Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 5223117210
REGON: 36971432800000
KRS: 0000723645
Rok założenia:
2018

O firmie

Usługi hydrotechniczne i wodno-kanalizacyjne, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Żyrardów Sp. z o.o. Sp.k., Warszawa Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Żyrardów ma swoją siedzibę w Warszawie. Firma zajmuje się przede wszystkim zabezpieczaniem i odwadnianiem wykopów. Prowadzi działalność na terenie całej Polski.

Oferta

Realizowanie inwestycji budowlanych najczęściej wiąże się z koniecznością wykonywania wykopów. Głębokie wykopy muszą być odpowiednio zabezpieczane, ponieważ ziemia się obsuwa, zagrażając pracownikom i opóźniając kolejne etapy budowy. Pomocą w zakresie zabezpieczania wykopów służy od lat Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Żyrardów. Firma zatrudnia doświadczonych pracowników, posiada niezbędne maszyny oraz dysponuje zapasem materiałów. Gwarantuje szybkie, dokładne i konkurencyjne cenowo usługi. Można do nich zaliczyć projektowanie zabezpieczeń wykopów i ich montaż. Usługi wykonywane są w dwóch technologiach. Pierwsza z nich to technologia bezwibracyjna przy pomocy wiercenia, a druga wibracyjna z użyciem wibromłota. Przy pomocy wymienionych metod wykonywane są m.in. obudowy berlińskie. Składają się z profili stalowych i poziomych drewnianych belek. Sprawdzają się szczególnie w miejscach, które znajdują się powyżej wód gruntowych. W głębszych wykopach Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Żyrardów poleca ścianki szczelne. Składają się z grodzic stalowych albo rzadziej winylowych, które w razie potrzeby są zabezpieczane belkami albo kotwami.

Ostatnią z metod zabezpieczania wykopów jest palowanie i tworzenie palisad. Do tego celu używane są pale CFA lub DSM oraz niekiedy mikropale. Sprawdzają się szczególnie przy niskich kondygnacjach, np. garażach podziemnych. Pale są niezwykle wytrzymałe, ponieważ zbrojone są profilami lub koszami stalowymi. Palowanie używane jest również w przypadku wzmacniania fundamentów istniejących budynków i konstrukcji inżynieryjnych oraz posadowienia słupów energetycznych. Na palach budowane są także w trudnym terenie budynki, mosty i inne konstrukcje.

Poza zabezpieczaniem wykopów PRI Żyrardów pomaga usunąć z nich wodę. Napływająca woda jest poważnym zagrożeniem, dlatego firma oferuje wykonawstwo takich odwodnień jak:
  • zestawy igłofiltrowe,
  • drenaże,
  • studnie.
Zestawy igłofiltrowe występują w podstawowej odmianie i w obsypce w przypadku gruntów słaboprzepuszczalnych. Z kolei drenaże dzielą się na próżniowe i francuskie. Szeroka oferta obejmuje też studnie, wśród których znajdują się studnie chłonne grawitacyjne i ciśnieniowe oraz depresyjne próżniowe i grawitacyjne. Dodatkowo wykonywane są igłostudnie i odwodnienia powierzchniowe.

Więcej informacji związanych z rozbudowaną ofertę Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych Żyrardów można znaleźć na stronie internetowej. Ponadto wszelkie pytania warto kierować na adres poczty e-mailowej lub zadawać telefonicznie.

Artykuły

Czym są ścianki berlińskie i kiedy się je stosuje?
Czym są ścianki berlińskie i kiedy się je stosuje?
Ścianki berlińskie to stalowo-drewniane konstrukcje typu lekkiego, które służą do zabezpieczenia wykopu przed osunięciem. Kliknij link i poznaj szczegóły.

Wideo

Kontakt

Kontakt Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Żyrardów Sp. z o.o. Sp.k.

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Żyrardów Sp. z o.o. Sp.k., Warszawa

Słowa kluczowe

Opinie (3)

Opinie o firmie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Żyrardów Sp. z o.o. Sp.k.


WeNet jako administrator serwisu nie prowadzi weryfikacji, czy publikowane w serwisie opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli dany produkt lub usługę lub ich używali.

Średnia ocen

4.7

Opinie użytkowników

Miłosz
Miłosz
5.0
19.05.2022
Solidna firma. Wykopy zabezpieczają różnymi metodami.
Jarek
Jarek
5.0
29.03.2022
Specjaliści od zabezpieczenia skarp. Palisady skutecznie chronią ziemię przed zjechaniem.
Kajetan
Kajetan
4.0
25.01.2022
Pomogli mi się pozbyć wody z wykopu. Następnie zabezpieczyli wszystko ścianką szczelną i woda już nie przesiąka.