Bogate zbiory starodruków
Bogate zbiory starodruków, Muzeum w Bochni im. prof. Stanisława Fischera, Bochnia

Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
10:00 - 15:30
Wt.
10:00 - 15:30
Śr.
10:00 - 15:30
Cz.
10:00 - 15:30
Pt.
10:00 - 15:30
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 8681508978
REGON: 001094747
Rok założenia:
1984
Branża:

O firmie

Muzeum im. prof. Stanisława Fischera funkcjonuje od 1959 roku w Bochni, w województwie małopolskim. Zwiedzający mogą obejrzeć zbiory z zakresu archeologii i historii Bochni, etnografii oraz sztuki. Wirtualny spacer po muzeum jest możliwy za pośrednictwem strony internetowej.

Oferta

W naszym muzeum mogą Państwo obejrzeć piękne ekspozycje stałe, tj. przede wszystkim kolekcję dawnej rzeźby i malarstwa ludowego przedstawiającego zwyczaje i obrzędy regionu bocheńskiego. Archeologia regionu prezentuje dzieje Bochni ze szczególnym uwzględnieniem kopalni soli, powstań narodowych, pamiątek cechowych, historii miejscowego szkolnictwa, a także tradycji piśmiennictwa i drukarstwa bocheńskiego.

Ponadto w muzeum znajdują się:
  • przedmioty, dokumenty, rękopisy i druki dotyczące Żydów (judaika)
  • galeria malarstwa polskiego XIX-XX w. i malarstwa bocheńskiego XIX-XX w.
Muzeum organizuje wiele wystaw zmiennych ze zbiorów własnych i innych. Dodatkowo współpracuje z wieloma muzeami i innymi instytucjami kultury w kraju i poza granicami państwa.

Działalność naszego muzeum obejmuje również organizację czwartkowych spotkań muzealnych, w skład których wchodzą wykłady i odczyty z zakresu szeroko rozumianej humanistyki. Prowadzone są także rozwijające zajęcia edukacyjne z młodzieżą szkół średnich z obszaru historii i archeologii.

W ramach naszej oferty muzealnej udostępniamy archiwalia dla celów naukowych. Można uzyskać dostęp do bogatych zbiorów archiwaliów, dokumentów pergaminowych i starodruków. Znajdą u nas Państwo stare fotografie, pocztówki i zbiory kartograficzne.

Badacze dodatkowo mogą uzyskać dostęp do: grafiki i rysunków, rzeźby i rzemiosła artystycznego XVII-XX w., numizmatyki, zbiorów archeologicznych i przyrodniczych oraz specjalistycznych, a także zasobnych księgozbiorów.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Muzeum im. prof. Stanisława Fischera.

Kontakt

Kontakt Muzeum w Bochni im. prof. Stanisława Fischera

Muzeum w Bochni im. prof. Stanisława Fischera, Bochnia

Opinie (1)

Opinie o firmie Muzeum w Bochni im. prof. Stanisława Fischera

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

A S.
A S.
5.0
18.02.2016
Bochnia, to piękne miasto. Polecam kopalnię soli i muzeum. Działania tej placówki są, jak na skalę tego małego miasteczka, super! Ciekawe spotkania, zwłaszcza te czwartkowe, goście, wystawy. No i całkiem ładne zbiory ikon, ale i malarstwo wysokiej klasy np. Marcin Samlicki (!). Polecam!