Artykuł sponsorowany

5 korzyści wynikających z oddania auta na skup

5 korzyści wynikających z oddania auta na skup

Stłuczki zdarzają się nawet najlepszym kierowcom, a wypadki po prostu chodzą po ludziach. Niefortunnie zdarza się tak, że samochodu uszkodzonego w swoich punktach nośnych nie opłaca się naprawiać. Lepiej kupić nowe, niż wymieniać niemal całe nadwozie i część podwozia. Rozwiązaniem jest oddanie auta na skup. Samodzielne rozbieranie go na części, przysporzy Ci tylko problemów, a ze skupu otrzymasz jeszcze korzyści. Jakie?

Mówi specjalista z Caban Recykling:

Skupy pojazdów kojarzone jest najczęściej ze złomowaniem. Warto wiedzieć, że skupujemy auta nie tylko po szkodzie całkowitej, ale również sprawne, które wyceniamy zgodnie z wartością rynkową. Dla klientów oznacza to wiele korzyści.

Prezentujemy 5 największych korzyści, które płyną z oddania auta na skup, które są dość oczywiste, ale mogłeś nie mieć o nich pojęcia:

1. Sprzedaż auta w komisie – gotówka od ręki

Pierwszą niezaprzeczalną korzyścią jest to, że pieniądze otrzymujesz nawet w godzinę. Nie czekasz, aż znajdzie się kupiec, auto nie zalega gdzieś w garażu czy parkingu pod blokiem. Zyskujesz szybką gotówkę, która pomoże w kryzysowej sytuacji, np. kiedy musisz kupić kolejny samochód.

2. Skupy przyjmą auto w każdym stanie

Zarówno sprawne, jak i nadające się jedynie do złomowania. W pierwszym przypadku wycenie podlega wartość rynkowa samochodu, natomiast w drugiej otrzymasz kwotę wyliczoną na podstawie wagi samochodu, w tym przypadku złomu.  Ile czasu i marudzenia potencjalnych kupców Ci to oszczędzi, wiesz już Ty sam.

3. Złomujesz i oszczędzasz na… mandacie

To korzyść skupu pojazdów skierowana do wszystkich tych, którzy wolą samodzielnie rozmontować auto i handlować częściami. Panowie, to jest nielegalne i podlega karze. Poza tym nie opłaca się, chociażby ze względu na formalności. Auto nadal jest na Was zarejestrowane i podlega ubezpieczeniu OC.

4. Wyrejestrowujesz auto bez problemu

Skup wystawia wszystkie potrzebne dokumenty, dzięki którym wyrejestrujesz samochód w urzędzie komunikacji. Od tej pory nie jesteś jego właścicielem, a więc nie obowiązują Cię opłaty, chociażby OC – a to już następna korzyść.

5. Złomujesz lub sprzedajesz do komisu i nie płacisz OC

Doskonale wiesz, że nawet jeśli Twoje auto jest niesprawne i nigdzie nim nie pojedziesz, to musisz zapłacić ubezpieczenie. Im dłużej po niefortunnej stłuczce twoje auto stoi, tym na większe starty Cię naraża. Złomujesz i nie musisz płacić, nie tracisz, więc zyskujesz – proste, prawda?

Oddając auto do skupu pojazdów, pozbywasz się go szybko i bez zbędnego wysiłku. Owszem, może być tak, że otrzymasz niższą kwotę, niż zyskałbyś, sprzedając auto na swoją rękę. Jeśli jednak zależy Ci na szybkiej gotówce i chcesz oszczędzić czas na robieniu zdjęć, pilnowaniu ogłoszeń i wysłuchiwaniu marudzenia kupców – oddaj auto do skupu. Nie musisz martwić się o stan wizualny i techniczny auta – skup je przyjmie, jakim jest. Pojazdy, które mają niską wartość rynkową nieraz lepiej oddać na złom, zyskać spokój i kilkaset złotych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz