 784 856 974
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz