Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
07:00 - 15:00
Wt.
07:00 - 15:00
Śr.
07:00 - 15:00
Cz.
07:00 - 15:00
Pt.
07:00 - 15:00
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 7770002702
REGON: 000080217
Rok założenia:
1951

O firmie

Instytut Ochrony Roślin jest państwową placówką badawczo-rozwojową podległą Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, istniejącą na rynku od 1971 roku. Stanowi ważny ośrodek naukowo-badawczy, wdrożeniowy, upowszechnieniowy i konsultacyjno-doradczy w zakresie szeroko rozumianej ochrony roślin, w tym kwarantanny. Siedziba Instytutu zlokalizowana jest w Rzeszowie.

Oferta

Na początku podstawowym zadaniem Instytutu Ochrony Roślin była analiza po­zostałości środków ochrony roślin. W krótkim czasie poszerzono zakres badań o prace biologiczne, które uzupełniały tematykę naukowo-badawczą Instytutu. Skutkiem tego było powstanie Pracowni Doświadczalnictwa Tere­nowego, która zajęła się badaniem skuteczności działania nowych środków ochrony roślin.

Laboratorium Badania Pozostałości Środków Ochrony Roślin monitoruje pozostałości pestycydów w płodach rolnych, głównie owoców i warzyw, paszach oraz w środowisku przyrodni­czym, przede wszystkim w glebie i wodzie. Do kontroli pobierana jest żywność produkowana metodami konwencjonalnymi oraz integrowanymi.

Na przestrzeni ponad 40 lat działalności prowadzono serię badań, które dotyczyły m.in.:
  • obserwacji występowania i szkodliwości poszczególnych agrofagów w uprawach pszenicy, jęczmienia, owsa, kukurydzy, sorgo, bobiku, grochu, ziemniaków, buraków, rzepaku
  • opracowania programów zwalczania agrofagów w gospodarstwach ekolo­gicznych, integrowanych oraz konwencjonalnych
  • badania etiologii wybranych chorób m.in. zbóż, kukurydzy, ziemniaków, rzepaku
  • etiologii, występowania oraz szkodliwości wirusów, bakterii i grzybów po­wodujących choroby roślin
  • badania nad występowaniem, szkodliwością oraz zwalczaniem wybranych chorób pieczarek
W Pracowni Doświadczalnictwa Terenowego wiele uwagi poświęcono entomologii, przede wszystkim badaniom nad metodami ochrony upraw przed szkodnikami. W dniu 22 sierp­nia 2005 roku nasi pracownicy wykryli obecność stonki kukurydzianej, czyli najgroźniejszego szkod­nika kukurydzy na świecie, uznanego za organizm kwarantannowy w Unii Europejskiej. Było to bardzo ważne wydarzenie, które przeszło do historii.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego Instytutu Ochrony Roślin!

Kontakt

Kontakt Instytut Ochrony Roślin

Instytut Ochrony Roślin, Rzeszów

Szukasz wykonawcy?

Napisz czego potrzebujesz, a my bezpłatnie znajdziemy fachowców w Twojej okolicy.

Dziękujemy za wysłanie zlecenia.

Oczekuj na ofertę przesłaną na wskazany e-mail

Wystąpił błąd

Spróbuj jeszcze raz później

Opinie (0)

Opinie o firmie Instytut Ochrony Roślin


WeNet jako administrator serwisu nie prowadzi weryfikacji, czy publikowane w serwisie opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli dany produkt lub usługę lub ich używali.