Artykuł sponsorowany

Skup i sprzedaż bydła opasowego i mlecznego

Skup i sprzedaż bydła opasowego i mlecznego

W czasach, kiedy Polacy zaczęli dbać oto, skąd pochodzi spożywana przez nich żywność, ogromnym powodzeniem cieszą się ekologiczne sposoby produkcji. Do takich, wziętych pod lupę produktów, znalazły się jaja i mięso. W świetle powszechnych, sprzecznych porad odnośnie jedzenia jaj, badacze z University of Sidney postanowili sprawdzić ich wpływ na ryzyko chorób układu krążenia, o którego zwiększanie jaja niekiedy są oskarżane. Okazuje się, że wszystko jedzone w ramach zdrowego rozsądku, zwykle nie zaszkodzi.

Kiedy konsument może być pewien, ze kupowana żywność jest zdrowa?

Dla każdego Polaka dbającego o swoje zdrowie, ważne jest pochodzenie kupowanych produktów spożywczych. Dlatego najlepsze firmy takie jak Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna, starają się starają się, aby produkowana żywność była najwyższej jakości. Głównym profilem działalności jest świadczenie usług w zakresie produkcji jajek. Takie firmy prowadzimy wzorową fermę, na której kury karmione są starannie wyselekcjonowanym pożywieniem, co przekłada się na wysoką jakość jaj oraz ich niepowtarzalny smak. Nie zamykają drobiu w klatkach, dają im możliwość samodzielnego zdobywania pokarmu, co z kolei wpływa na dużą ilość wartości odżywczych w sprzedawanych przez firmę produktach. Klientom dostarcza się:

  • jaja w papierowych wytłaczankach,
  • jaja w plastikowych wytłaczankach.

Zapewniają zawsze świeże jajka kurze w atrakcyjnie cenie. Producenci zachęcają do kontaktu klientów indywidualnych oraz właścicieli firm. Oferują również skup i sprzedaż bydła opasowego i mlecznego. Zapraszają wszystkich dbających o to, co jedzą do współpracy. 

Jakie wartości odżywcze mają jaja kurze?

Kiedyś uważano jajka za bardzo odżywcze i zdrowe. Potem, z powodu cholesterolu, straciły dobrą opinię. Ale ostatnie badania wykazują, że zdrowy człowiek, jeśli lubi jajka, może je jeść, choć nie do woli. Jajka są przede wszystkim źródłem pełnowartościowego białka, łatwo przyswajalnego przez organizm. To białko wzorcowe, zawierające wszystkie aminokwasy, w tym niezbędne, których organizm nie potrafi sam wyprodukować, i to w odpowiednich ilościach. Dlatego w 1965 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała je za wzór służący do mierzenia proporcji aminokwasów w produktach. Jajka to również bogate źródło witaminy A, E, D i K oraz witamin z grupy B i składników mineralnych: fosforu, potasu, sodu, wapnia, żelaza, magnezu, miedzi, cynku, selenu. W żółtku jest beta-karoten i luteina, która chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, zapobiega zwyrodnieniu plamki żółtej i poprawia widzenie. Jajka mają korzystny skład tłuszczu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz