Dystrybucja kondensatorów i innych podzespołów elektronicznych
Dystrybucja kondensatorów i innych podzespołów elektronicznych, Markel Sp z o.o, Piaseczno

Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 1231286445
REGON: 147243421
KRS: 0000519103
Rok założenia:
2014

O firmie

Siedziba spółki Markel znajduje się w Piasecznie, w województwie mazowieckim. Przedsiębiorstwo, którego początki sięgają 1997 roku, zajmuje się m.in. produkcją podzespołów elektronicznych. Dostarcza nowoczesne elementy do maszyn przemysłowych.

Oferta

Większa wydajność i mniejsza awaryjność są możliwe dzięki komponentom sprzedawanym przez Markel. Spółka dostarcza różne komponenty urządzeń elektronicznych, w tym półprzewodniki aktywne. Są to diody, tyrystory, tranzystory, a także IGBT, SiC i MOSFET. Dostępne są też elementy pasywne, w tym bezpieczniki, rezystory i kondensatory. Oferta obejmuje również elementy chłodzenia i konstrukcji. Są to:
  • klamry,
  • radiatory,
  • izolatory,
  • bus-bary.
Sprzedawane są również sterowniki tranzystorów SiC i IGBT oraz przetworniki pomiarowe napięciowe i prądowe.

Ważnym punktem oferty Markel jest też projektowanie, produkcja i montaż urządzeń przemysłowych. Można do nich zaliczyć bloczki mocy, magazyny mocy, układy DSP i wiele innych. Maszyny elektryczne oraz energoelektroniczne używane są w różnych branżach, np. energetyce, górnictwie i na morzu. Urządzenia montowane są razem z szafami sterowniczymi, szafami elektrycznymi i pełnym okablowaniem. Firma oferuje również przeglądy, naprawy i modernizacje maszyn.

Do produkcji urządzeń używane są nowoczesne maszyny sterowane komputerowo. Markel podejmuje się też obróbki metali i tworzyw sztucznych na zamówienie. Może toczyć, wiercić, gwintować i frezować, a także ciąć laserem lub wodą. Elementy poddaje też galwanizacji, w tym anodowaniu i niklowaniu.

Pełna oferta przygotowana przez Markel znajduje się na stronie internetowej. Kontakt z przedsiębiorstwem można nawiązać telefonicznie albo e-mailowo.

Marki i specjalizacje

Firma sprzedaje półprzewodniki Hitachi, Vishay, Semikron, ABB, Infineon, Diotec, Westcode, Ixys, Mitsubishi, Powerex, Powersem, Sanrex, Lamina, Dynex Power, Estel, International Rectifier, Microsemi, SanRex.

Artykuły

Jak skutecznie chłodzić wrażliwe podzespoły energoelektroniczne?
Jak skutecznie chłodzić wrażliwe podzespoły energoelektroniczne?
Każde urządzenie elektroniczne nagrzewa się podczas intensywnej pracy, co ma niekorzystny wpływ na tworzące je podzespoły. Jak skutecznie je ochłodzić?
Tranzystory IGBT i dedykowane dla nich sterowniki bramkowe
Tranzystory IGBT i dedykowane dla nich sterowniki bramkowe
Tranzystory IGBT cieszą się coraz większym zainteresowaniem producentów maszyn przemysłowych, samochodów i sprzętów AGD. Dlaczego tak się dzieje? Sprawdź!

Kontakt

Kontakt Markel Sp z o.o

Markel Sp z o.o, Piaseczno

Opinie (2)

Opinie o firmie Markel Sp z o.o

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Cezary
Cezary
5.0
25.11.2021
Przystępne ceny elektroniki. Nie znalazłem tańszych podzespołów niż też o Markel.
dyskutant
dyskutant
5.0
18.09.2021
Duży wybór części elektronicznych.