Poporodowa opieka położniczo-pielęgniarska
Poporodowa opieka położniczo-pielęgniarska, Nzoz Pro Feminae s.c. Opieka Położniczo - Pielęgniarska, Rybnik

Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
09:00 - 15:00
Wt.
09:00 - 15:00
Śr.
09:00 - 15:00
Cz.
09:00 - 15:00
Pt.
09:00 - 15:00
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 6422707469
REGON: 276955765
Rok założenia:
2000

O firmie

Położne rodzinne Pro Feminae s.c. prowadzą zajęcia edukacyjne dla przyszłych rodziców w ramach szkoły rodzenia oraz wykonują zadania opieki poporodowej dla noworodków i ich matek w środowisku domowych. Ich usługi są finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.
Ośrodek znajduje się w Rybniku.

Oferta

Szkoła rodzenia w Rybniku działa już od 1984 roku. Obecnie są w niej prowadzone zajęcia dla kobiet ciężarnych, także z towarzyszących im partnerami. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Na niektóre z nich obowiązują wcześniejsze zapisy w sekretariacie Pro Feminae.
Zajęcia w szkole rodzenia przyjmują formę:
 • warsztatów
 • wykładów
 • ćwiczeń
Odbywają się w sali dostosowanej do wymogów ciężarnych, która jest wyposażona w urządzenia audiowizualne, modele, fantomy oraz sprzęt gimnastyczny.

Zaleca się, aby kobiety w ciąży uczęszczały na zajęcia edukacyjne już od 21 tygodnia ciąży. Dzięki nim mogą nabyć wiedzę i umiejętności z zakresu:
 • technik oddychania podczas akcji porodowej
 • rozpoznawania skurczów
 • technik łagodzenia bólu porodowego
 • technik pielęgnacji noworodka
 • technik pielęgnacji połogowej kobiety
 • pierwszej pomocy noworodkowej
 • radzenia sobie ze stresem i depresją porodową
 • procedur związanych z okresem porodu i hospitalizacji
 • laktacji i karmienia piersią
Zajęcia są prowadzone przez dyplomowane położne, a także ratowników medycznych i psychologów, którzy udzielają również proad indywidualnych.

Ośrodek dysponuje własnym sprzętem do KTG, które wykonuje w ramach kontraktu z NFZ.

Ponadto położne z Pro Feminae realizują zadania opieki poporodowej dla noworodka i jego matki w środowisku domowym. Pierwsza wizyta patronażowa odbywa się do 48 godzin od momentu otrzymania przez położną informacji o opuszczeniu szpitala przez matkę i dziecko. Położna jest zobowiązana do wykonania minimum 4 wizyt w ramach opieki położniczo-pielęgniarskiej. NFZ finansuje do 6 wizyt u jednego noworodka.

Nzoz Pro Feminae s.c. w okresie pandemii realizuje świadczenia położnej zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i GIS według rekomendacji Konsultantów krajowych. Wizyty w domu pacjentek są realizowane. Porady edukacyjne odbywają się on-line. Webinary są cztery razy w tygodniu dla ciężarnych zadeklarowanych w Nzoz Pro Feminae s.c.. Pacjentki mogą korzystać z porad od 21 tyg. ciąży. Nie limitujemy ilości spotkań w ciągu tygodnia. Nasze podopieczne mogą brać udział we wszystkich spotkaniach bezpłatnie nawet cztery razy tygodniowo. Webinary prowadzone są przez mgr położnictwa, specjalistki położnictwa rodzinnego i położnictwa ginekologiczno-położniczego, lekarza pediatrę, mgr fizjoterapii dziecięcej, mgr fizjoterapii uroginekologicznej, mgr dietetyki, dr psychologii, mgr prawa.

Został zorganizowany webinar, na którym były wirtualne wycieczki po okolicznych porodówkach (6 miast) z możliwością rozmowy on-line na żywo z oddziałowymi zarządzającymi porodówkami.

W gabinecie położna wyznaczona wyłącznie do wykonywania czynności w zabiegówce (nie realizuje wizyt domowych) wykonuje po wcześniejszym umówieniu telefonicznym o ściśle określonej godzinie:
 • KTG u ciężarnych,
 • pomiary przezskórne poziomu bilirubiny u noworodków,
 • podaje leki i kroplówki zlecone przez lekarza położnika/ginekologa, np. Immunoglobulinę.
Więcej informacji dotyczących świadczonych usług można uzyskać bezpośrednio w siedzibie Pro Feminae w Rybniku, a także podczas kontaktu telefonicznego.

Artykuły

Szkoła rodzenia idealnym rozwiązaniem dla przyszłych mam!
Szkoła rodzenia idealnym rozwiązaniem dla przyszłych mam!
Bycie mamą to odpowiedzialne zadanie, do którego może nas przygotować specjalista, który zadba o całą rodzinę.

Wideo

Więcej informacji

Kontakt

Kontakt Nzoz Pro Feminae s.c. Opieka Położniczo - Pielęgniarska

Nzoz Pro Feminae s.c. Opieka Położniczo - Pielęgniarska, Rybnik

Opinie (4)

Opinie o firmie Nzoz Pro Feminae s.c. Opieka Położniczo - Pielęgniarska

Średnia ocen

4.5

Opinie użytkowników

Bianka
Bianka
4.0
14.05.2020
Dziękuję za odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i wytłumaczenia właściwego oddychania podczas skurczy.
Paulina
Paulina
4.0
12.03.2020
Mogę szczerze polecić. Duża wiedza i kompetencje, którymi chętnie się dzielą.
Sylwia
Sylwia
5.0
20.01.2020
Cieszę się, że zdecydowałam się na uczęszczanie do tej szkoły rodzenia. Wybrałam również stamtąd położną środowiskową, która pomogła mi w wielu rzeczach i wiele spraw wyjaśniła. Gdybym poszła ze wszystkim na żywioł, to zaszkodziłabym i córce i sobie, a tak wszystko poszło bezpiecznie według schematu.
Beata
Beata
5.0
06.11.2019
Jestem bardzo zadowolona z zajęć w szkole rodzenia. Cała wiedza, jaką otrzymałam i wszystkie odpowiedzi na moje pytania pomogły mi bez lęku przejść przez cały okres porodu, a potem połogu. Mogę szczerze polecić.