Artykuł sponsorowany

Najważniejsze korzyści wynikające z zastosowania dachu zielonego

Najważniejsze korzyści wynikające z zastosowania dachu zielonego

Dach zielony to rozwiązanie niezwykle interesujące, które stosowane jest w coraz większej ilości budynków z dachem płaskim. Jego właściwe wykonanie przez specjalistyczną firmę to szereg korzyści, które uzyskuje inwestor. Jak się bowiem okazuje, dach zielony gwarantuje m.in. doskonałe parametry pod względem izolacyjności termicznej. Jakie jeszcze zalety ma taki rodzaj dachu?

Szczelny i bezpieczny

Dach zielony to inaczej dach odwrócony, w którym finalną warstwę stanowi grunt. Takie rozwiązanie daje możliwość wykonania niezwykle efektownego terenu zielonego na szczycie budynku, jednak należy pamiętać o zachowaniu prawidłowych proporcji przy układaniu kolejnych warstw. Dobrze położony dach zielony zapewnia bardzo dobre parametry w zakresie izolacyjności termicznej. Przekłada się to z kolei na oszczędności w zakresie zużycia energii cieplnej potrzebnej do efektywnego ogrzania budynku i wszystkich jego pomieszczeń.

Szczelny dach zielony chroni także użytkowników obiektu przed nadmiernym hałasem przedostającym się z zewnątrz. Doskonała izolacja akustyczna powoduje, że korzystanie z budynku z takim rodzajem dachu płaskiego jest wygodne i przede wszystkim mniej uciążliwe niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań w zakresie pokrycia. Należy jednak zlecić wykonanie dachu zielonego doświadczonym fachowcom – do ich grona zalicza się firma Termo-Dek, która zajmuje się tego typu usługami od 1998 roku. Dach zielony jest zatem niezwykle szczelny – jakie jeszcze są jego najważniejsze zalety?

Ekologiczna estetyka

Ekologia jest obecnie jedną z najważniejszych kwestii, które brane są pod uwagę w wielu branżach, w tym m.in. w budownictwie. Stosuje się materiały budowlane bezpieczne dla środowiska, a do ekologicznych rozwiązań z pewnością można zaliczyć również dach zielony. Czynna biologicznie powierzchnia zdecydowanie wpływa na poprawę mikroklimatu otaczającego posesję. Rośliny znajdujące się na tego typu pokryciu dachowym stanowią rolę swoistego filtra, który dodatkowo produkuje tlen i oczyszcza powietrze przedostające się do wnętrz.

Co ciekawe, przy zastosowaniu dachu zielonego znacząco zmniejsza się też ilość wody, która odprowadzana jest z najwyższego punktu budynku. Do kanalizacji trafia jej bowiem aż o połowę mniej niż w przypadku obiektów z konwencjonalnym dachem. Dzięki swojej strukturze dach zielony jest także odporny na uszkodzenia mechaniczne, łatwo można  go naprawić i stanowi dodatkowy teren do zagospodarowania. Świetnie sprawdzi się jako nietypowy taras, który z pewnością stanie się atrakcją całego budynku. Należy jednak jego wykonanie zlecić profesjonalistom oferującym kompleksowe usługi – od hydroizolacji aż po zieleń na dachu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać