Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
07:00 - 16:00
Wt.
07:00 - 16:00
Śr.
07:00 - 16:00
Cz.
07:00 - 16:00
Pt.
07:00 - 16:00
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 7891479828
REGON: 634471378
Rok założenia:
1955

O firmie

Producenci i hurtownie artykułów metalowych, Sitono. Wytwórnia sit. Perforacja blach, sita, blachy perforowane, sita do wialni, Nekla Sitono to firma z siedzibą w Nekli, w województwie wielkopolskim. Przedsiębiorstwo, którego właścicielem jest Krzysztof Nowakowski, zajmuje się produkcją elementów metalowych. Na ofertę składają się szczególnie sita mające różne wymiary i nadające się do rozmaitych zastosowań. Właściciel kontynuuje pracę zapoczątkowaną przez swojego ojca i dziadka w 1955 roku.

Oferta

Wytwórnia Sitono jest ceniona za doświadczenie, wysoką jakość i konkurencyjne ceny. To tutaj powstają najlepsze produkty przemysłowe i rolnicze w zakresie gotowych konstrukcji i ich poszczególnych elementów. Podstawą oferty są różnego rodzaju sita.

Czym zajmuje się firma Sitono z Nekli?

Firma Sitono zajmuje się produkcją sit, ram oraz sit z ramami, przede wszystkim dla rolnictwa. W doskonale wyposażonym zakładzie elementy metalowe, w tym blachy stalowe, aluminiowe, miedziane i ocynkowane łączone są za pomocą spawania, zgrzewania, walcowania, zwijania oraz wykrawania. Maszyny używane przez pracowników Sitono umożliwiają także cięcie i gięcie metalu. Dzięki temu powstają wytrzymałe i dostosowane do potrzeb klientów konstrukcje. Możliwe jest wykonywanie elementów na zamówienie albo skorzystanie z gotowych rozwiązań.

Jakie sita rolnicze produkuje firma Sitono?

Sita rolnicze, które produkuje Sitano to m.in. sita proste i bębnowe do wialni i czyszczalni Petkus, Marot, Westrup oraz Schmidt-Seeger, Kamaz, Selektra, Cimbria-Delta i Damas-Vibam. Sita sprawdzają się przy obróbce nasion fasoli, buraków, słonecznika, soi, szpinaku, kapusty, bobu, gorczycy i wielu innych warzyw. Można wraz z nimi zakupić inne części, w tym ramy z drewna i metalu, rolki, wałki i koła pasowe.

W ofercie Sitono znajdują się takie wyroby jak:
 • sita rolnicze do wialni,
 • sita rolnicze do czyszczalni,
 • sita rolnicze do maszyn czyszczących,
 • sita rolnicze do maszyn bębnowych,
 • sita rolnicze do śrutowników,
 • sita rolnicze do rozdrabniaczy,
 • sita rolnicze do młynów,
 • sita rolnicze do młynków.
Wytwarzane są także sita do kombajnów, suszarni podłogowych grzybów, ziaren, ziół, brykieciarek i przesiewania zbóż. Specjalne sita służą ponadto do produkcji pasz, mielenia zbóż, pelletu i tworzyw sztucznych oraz sortowania owoców i warzyw. Ofertę dla rolnictwa uzupełniają sita i blachy z perforowanymi otworami używane w suszarniach podłogowych, sita do ekonosów i najazdy perforowane do magazynów.

Jakie produkty dla przemysłu i budownictwa oferuje Sitono?

Sitono oferuje dla przemysłu i budownictwa przede wszystkim blachy perforowane. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, a materiały, z których są wykonywane części to m.in. stal nierdzewna, aluminium, miedź i blacha ocynkowana. Ponadto perforacji poddawane są elementy plastikowe, gumowe, laminaty, sklejki i płyty MDF.

Za pomocą perforacji powstają
 • balustrady,
 • elewacje,
 • fasady budynków,
 • osłony grzejników,
 • obudowy mebli.
Wytwarzane są też antypoślizgowe nawierzchnie, słupki, płoty, sufity, a także meble w formie stołów, ławek i krzeseł. Realizowane są nawet najbardziej skomplikowane projekty. Konstrukcje mogą mieć różne wymiary, grubość i kształt oczek. Przykładem jest perforacja daszkowa, szczelinowo-mostkowa, tarkowa, a także jodełka.

Oferta przygotowana przez Sitono jest rozbudowana, dlatego by w pełni ją poznać, należy wejść na stronę internetową. Można też zadzwonić albo napisać e-maila z pytaniami dotyczącymi produktów.


Artykuły

Zasady doboru odpowiedniego sita do kombajnu
Zasady doboru odpowiedniego sita do kombajnu
Wialnie do oczyszczania zebranych plonów to integralne części kombajnów rolniczych. Podpowiadamy, czym wyróżniają się stosowane w nich poszczególne odmiany sit.
Dobieramy wyposażenie suszarni podłogowej
Dobieramy wyposażenie suszarni podłogowej
Suszarnie podłogowe należą do najczęściej stosowanych w gospodarstwach rolnych. Wejdź i dowiedz się, jak dobierać poszczególne komponenty jej konstrukcji.
Sita dla rolnictwa – najpopularniejsze rodzaje i ich zastosowanie
Sita dla rolnictwa – najpopularniejsze rodzaje i ich zastosowanie
Sito to niezwykle istotny element wielu maszyn, które wykorzystuje się w rolnictwie. Z tego względu powinno być przygotowane przez renomowanego producenta.

Wideo

Kontakt

Kontakt Sitono. Wytwórnia sit. Perforacja blach, sita, blachy perforowane, sita do wialni

Sitono. Wytwórnia sit. Perforacja blach, sita, blachy perforowane, sita do wialni, Nekla

Słowa kluczowe

Opinie (7)

Opinie o firmie Sitono. Wytwórnia sit. Perforacja blach, sita, blachy perforowane, sita do wialni

Średnia ocen

4.7

Opinie użytkowników

Dominik
Dominik
5.0
04.05.2020
Można tu zamówić sita do maszyn produkcji krajowej i zagranicznej. Ponadto nie trzeba długo czekać na realizację zamówienia!
Wojciech
Wojciech
5.0
24.03.2020
Sita nie są drogie, a ich jakość oceniam bardzo wysoko. Moim zdaniem to najlepsze tego typu produkty w Polsce.
Kamil
Kamil
5.0
11.01.2020
Firma wykonała dla mnie osłonę grzejnika do biura. Perforowana blacha wygląda estetycznie i jest wytrzymała. Dokładnie o to mi chodziło!
Robert
Robert
4.0
07.11.2019
Solidna firma. Sita produkują z dobrych jakościowo materiałów, dlatego wystarczają na długo.
Sebastian
Sebastian
4.0
25.09.2019
Polecam firmę Sitono. Od lat u nich zamawiam sita do obróbki zbóż i mogę potwierdzić, że działają bez zrzutu.
Daniel
Daniel
5.0
20.07.2019
Współpraca z firmą Sitono układa się znakomicie. Sita dostarczają zawsze na czas, a ich jakość jest zawsze na tym samym, wysokim poziomie.
Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
5.0
04.11.2015
Bardzo dobra jakość i cena