Pomoc prawna dla osób fizycznych i podmiotów gospodarczych
Pomoc prawna dla osób fizycznych i podmiotów gospodarczych, Radca Prawny Wojciech J. Chmurak, Szczecin

Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 8542252771
REGON: 362109529
Rok założenia:
2015
Branża:

O firmie

Kancelaria Wojciecha Chmuraka znajduje się w Szczecinie. Radca prawny ma wieloletnie doświadczenie zawodowe oraz potrzebne wykształcenie. Prawnik ukończył studia na Uniwersytecie Szczecińskim, a aktualnie jest wykładowcą prawa pracy i prawa ubezpieczeń w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie, co łączy z praktyką radcowską.

Oferta

Wojciech Chmurak to doświadczony radca prawny, udzielający pomocy zarówno osobom fizycznym, jak i podmiotom gospodarczym. Do każdego zlecenia podchodzi indywidualnie oraz dba o dotrzymywanie terminów i zachowanie powierzonych informacji w tajemnicy. Szanuje przy tym czas i wygodę klientów, dlatego udziela porad nie tylko podczas tradycyjnych spotkań, ale również online. Radca działa zarówno w sprawach sądowych, jak i pozasądowych, udzielając precyzyjnych porad prawnych, sporządzając pisma i reprezentując klientów przed sądami i organami państwa. Przyjmuje zlecenia związane z takimi dziedzinami prawa jak:
 • prawo pracy,
 • prawo cywilne,
 • prawo spadkowe,
 • prawo rodzinne,
 • prawo ubezpieczeń społecznych.
Najczęściej radca zajmuje się zagadnieniami prawa pracy, zarówno ze strony pracowników, jak i pracodawców. Reprezentuje osoby, które nie godzą się z rozwiązaniem umowy albo domagają się zapłaty za pracę. Wśród klientów kancelarii są też poszkodowani w wypadkach w pracy oraz pracodawcy oskarżeni przez swoich pracowników. Dochodzenie odszkodowań za niedotrzymywanie umów to nie tylko domena prawa pracy, ale również prawa cywilnego. Wojciech Chmurak m.in. odzyskuje należności, czyli zajmuje się windykacją. Można ją podzielić na polubowną, sprawy sądowe oraz nadzorowanie egzekucji środków zasądzonych przez sąd.

Inne sprawy, które leżą w kręgu zainteresowań radcy, dotyczą ubezpieczeń społecznych, spadków i sporów rodzinnych. W pierwszych przypadku klientami kancelarii są osoby starające się o urlop macierzyński, zasiłek chorobowy, rentę czy też emeryturę. Z kolei zagadnienie spadków obejmuje takie terminy jak nabycie spadku, zachowek i dzielenie spadku. Wreszcie sprawy rodzinne prowadzone przez radcę to:
 • ustalenie kontaktów z dziećmi,
 • ograniczenie władzy rodzicielskiej,
 • pozbawienie władzy rodzicielskiej,
 • ustalenie ojcostwa,
 • zaprzeczenie ojcostwa,
 • opieka nad dzieckiem,
 • alimenty,
 • rozwody,
 • separacje,
 • podział majątku.
Uzupełnieniem oferty prawnej jest reprezentowanie obcokrajowców w sprawach o prawo pobytu, prawo do pracy oraz w sytuacji, kiedy chcą zakupić nieruchomości w Polsce.

Po więcej informacji związanych z działalnością radcy prawnego Wojciecha Chmuraka najlepiej wejść na stronę internetową, napisać maila lub zadzwonić. Osoby, które są zainteresowane prawem pracy, mogą również poczytać wpisy na blogu właściciela kancelarii prawopracyporady.pl.

Kontakt

Kontakt Radca Prawny Wojciech J. Chmurak

Radca Prawny Wojciech J. Chmurak, Szczecin

Opinie (13)

Opinie o firmie Radca Prawny Wojciech J. Chmurak

Średnia ocen

4.7

Opinie użytkowników

Igor
Igor
4.0
27.01.2021
Cenię Pana radcę Chmuraka za wiedzę w zakresie prawa pracy. Prowadzę firmę i dzięki fachowym poradom wiem czego unikać i jak interpretować przepisy. Bez takiego wsparcia ciężko się odnaleźć w polskich realiach.
Albert
Albert
5.0
06.12.2020
Z pomocą Pana Chmuraka udało się uzyskać dla mnie rentę specjalną. Bardzo dziękuję za pomoc!
Pawel1977
Pawel1977
5.0
25.11.2020
Radca uzyskał dla mnie odszkodowanie za wypadek w pracy. Mam teraz środki na prywatne leczenie.
Ireneusz
Ireneusz
4.0
09.10.2020
ZUS nie chciał mi wypłacić emerytury w należytej wysokości, dlatego zdecydowałem się na skorzystanie z pomocy radcy prawnego. Jego wiedza dotycząca ubezpieczeń społecznych bardzo się przydała i już dostałem pierwszą podwyższoną emeryturę.
Marek
Marek
5.0
28.09.2020
Radca dobrze się zna na windykacji należności. Dzięki temu dłużnik już spłacić dług wobec mnie.
Tomasz
Tomasz
5.0
28.08.2020
Skutecznie domagał się zapłaty w moim imieniu za wykonaną usługę. W końcu odzyskałem pieniądze!
Monika
Monika
4.0
12.07.2020
Z pomocą radcy dowiedziałam się wszystkiego na temat prawa spadkowego i mogłam podjąć decyzję o odrzuceniu spadku. Zdecydowałam się na to, ponieważ długi zmarłego były bardzo wysokie.
Filip
Filip
4.0
01.06.2020
Pan Chmurak pomógł mi uzyskać należny mi zachowek od spadku. Dziękuję.
Iwona
Iwona
5.0
16.05.2020
Radca reprezentował mnie podczas sprawy rozwodowej. Udało mu się uzyskać rozwód ze wskazaniem na winę byłego już męża.
Grzegorz
Grzegorz
5.0
19.04.2020
Dziękuję za poprowadzenie mojej sprawy rozwodowej. Nie było to łatwe, ale wreszcie jestem wolnym człowiekiem.
Marzena
Marzena
5.0
28.03.2020
Mój były partner nie poczuwał się do odpowiedzialności za naszego syna i nie chciał przekazywać pieniędzy na jego utrzymanie. Na szczęście Pan Chmurak w sądzie tak poprowadził sprawę, że zasądzono całkiem spore alimenty. Teraz nie boję się o bezpieczeństwo finansowe mojego dziecka.
Dariusz
Dariusz
5.0
29.02.2020
Korzystałem ze wsparcia tego radcy prawnego w sporze z byłym pracodawcą i muszę przyznać, że świetnie mnie reprezentował. Wykazał, że należały mi się pieniądze za wypracowane nadgodziny, a zwolnienie z pracy było bezpodstawne. Bardzo dziękuję za pomoc!
Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
12.09.2016
Polecam