Oferuję usługi adwokackie na najwyższym poziomie
Oferuję usługi adwokackie na najwyższym poziomie, Pytlewski Seweryn Kancelaria Adwokacka, Dąbrowa Górnicza

Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
08:00 - 18:30
Wt.
08:00 - 20:00
Śr.
08:00 - 20:00
Cz.
08:00 - 18:30
Pt.
08:00 - 18:30
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 7122855203
REGON: 360338208
Rok założenia:
2015
Branża:

O firmie

Nazywam się Seweryn Pytlewski i prowadzę kancelarię adwokacką. Jest ona zlokalizowana w Dąbrowie Górniczej, w województwie śląskim. Na rynku funkcjonuję od 2014 roku. Aby osoby zainteresowane mogły skorzystać z porady prawnej w każdym momencie, prowadzę również drugie biuro - filię kancelarii w Jastrzębiu-Zdroju. Zajmuje się prowadzeniem postępowań sądowych z wielu dziedzin powszechnie obowiązującego prawa, mianowicie z prawa cywilnego, karnego, karnoskarbowego, spadkowego, rodzinnego, handlowego, gospodarczego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Głównym celem prowadzonej działalności prawniczej jest udzielanie kompleksowej pomocy prawnej. Z tych względów kancelaria adwokacka współpracuje z innymi specjalistami niezbędnymi do skutecznej realizacji zleceń klientów takim jak notariusze.

Wszystkie moje usługi prawne są realizowane z zachowaniem zasad etyki adwokackiej. Każdą sprawę prowadzę zawsze tak, aby walczyć o dobro i interes prawny mojego Klienta. Zapraszam do kontaktu.

Oferta

W mojej kancelarii adwokackiej staram się pomóc każdemu mojemu Klientowi we wszystkich sprawach związanych z powszechnie obowiązującym prawem.

Pracę adwokata prowadzę już od wielu lat. W 2005 r., uzyskałem tytuł magistra prawa na Wydziale Prawa – Katedrze Prawa Handlowego – Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. Od tego momentu, aż do obecnego zdobywałem swoje bogate doświadczenie zawodowe poprzez pracę w organach wymiaru sprawiedliwości, a także w spółkach handlowych świadczących usługi prawne. W końcu zostałem samodzielnym prawnikiem w biurze Zarządu Głównego korporacji o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie jestem członkiem Izby Adwokackiej w Katowicach.

Moje porady prawne oraz pełne wsparcie w ramach wszelkich postępowań mogą Państwo otrzymać z zakresu takiego jak:
 • sprawy karne,
 • sprawy karnoskarbowe,
 • sprawy cywilne,
 • sprawy rodzinne
 • sprawy gospodarcze,
 • sprawy pracownicze,
 • windykacja należności,
 • sprawy z zakresu umów zawartych elektronicznie.
Wszystkie usługi, jakie świadczę, są profesjonalne. Zajmuję się sprawami dla Klientów indywidualnych, przedsiębiorców prowadzących działalność oraz spółek handlowych. Kancelaria adwokacka pomaga w takich sprawach jak:
 • podział majątku wspólnego małżonków,
 • podział i nabycie spadku,
 • zniesienie współwłasności,
 • obsługa nieruchomości,
 • sprawy ubezpieczeniowe,
 • sprawy alimentacyjne,
 • pozwy o zapłatę,
 • pomoc prawna przy ogłaszaniu upadłości przedsiębiorców,
 • ogłaszanie upadłości konsumenckiej,
 • unieważnianie umów frankowych - pomoc dla frankowiczów,
 • stała obsługa prawna firm i konsumentów w oparciu o umowę abonamentową,
 • odwołanie na gruncie takim jak prawo ubezpieczeń społecznych.
Zajmuję się obroną oskarżonego w sytuacji zagrożenia poniesienia odpowiedzialności karnej. Umożliwiam ustanowienie obrońcy przez oskarżonego w postępowaniu karnym, a także oferuję możliwość ustanowienia pełnomocnika w osobie adwokata przez uprawnioną stronę.

W ramach spraw cywilnych i rodzinnych zajmuje się kwestiami takimi jak: małżeństwo, spadkobranie, służebności gruntowe, rozgraniczenie nieruchomości, dobra osobiste.

Pomagam również rozwiązywać problemy przedsiębiorców i spółek. Sprawy gospodarcze dotyczą zawiązywania i rejestracji oraz rozwiązania i likwidacji każdego rodzaju spółki handlowej.

Zajmuje się pomocą w sprawach zatrudnienia osób fizycznych i ich uczestnictwa w systemie ubezpieczeń społecznych. Udzielam porad w zakresie spraw o przyznanie świadczenia emerytalnego, rentowego, a także na drodze odwołania od decyzji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Windykacja należności, którą się zajmuje, polega na odzyskaniu w całości lub co najmniej w jak największej części należności klienta przysługującej mu od dłużnika. Działania, które podejmuje, mają także na celu nie tylko sądowe dochodzenie należności, ale również porozumienie się z dłużnikiem bez korzystania z organów sądowych.

