Artykuł sponsorowany

Jaja kurze od sprawdzonej farmy: Ferma Piwoda Jacek Zygmunt – gwarancja jakości

Jaja kurze od sprawdzonej farmy: Ferma Piwoda Jacek Zygmunt – gwarancja jakości

Jaja kurze to artykuły spożywcze, które wykorzystuje się powszechnie do przyrządzania potraw różnego typu. Są one bogate w składniki odżywcze, pod warunkiem, że pochodzą ze sprawdzonych farm. Najlepsze firmy na rynku, takie jak ferma drobiu Piwoda, przygotowują swoje jaja do sprzedaży hurtowej oraz detalicznej dzięki wdrożeniu odpowiednich, sprawdzonych procesów.

Wysoka jakość jaj – sposób chowu

Kurze jaja posiadają w swoim składzie takie ważne dla zbilansowanej diety składniki odżywcze jak: białko, węglowodany, lecytyna czy też rozpuszczalne w tłuszczach witaminy A, D, E, K. Najlepsze jakościowo jaja pochodzą z takich odmian chowu jak wolny wybieg oraz chów ściółkowy. Właśnie tego typu jaja z oznaczeniami 1PL i 2PL oferuje Ferma Piwoda Jacek Zygmunt. Uzyskuje ona wysoką jakość jaj poprzez odpowiedni sposób hodowli kur. Naukowcy dowiedli bowiem, że zwierzęta hodowane w bezstresowych chowach pozwalają na uzyskanie lepszych jakościowo i większych ilości jaj czy mleka (w przypadku krów). To m.in. dlatego ferma Ferma Piwoda Jacek Zygmunt zapewnia kurom odpowiednie warunki hodowlane oraz stałą opiekę weterynaryjną.

Handel hurtowy i detaliczny

Wiele polskich ferm drobiu takich jak Piwoda otwiera się zarówno na handel hurtowy, jak i detaliczny. Umożliwiają one zakup wysokojakościowych kurzych jaj klasy A – świeżych jaja z nienaruszoną skorupką – które są chętnie zamawiane przez cukiernie, restauracje, hurtownie spożywcze, sklepy czy też przez klientów indywidualnych. 

Własna hodowla od pisklaka

Nie tylko chów ściółkowy, lecz także tak zwany wolny wybieg ma wpływ na jakość jaj kurzych. Dla zapewnienia klientom najlepszych produktów jego kury są hodowane na fermie od pisklaka. Dzięki temu może on w pełni zarządzać swoim stadem i zapewnić mu odpowiednie warunki chowu. Ferma drobiu Piwoda swój sukces opiera na karmieniu kur naturalną paszą własnej produkcji, co znacznie przekłada się na jakości jaj. 

Opieka weterynaryjna – badanie jaj

Nie tylko selekcjonowanie najlepszych składników na paszę dla kur, chów od pisklaka, a także wykorzystanie zwierząt najlepszego gatunku liczy się przy sprzedaży jaj. Ważna jest także zapewnienie stadu stałej opieki weterynaryjnej, a także częste badanie jaj pod kątem salmonelli czy antybiotyków. Ferma drobiu Igania zwraca na te działania szczególną uwagę. Dodatkowo zajmuje się dezynfekcją jaj metodą UV.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz