Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o kasacji pojazdów w firmie Bolesława Lemańskiego w Wągrowcu?

Co warto wiedzieć o kasacji pojazdów w firmie Bolesława Lemańskiego w Wągrowcu?

Starsze pojazdy często zaczynają odmawiać posłuszeństwa właścicielom. Poruszanie się po drogach niesprawnym technicznie samochodem stwarza niemałe niebezpieczeństwo, a ponadto wykupowanie ubezpieczenia dla pojazdu, który nie działa prawidłowo i przez większość czasu stoi na parkingu, jest po prostu nieopłacalne. Lepszym wyjściem okazuje się kasacja pojazdu. Sprawdź, co warto o niej wiedzieć.

Kiedy kasacja pojazdu okazuje się niezbędna?

Właściciele pojazdów zazwyczaj decydują się na ich kasację w dwóch sytuacjach. Może to być stwierdzenie szkody całkowitej i zezłomowanie samochodu powypadkowego lub po prostu wyeksploatowanie starszego pojazdu. Więcej o tym mówi specjalista od lat pracujący w Zakładzie PHU Bolesława Lemańskiego:

Kasacja pojazdu powypadkowego to niezwykle przykra sytuacja. Często do demontażu oddawane są stosunkowo nowe samochody, które, gdyby nie poniesione szkody, mogłyby służyć właścicielom jeszcze przez wiele lat. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku starszych pojazdów. Oczywiście często do kasacji zostają przeznaczone samochody, które jeszcze można by naprawiać, ale zwyczajnie jest to nieopłacalne. W przypadku starszych pojazdów zazwyczaj okazuje się, że koszty napraw są wyższe niż całkowita wartość samochodu. Do tego trzeba przecież opłacać ubezpieczenie. Niektórzy próbują jeszcze komuś sprzedać taki pojazd, ale stanowczo odradzamy to rozwiązanie – nabywca nieświadomy wszystkich usterek może stworzyć na drogach niemałe zagrożenie. Dlatego więc najbezpieczniejszym i do tego najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest kasacja pojazdu w profesjonalnej stacji demontażu, takiej jak nasz zakład w Wągrowcu.

Jak przebiega kasacja pojazdu?

Najważniejsze jest to, by, udając się do stacji demontażu, zabrać ze sobą niezbędne dokumenty, czyli: dowód osobisty, dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu, tablice rejestracyjne oraz potwierdzenie ostatniego ubezpieczenia. Niezbędna jest także widoczna tabliczka z numerem VIN. Specjaliści zajmujący się demontażem muszą zadbać o swoje obowiązki nałożone na nich przez przepisy polskiego prawa. Przed kasacją usuną z pojazdu akumulator, paliwo, oleje oraz wszelkie inne płyny. Wszystko odbywa się legalnie i ekologiczne. Po zakończeniu kasacji pojazdu pracownicy zakładu wystawią odpowiednie zaświadczenie sporządzone w trzech kopiach. Jedna z nich musi zostać w zakładzie, druga jest dla właściciela pojazdu, a trzecią należy zanieść do Urzędu Komunikacji w celu wyrejestrowania samochodu.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz