Badanie twardości materiałów
Badanie twardości materiałów, Staltest Pomorze Sp. z o.o., Gdańsk

Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 9571067798
REGON: 22182207600000
KRS: 0000451414
Rok założenia:
2013

O firmie

Siedziba spółki Staltest Pomorze znajduje się w Gdańsku. Firma założona w 2013 roku zajmuje się badaniem stanu i jakości materiałów. Działa w branży konstrukcji stalowych i bierze udział w projektach polskich i zagranicznych. Posiada Świadectwo Uznania Centralnego Laboratorium Dozoru Technicznego oraz Det Norske Veritas.

Oferta

Konstrukcje stalowe używane są w budownictwie, branży przemysłowej i wszędzie tam gdzie potrzebne są wytrzymałe rozwiązania. Niestety niekiedy nie spełniają norm jakościowych, dlatego tak ważna jest staranna diagnostyka. Zapewnia ją firmą Staltest Pomorze, dysponująca nowoczesnym sprzętem do badań laboratoryjnych i badań terenowych. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego zlecenia, dotrzymywaniu terminów i stosowaniu się do rygorystycznych procedur, wyniki diagnostyki są zawsze miarodajne.

Staltest Pomorze oferuje klientom badania nieniszczące i niszczące złączy spawanych, zbiorników, separatorów, odlewów i innych konstrukcji metalowych. Mogą być wykonane ze stopów niklu, tytanu, kobaltu, miedzi, stali narzędziowej i aluminium. Badania nieniszczące dzielą się na wizualne, polegające na dokładnym obejrzeniu konstrukcji oraz magnetyczno-proszkowe, przydatne podczas detekcji nierówności i wad powierzchniowych. Do nieniszczących badań można również zaliczyć analizę składu chemicznego oraz:
  • badania ultradźwiękowe
  • badania penetracyjne
  • badania radiograficzne
  • badania szczelności
  • badania twardości
  • ultradźwiękowe pomiary grubości
Uzupełnieniem diagnostyki nieniszczącej jest ultradźwiękowe mierzenie grubości ścian w zbiornikach, rurociągach i innych konstrukcjach.

Drugim zbiorem metod stosowanych do sprawdzania jakości materiałów jest poddanie ich badaniom niszczącym. Diagnostyka obejmuje analizowanie twardości, udarności, badanie makroskopem, a także rozciąganie i zginanie.

Uzupełnieniem oferty są usługi inżynierskie i wynajem personelu badawczego. Dodatkowo firma prowadzi nadzór techniczny.

Więcej informacji dotyczących firmy Staltest Pomorze znajduje się na stronie internetowej.

Wideo

Kontakt

Kontakt Staltest Pomorze Sp. z o.o.

Staltest Pomorze Sp. z o.o., Gdańsk

Opinie (9)

Opinie o firmie Staltest Pomorze Sp. z o.o.

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Maciej
Maciej
5.0
06.06.2019
Regularnie zlecam Staltest Pomorze badanie jakości stopów, które produkuje moja firma. Dzięki temu wiem, że do klientów trafiają wyłącznie elementy wysokiej jakości.
Andrzej
Andrzej
5.0
30.05.2019
Kiedy mam wątpliwości co do stanu konstrukcji, to zlecam jej badanie specjalistom z Staltest Pomorze. Dlaczego ta firma? Wiele razy z nimi współpracowałem i wiem, że mają najlepszy sprzęt i mogą się poszczycić dużym doświadczeniem.
Romek
Romek
5.0
27.04.2019
Staltest Pomorze prowadzi dla mnie od czasu do czasu badania spoin i odlewów, a ostatnio zleciłem im także badanie składu chemicznego. Za każdym razem otrzymałem wiarygodne wyniki.
Janusz
Janusz
5.0
02.03.2019
Korzystam z usług Staltest Pomorze w celu badania spawów. Dzięki temu mam pewność, że produkowane konstrukcje wytrzymają konkretne obciążenia.
Michał
Michał
5.0
15.02.2019
Szybko i dokładnie. Tak mogę streścić wizytę specjalistów z firmy Staltest Pomorze. Sprawdzali rurociąg i pomimo trudnego położenia konstrukcji nie mieli problemu z jej zbadaniem.
Kamil
Kamil
5.0
25.01.2019
W moim zakładzie do procesie produkcji używamy m. in. zbiorniki ciśnieniowe, dlatego tak ważne jest ich regularne sprawdzanie. Nawet drobne pęknięcia mogą być bardzo groźne... Na szczęście od dawna pomaga nam Staltest Pomorze. Firma prowadzi badania nieniszczące konstrukcji stalowych. Analizuje np. grubość ścian w zbiornikach. Dzięki temu wiemy jaki jest stan techniczny naszych konstrukcji.
Irek
Irek
5.0
26.12.2018
Staltest Pomorze badał stan rurociągów w mojej firmie. Badanie wykonali bardzo sprawnie, dlatego polecam ich usługi.
Jan
Jan
5.0
02.11.2018
Wielokrotnie korzystaliśmy z usług Staltest Pomorze i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dzięki pracy tej firmy mamy miarodajne dane dotyczące stanu naszych rurociągów i zbiorników.
Adrian
Adrian
5.0
07.10.2018
Polecam firmę Staltest Pomorze bo naprawdę znają się na swoim fachu. Badania prowadzą zgodnie ze sztuką, przy użyciu nowoczesnych urządzeń, dlatego ich wyniki są zawsze precyzyjne.