Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 5941000845
Rok założenia:
1975
Branża:

O firmie

Muzeum Woldenberczyków znajduje się w Dobiegniewie, na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego, w województwie lubuskim. W tym mieście znajdował się największy obóz jeniecki dla polskich oficerów Oflag II C Woldenberg. Nasze muzeum powstało w 1987 roku, a inicjatorami byli jeńcy, którzy niegdyś byli przetrzymywani na terenie obozu. W zbiorach naszego muzeum znajduje się wiele oryginalnych pamiątek z czasów niewoli.

Oferta

Muzeum Woldenberczyków znajduje się w baraku części niemieckiej obozu. Wystawiona ekspozycja muzealna zajmuje powierzchnię około 400 m2. Zdecydowana większość eksponatów została nam dostarczona przez jeńców obozu oraz członków ich rodzin. Istotnym faktem jest, iż na terenie obozu przetrzymywanych było ponad 6 tysięcy polskich oficerów i podoficerów, którzy uczestniczyli w Powstaniu Warszawskim oraz kampanii wrześniowej. Ponadto w Oflagu II Woldenberg przetrzymywanych było wielu aktorów, architektów, muzyków, pisarzy i innych cenionych uczestników życia publicznego.

Do naszych zbiorą należą m.in.:
  • zdjęcia,
  • dyplomy,
  • identyfikatory,
  • obrazy,
  • rękopisy,
  • maszynopisy,
  • rozkazy.
Nasze muzeum otwarte jest we wszystkie dni tygodnia, oprócz poniedziałków. Jeśli chcą Państwo zaczerpnąć wielu ciekawych informacji na temat życia w niemieckim obozie jenieckim, a także obejrzeć wiele pamiątek po tych trudnych czasach II wojny światowej, to nasze muzeum jest idealnym miejscem do tego.

Zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Woldenberczyków.

Kontakt

Kontakt Muzeum Woldenberczyków. Muzeum Oflagu II C Woldenderg

Muzeum Woldenberczyków. Muzeum Oflagu II C Woldenderg, Dobiegniew

Opinie (0)

Opinie o firmie Muzeum Woldenberczyków. Muzeum Oflagu II C Woldenderg