Z drugiej strony adwokat pomaga podmiotom zadłużonym w ogłaszaniu upadłości. Usługa ta najczęściej bywa kojarzona ze zgłaszaniem wniosków o ogłoszenie upadłości przez przedsiębiorców. Jednakże wraz z licznymi zmianami stanu prawnego rośnie liczba ogłaszanych upadłości osób fizycznych tzw. upadłość konsumencka. Kancelaria pomaga osobom fizycznym przejść przez meandry procedury sądowej prowadzącej do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. W tym zakresie adwokat prowadzi sprawę o tzw. upadłość konsumencką w imieniu klienta lub tylko sporządza wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej dla klienta.

Umowy zawarte elektronicznie oraz coraz bardziej rosnąca liczba transakcji zawieranych drogą internetową, sprawia, że rośnie odsetek spraw sądowych na tle realizacji wspomnianych umów. Pomoc prawna w tym zakresie świadczona przez kancelarię obejmuje udzielanie porad prawnych w sprawach umów zawieranych przez klientów za pośrednictwem sieci internetowej, jak również sporządzanie regulaminów dla sklepów internetowych, regulaminów świadczenia usług drogą elektroniczną dla przedsiębiorców świadczących usługi za pośrednictwem sieci internetowej.

Wyjątkowym rodzajem umów są umowy kredytów hipotecznym denominowane walutą obcą w postaci franka szwajcarskiego lub kredyty hipoteczne indeksowane walutą obcą w postaci franka szwajcarskiego. Doniosłość społeczna tego rodzaju usług nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. Kancelaria od kilku lat trudni się udzielaniem porad prawnych oraz reprezentuje klientów przed sądami w sprawach o unieważnienie takich umów oraz rozliczenie z kredytodawcami.
W tym celu adwokat od 2017r., uczestniczy w projekcie zorganizowanym przez Naczelna Radę Adwokacką w Warszawie pod znamiennym tytułem " Pomoc frankowiczom". Zapewniając osobom potrzebującym wspominane porady prawne oraz reprezentację sądową w sporach z bankami.


Zapraszam do kontaktu z moją kancelarią w Dąbrowie Górniczej. Do wszystkich spraw podchodzę indywidualnie. W mojej kancelarii panuje kulturalna i przyjazna atmosfera. Zapewniam taktowane podejście do sytuacji, a także dyskrecję.

Wideo

Więcej informacji

Kontakt

Kontakt Pytlewski Seweryn Kancelaria Adwokacka

Pytlewski Seweryn Kancelaria Adwokacka, Dąbrowa Górnicza

Opinie (7)

Opinie o firmie Pytlewski Seweryn Kancelaria Adwokacka

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Tomasz G
Tomasz G
5.0
03.04.2020
Kancelaria pomogła mi w sprawie o upadłość. Kiedyś się zadłużyłem i w końcu nie wiedziałem co mam zrobić. Komornik zajmował wszystko, a długi rosły. Trafiłem do adwokata, którego polecił mi kolega. Mecenas pomógł mi zebrać papiery, a potem złożył wniosek do sądu o upadłość konsumencką. W sumie to trochę trwało ale sąd ogłosił mi upadłość. Teraz zacząłem wszystko od nowa. Jestem wdzięczny i szczęśliwy, że dobrze trafiłem.
Krystyna i Adam
Krystyna i Adam
5.0
30.08.2019
Zleciłam z mężem sprawę o uregulowanie stanu naszej działki bo chcieliśmy się budować.Kancelaria odnalazła spadkobierców i przeprowadziła całe postępowanie. Nam się to nie udawało przez ostatnie kilka lat. Byliśmy pod wrażeniem. Polecamy kancelarię i mecenasa. Wszystko za rozsądne wynagrodzenie.
Urszula K
Urszula K
5.0
01.12.2017
Podałem kancelarii sprawę o uzyskanie bransoletki dla mojego syna i potem syn opuścił zk. Byliśmy bardzo zadowoleni i polecamy mecenasa.
Kuba
Kuba
5.0
08.11.2017
Mecenas zna się na rzeczy ponieważ w sprawie o zapłatę dopadł mojego przeciwnika i wygrał w całości sprawę. W przyszłości również zwrócę się do tej kancelarii o pomoc jeśli będę jej potrzebował.
X spółka cywilna
X spółka cywilna
5.0
22.10.2017
Kancelaria odzyskała należność z umowy od naszego klienta, który od dłuższego czasu nie płacił za zakupiony towar, w bardzo krótkim czasie. Z kolejnym problemem również do nich się zwrócimy gdyż postanowiliśmy nawiązać stałą współpracę.
Michał
Michał
5.0
03.06.2017
Kancelaria przeprowadziła szybko i skutecznie dział spadku po moich dziadkach wraz z podziałem gospodarstwa rolnego. Dzięki.
Janusz C
Janusz C
5.0
27.05.2017
Adwokat udzielił mojej osobie pomocy związanej z dochodzeniem zachowku i co najważniejsze doprowadził sprawę do szczęśliwego finału. Jestem ogromnie wdzięczny,