Szkolenia dla lekarzy weterynarii i hodowców
Szkolenia dla lekarzy weterynarii i hodowców, Polskie Stowarzyszenie ds. Mastitis, Gniezno

Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 5252435846

O firmie

Jako Polskie Stowarzyszenie ds. Mastitis działamy od 2008 roku. Nasza siedziba znajduje się w Gnieźnie, w województwie wielkopolskim. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Oferta

Główny cel Polskiego Stowarzyszenia ds. Mastitis to propagowanie profilaktyki gruczołu mlekowego u krów wśród hodowców i lekarzy weterynarii, a także ograniczenie stosowania antybiotyków w praktyce. Nadmierne stosowanie antybiotyków u zwierząt produkcyjnych jest powszechnym problemem.

Przez długi czas wydawało się, że antybiotyki to cudowny lek na niemal wszystkie dolegliwości, a przy tym bezpieczny. Właśnie to spowodowało, że były stosowane bez umiaru, zarówno w przypadku ludzi, jak i zwierząt. Aktualnie wiadomo, że antybiotyki wywołują niepożądane działania, których nikt wcześniej nie podejrzewał. Ponadto sprzyjają powstawaniu nowych i jednocześnie groźnych szczepów bakterii, na które nie działają żadne leki. Warto zaznaczyć, że niezgodne ze sztuką stosowanie antybiotyków u zwierząt powoduje, że mogą one wniknąć do mleka, jaj czy mięsa, a przez to w późniejszym czasie do naszych organizmów.

Pomysł założenia tego rodzaju stowarzyszenia wyszedł od dr n. wet. Michała Pochodyły, który obserwował tego typu inicjatywy w innych krajach, w tym przede wszystkim w Europie Zachodniej i USA. Jedna z aktywności naszego stowarzyszenia do organizacja szkoleń dla hodowców i lekarzy weterynarii.

Artykuły

Jakie są skutki niekontrolowanego podawania antybiotyków u krów?
Jakie są skutki niekontrolowanego podawania antybiotyków u krów?
Antybiotykoterapia u krów powinna być ograniczona jedynie do uzasadnionych przypadków. Jej długotrwałe stosowanie nie jest zalecane i ma poważne konsekwencje.

Wideo

Kontakt

Kontakt Polskie Stowarzyszenie ds. Mastitis

Polskie Stowarzyszenie ds. Mastitis, Gniezno

Opinie (2)

Opinie o firmie Polskie Stowarzyszenie ds. Mastitis

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Maurycy
Maurycy
5.0
31.05.2020
Bardzo dobrze zorganizowane szkolenie. Wiele się na szkoleniu dowiedziałem. Jestem w pełni zadowolony.
jezierskiraf
jezierskiraf
5.0
31.03.2020
Profesjonalne szkolenie. Dużo się dowiedziałem. Ogrom wiedzy przekazany w przystępny sposób.