Hodowla i ochrona lasów
Hodowla i ochrona lasów, Nadleśnictwo w Kaliszu Pomorskim, Kalisz Pomorski

Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
07:00 - 15:00
Wt.
07:00 - 15:00
Śr.
07:00 - 15:00
Cz.
07:00 - 15:00
Pt.
07:00 - 15:00
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 6740005204
REGON: 330044080
Rok założenia:
1985
Branża:

O firmie

Nadleśnictwo Kalisz Pomorski prowadzi działalność od 1985 roku. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Kalisz Pomorski w województwie Zachodniopomorskim. Nadleśnictwo obejmuje swoim zasięgiem 14 700 hektarów lasów na pięknym terenie Pojezierza Drawskiego.

Oferta

Nadleśnictwo Kalisz Pomorski jest położone w atrakcyjnym turystycznie regionie. Poza pięknymi lasami można tu zobaczyć wiele jezior a teren jest urozmaicony przez utwory morenowe i wzgórza polodowcowe. Aby ułatwić turystom i podróżnym zwiedzanie naszego regionu oferujemy liczne miejsca postojowe i parkingi leśne z nową infrastrukturą leśną. Dzięki temu lasy regionu są atrakcyjnym miejscem do wycieczek pieszych i rowerowych.

Na naszym terenie żyje wiele gatunków zwierząt, które przy odrobinie szczęścia można spotkać zwiedzając okoliczne lasy. Wśród nich są zwierzęta pospolite, takie jak jelenie, sarny, dziki, lisy, bażanty, zające, jenoty, borsuki i kuny, ale również te objęte ścisłą ochroną gatunkową: wilki, rysie, żubry, bobry oraz bieliki i rybołowy.

Lasy Nadleśnictwa Kalisz Pomorski są miejscem prowadzenia aktywnej gospodarki leśnej. Prowadzimy sprzedaż drewna drzew iglastych i liściastych, sprzedaż wyprodukowanych na szkółce leśnej sadzonek, a przed Świętami Bożego Narodzenia sprzedaż stroiszu i choinek. Do naszych zadań należy również ochrona lasów, polegająca na przebudowie drzewostanów na takie, które cechuje wysoka odporność i równowaga biologiczna. Zajmujemy się również hodowlą lasu – zachowaniem i wzbogacaniem już istniejących i tworzeniem nowych, czyli zalesianiem wraz z respektowaniem warunków przyrodniczych i naturalnych procesów.

Zatrudniani przez nas pracownicy to wykwalifikowana kadra specjalistów, którzy posiadają wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Gwarantuje to wysoką jakość świadczonych usług oraz dbałość o powierzone naszej opiece lasy - dobro wspólne wszystkich obywateli.

Kontakt

Kontakt Nadleśnictwo w Kaliszu Pomorskim

Nadleśnictwo w Kaliszu Pomorskim, Kalisz Pomorski

Opinie (0)

Opinie o firmie Nadleśnictwo w Kaliszu Pomorskim