Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 5213707513
Rok założenia:
2015

Polecane oferty

Jako lekarz okulista posiadam duże doświadczenie praktyki w zawodzie. Mój gabinet prowadzę od prawi...
Od ponad dwudziestu lat świadczymy dla Państwa kompleksową opiekę medyczną w zakresie okulistyki. P...
Choroby oczu dotykają ludzi w każdym wieku. Coraz powszechniejszym problemem są schorzenia, które n...
W czym specjalizują się lekarze z centrum okulistycznego Jaskra w Warszawie? Lekarze w centrum okul...

O firmie

Instytut Oka jest wysokospecjalistycznym ośrodkiem wczesnej diagnostyki i nowoczesnej terapii chorób oczu. Wyposażony jest w najnowocześniejszy światowy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny. Jako jedyny w Polsce posiada słynny laser 2RT do nieinwazyjnego leczenia wczesnego AMD (postać sucha) - zwyrodnienie plamki żółtej oraz najbardziej precyzyjny tomograf oka Spectralis-OCT2, drugiej generacji. Zespół lekarzy Instytutu Oka w Warszawie tworzą uznani profesorowie i doświadczeni specjaliści.

Oferta

Dla nas priorytetem jest zdrowie Pacjentów. Do każdego z Państwa podchodzimy indywidualnie, zapewniając kompleksową opiekę na najwyższym poziomie. Jesteśmy zespołem doświadczonych lekarzy okulistów, którzy z pasją oraz dużym zaangażowaniem podchodzą do leczenia osób mających problemy ze wzrokiem. W zespole naszych ekspertów z dziedziny okulistyki znajdują się profesorowie oraz członkowie międzynarodowych towarzystw okulistycznych cieszących się dużą renomą. Specjaliści zatrudnieni w naszym Instytucie specjalizują się w leczeniu jaskry. Ponadto podejmujemy się leczenia różnych chorób siatkówki, między innymi takich jak retinopatia cukrzycowa oraz AMD, czyli zwyrodnienie plamki związane z wiekiem. Jako jedyni w kraju posiadamy nowoczesny i całkowicie nieinwazyjny laser pozwalający na leczenie AMD we wczesnej postaci. Ponadto świadczymy usługi związane z leczeniem krótkowzroczności i guzów, a także chorób rogówki.

Niewątpliwym atutem naszego Instytutu jest fakt, że posiadamy najnowocześniejszą światową aparaturę służącą do diagnostyki chorób oczu. Specjalistyczny sprzęt pozwala naszym ekspertom na wczesne wykrycie zmian chorobowych przy jaskrze oraz chorobie siatkówki oka. Ponadto Instytut jest wyposażony w cyfrowy system umożliwiający sprawną analizę wyników badań każdego Pacjenta korzystającego z naszych usług. Pozwala nam to na efektywne ocenienie wdrożonego leczenia oraz ciągły monitoring postępującej choroby.

Wśród badań, które przeprowadzamy, znajduje się badanie GDX, które ma na celu ocenę grubości włókien nerwowych siatkówki. Jest to szczególnie ważne u osób cierpiących na jaskrę, ponieważ w trakcie tej choroby następuje proces degradacji nerwu wzrokowego, który z kolei jest spowodowany zanikiem włókiem nerwowych siatkówki. Zanik włókien nerwowych następuje nie tylko przy jaskrze, ale również przy innych chorobach siatkówki, między innymi takich jak krótkowzroczność czy też przy chorobach niedokrwiennych oka.

Zajmujemy się również przeprowadzaniem badania HRT, które polega na tomograficznym obrazowaniu wybranych struktur dna oka, w tym siatkówki bądź tarczy nerwu wzrokowego. Pozwala ono na trafną ocenę neuropatii jaskrowej, a także na ciągłe monitorowanie postępu choroby.

W ramach pracy Instytutu wykonujemy badanie OCT, które jest przeprowadzane przy użyciu konfokalnego skaningowego laserowego oftalmoskopu, który jest połączony z optycznym koherentnym tomografem w domenie spektralnej. Tego typu urządzenie pozwala na precyzyjne zobrazowanie struktury oka, a co za tym idzie ujawnienie wszelkich zmian patologicznych. Przeprowadzamy również badanie SL-OCT, czyli nieinwazyjną gonioskopię oraz jednoczasową próbę ciemniową. Przy użyciu tego typu aparatury możemy dokładnie ocenić kąt przesączania.

Ponadto mamy Państwu do zaoferowania przeprowadzenie ultrabiomikroskopii oka - UBM. Jest to całkowicie bezbolesne badanie umożliwiające obejrzenie tkanek oka na ekranie monitora. Wykonujemy także ultrasonografię gałki ocznej, czyli tzw. USG. Posiadamy USG A+B+3D, które pozwala ocenić długość i kształt gałki ocznej, a tym samym określić takie zmiany, jak odwarstwienie czy przedarcia siatkówki.

Przeprowadzamy także autofluorescencję, dzięki której możemy wykryć i zarejestrować złogi, tzw. lipofuscyny. Analiza tego typu umożliwia uzyskanie cennych informacji dotyczących stanu siatkówki. Nowoczesny sprzęt pozwala nam również na wykonanie perymetrii zdwojonej częstotliwości FDT Matrix. Jest to badanie pola widzenia, dzięki któremu możemy ocenić ubytki spowodowane jaskrą. Poza tym przeprowadzamy pachymetrię oraz oferujemy:

  • pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, w tym:
    • tonometrię konturową PASCAL
    • tonometrię bezkontaktową (bezdotykową) typu air puff
  • angiografię fluoresceinową oka (FA)
  • angiografię indocyjaninową (ICGA)
  • keratometrię
  • autorefraktometrię
  • mapę rogówki oka

Naszą ofertę kierujemy do Pacjentów z Polski, a także do mieszkańców innych krajów Unii Europejskiej. Nowoczesny sprzęt oraz zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z zakresu okulistyki sprawia, że cieszymy się dużym zaufaniem ze strony osób leczących się w naszym Instytucie.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami, które zostały umieszczone na naszej stronie internetowej. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

Serdecznie zapraszamy.

Kontakt

Kontakt Instytut Oka

Instytut Oka, Warszawa

Słowa kluczowe

Opinie (3)

Opinie o firmie Instytut Oka

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Andrea L.
Andrea L.
5.0
05.01.2017
Gorąco polecam! Jeszcze nigdy nie zostałem tak dokładnie przebadany. Wspaniali lekarze, tony aparatury. Pełen profesjonalizm. Godne polecenia w 100%
Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
5.0
26.02.2016
Specjalisci najwyższej próby. Korzystałem z usług i w końcu poprawił się mój stan. polecam
Sebastian
Sebastian
5.0
08.02.2016
Bardzo dziękuje za pomoc! Polecem firmę, mają bardzo dobrych lekarzy.