Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 6912171875

O firmie

Szkółki hodowlane, Karolina Wyrzykowska Gospodarstwo rolne, Legnica Karolina Wyrzykowska jest właścicielką Szkółki drzew i krzewów. Nasza siedziba znajduje się w Legnicy, w województwie dolnośląskim. Działamy od 2006 roku i mamy szeroki wybór najróżniejszych odmian i gatunków drzew oraz krzewów owocowych do uprawy w sadach, ale także domowych ogrodach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Oferta

Szkółkę drzew i krzewów prowadzimy zgodnie z 30-letnią tradycją rozmnażania roślin, które później trafiają do gospodarstw w całej Polsce! Oferujemy sadzonki drzew, które rosną w odpowiednio nawożonym i nawadnianym gruncie. Dzięki temu mamy pewność, że po przesadzeniu przyjmą się na nowym terenie i będą dalej rozwijać się oraz wydawać nowe plony.

Jakie drzewka owocowe można znaleźć w Szkółce drzew i krzewów z Legnicy?

W naszej szkółce mamy między innymi małe drzewka owocowe, które upiększą przydomowe ogródki. Oferujemy odmiany karłowe, a niektóre z nich można nawet zasadzić w domowych donicach. To, co charakteryzuje każdą z naszych roślin, jest przede wszystkim dobre ukorzenienie i rozgałęzienie. Wpływa to znacznie na szybki rozwój drzewek i owocowanie.

W sprzedaży posiadamy na przykład:
 • jabłonie,
 • grusze,
 • śliwy,
 • pigwy,
 • nektaryny,
 • brzoskwinie,
 • morele,
 • czereśnie,
 • wiśnie.
Wśród jabłoni, Klienci odnajdą odmiany Apistar, Arkcharm, Berofest, Royalty, Rosette, Enterprise, Goldjuwel, Koksa Holsztyńska, Lobo, Malinówka, Reneta, Sawa, Papierówka lub Witos. To oczywiście tylko niektóre z gatunków, jakie możemy zaproponować.

Jaki krzewy owocowe oferuje Szkółka drzew i krzewów w Legnicy?

Nasze krzewy owocowe to między innymi agresty, porzeczki, borówki amerykańskie oraz sadzonki malin i jeżyn. Inne rośliny dające urodzajne plony, które znajdują się w naszej sprzedaży to:
 • dereń,
 • aronia,
 • jagoda Goji,
 • kiwi,
 • malinotruskawka,
 • migdałowiec,
 • orzech (włoski, laskowy),
 • rokitnik,
 • rosa,
 • świdośliwa.
Mamy też smaczne odmiany winorośli, a także żurawinę. Niezależnie od tego, na jaki gatunek krzewu owocowego zdecyduje się nasz Klient, gwarantujemy, że większość z nich dostarczy smacznych owoców już od końca maja, aż do jesieni. Na szczęście te sadzonki nie są wymagające w uprawie i dobrze sprawdzają się prawie na każdym rodzaju gleby. Należy jednak pamiętać, aby młodym krzewom zapewnić dostęp do użyźnionej ziemi, a także wody.

Jakie produkty oprócz krzewów i owoców można zakupić na terenie szkółki w Legnicy?

Sprzedajemy także iglaki, żywopłoty oraz drzewka owocowe w doniczkach. Nie brakuje u nas takich odmian jak na przykład forsycja, ligustr zimozielony, tuja lub pęcherznica. Ogród przepięknie ozdobi też ognik z czerwonym lub żółtym owocem

Dla osób, które poszukują drzewek owocowych w doniczkach, przygotowaliśmy ofertę czereśni, grusz i wielu odmian jabłoni.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu. Chętnie opowiemy o tym, jak uprawiać poszczególne gatunki roślin i damy wskazówki związane z przesadzaniem, podlewaniem lub nawożeniem. Szczegółowe informacje dostępne są również na naszej stronie internetowej - Szkółka drzew i krzewów w Legnicy.

Więcej informacji

Kontakt

Kontakt Karolina Wyrzykowska Gospodarstwo rolne

Karolina Wyrzykowska Gospodarstwo rolne, Legnica

Słowa kluczowe

Opinie (14)

Opinie o firmie Karolina Wyrzykowska Gospodarstwo rolne

Średnia ocen

4.9

Opinie użytkowników

Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
25.11.2021
Z przyjemnością polecam Szkółkę oraz sklep internetowy. Super szybka obsługa, towar naprawdę wysokiej jakości. Kupowałem sadzonki też u innych ale nie ma porównania. Nawet dodanie paru sztuk więcej wskazuje na myśleniu o kliencie. Jestem bardzo zadowolony i polecam
Julia
Julia
5.0
14.11.2021
Drzewka zawsze są zadbane i bardzo dobrze zabezpieczone w transporcie. Kupuję od nich, bo mam pewność co do odmian każdego gatunku. W dodatku cena jest naprawdę przystępna.
Adrianna
Adrianna
5.0
24.09.2021
Na podwórku moich dziadków rośnie kilka gruszy z tej szkółki. Rozwijają się tak dobrze, że mam zamiar kupić własne, do mojego ogródka.
zbynek55
zbynek55
5.0
04.07.2021
Długo by trzeba było szukać żeby znaleźć drugą taką szkółkę z drzewami owocowymi. Po prostu najwyższa klasa.
wpiszswojeimie
wpiszswojeimie
5.0
29.05.2021
Polecam. Każdy fan borówek amerykańskich powinien zakupić krzewy w tej szkółce.
aaaa
aaaa
4.0
15.03.2021
Kupiliśmy od nich kilka drzewek owocowych żeby mieć do posadzenia na naszej działce. Dzisiaj już wiemy, że była to świetna decyzja.
Maryla
Maryla
5.0
01.01.2021
To od nich kupiliśmy naszą jabłoń. Dzięki temu gospodarstwu co roku mamy wielkie zbiory owoców.
Elwira
Elwira
4.0
20.11.2020
Nie wiem jakie mają sposoby, ale ich rośliny to pierwsza klasa! Żadne drzewa nie mogą się z nimi równać.
Igor
Igor
5.0
29.09.2020
Wielokrotnie kupowałem od nich krzewy owocowe. Nigdy nie żałowałem.
taki tam
taki tam
5.0
27.07.2020
Nigdzie nie znajdziesz takich moreli jak. Jak po drzewka to tylko tutaj.
rifififi
rifififi
5.0
17.05.2020
W asortymencie mają przepiękne tuje. Idealne do ogrodu.
emerytK
emerytK
5.0
04.03.2020
Klasa! Jestem po prostu zachwycony tegorocznymi zbiorami jabłoni!
HERKI30
HERKI30
5.0
28.01.2020
Doskonale znam tę szkółkę krzewów. Pierwszy raz kupowałem tam już ze dwadzieścia lat temu. Od wtedy minęło sporo czasu, a ja ani razu się na nich nie zawiodłem.
Jola
Jola
5.0
30.11.2019
Nabyliśmy u nich antonówki. Długo szukaliśmy odpowiedniej szkółki żeby nie kupić kota w worku. Po długim rozeznaniu rynku wybór padł na firmę Karoliny Wyrzykowskiej. Po czasie mogę powiedzieć, że trafiliśmy w dziesiątkę.