Przewodnik po procesie inwestycyjnym w obiektach zabytkowych
Przewodnik po procesie inwestycyjnym w obiektach zabytkowych, Heritage Consulting Małgorzata Gmiter, Warszawa

Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 7121426799
REGON: 368697770
Rok założenia:
2017

O firmie

Nazywam się Małgorzata Gmiter i jestem właścicielka firmy HERITAGE CONSULTING. Moja firma zajmuje się doradztwem w procesie inwestycyjnym w obiektach zabytkowych oraz szkoleniami dla inwestorów. Siedziba firmy mieści się w Warszawie, ale z powodzeniem świadczymy usługi na terenie całego kraju. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zawodowemu, zapewniam wysoki poziom świadczonych usług. Potwierdzeniem moich wysokich kwalifikacji są m.in. referencje wystawione przez stale powiększające się grono zadowolonych klientów. Współpracuję również z doświadczonymi specjalistami w dziedzinach związanych z szeroko pojętą ochroną zabytków.


Oferta

Zabytki są naszą pasją, a ogromne doświadczenie zawodowe jest naszą siłą. Bardzo cenimy wartości, które zabytki przekazują kolejnym pokoleniom. Wykonujemy głównie ekspertyzy i opracowania dotyczące wartości zabytków i możliwości ich użytkowania. Świadczymy usługi takie jak:
  • opracowanie, analizy i ekspertyzy dotyczące wartości artystycznych, naukowych i historycznych zabytków
  • konsultacje dotyczące projektowania architektonicznego w obiektach i na obszarach zabytkowych
  • przygotowywanie wytycznych dotyczących wartości kulturowych do projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego
  • opracowanie gminnego programu opieki nad zabytkami
  • przygotowywanie programów prac konserwatorskich
Ponadto podejmujemy się przygotowywania koncepcji rewaloryzacji zabytkowych zespołów zieleni, przygotowywania opinii i ekspertyz oraz konsultacje dotyczące procedur administracyjnych w obiektach zabytkowych, oraz przygotowywania projektów odwołań, zażaleń, wniosków i innych pism składanych w postępowaniach administracyjnych prowadzonych przez organy ochrony zabytków.

​Do naszych zadań należy także przygotowywanie strategii marketingowej i koordynacja procesu inwestycyjnego w obiektach zabytkowych.
Odrębnym rodzajem naszej działalności są szkolenia i warsztaty dotyczące praktycznego stosowania procedur w zakresie ochrony zabytków, w zależności od potrzeb: w ujęciu ogólnym lub w zakresie poszczególnych zagadnień, np. przystosowania nieruchomości zabytkowej do celów użytkowych, procedura postępowania ze znaleziskami w trakcie robót budowlanych lub prac ziemnych, uzyskanie dotacji ze środków publicznych na prace remontowo-konserwatorskie w zabytku, procedura dotycząca rewaloryzacji zabytkowych zespołów zieleni, procedura dotycząca procesu inwestycyjnego obiektów ujętych w gminnej ewidencji zabytków, etc.

Zapewniamy, że zlecone nam prace wykonamy z należytą starannością, mając przede wszystkim na uwadze zachowanie wartości obiektu zabytkowego. Cechuje nas indywidualne podejście do każdego zadania oraz terminowa realizacja powierzonych nam prac.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Artykuły

Co obejmuje doradztwo w zakresie ochrony zabytków?
Co obejmuje doradztwo w zakresie ochrony zabytków?
Warto skorzystać z usług fachowego doradcy w dziedzinie ochrony zabytków. Opracuje on analizę pod kątem wartości historycznych, pomoże też przy konserwacji.

Wideo

Kontakt

Kontakt Heritage Consulting Małgorzata Gmiter

Heritage Consulting Małgorzata Gmiter, Warszawa

Opinie (6)

Opinie o firmie Heritage Consulting Małgorzata Gmiter

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Hanna
Hanna
5.0
02.01.2020
Zostałam od razu przyjęta i zaczęli pracować nad moją sprawą.
Wiolka
Wiolka
5.0
12.11.2019
Polecam z czystym sercem.
Elwira
Elwira
5.0
30.09.2019
Potrzebne zajęcie, choć mało popularne. Dobrze, że jednak są takie firmy.
Robert
Robert
5.0
27.07.2019
Obliczyli wartość cennych pamiątek po moim dziadku. Pochodziły jeszcze z czasów zaborów.
Rafał
Rafał
5.0
13.05.2019
Super działacie. Potrzebowałem opinii przy rozbudowie zabytkowej kamienicy. Bardzo mi pomogliście.
Martyna
Martyna
5.0
18.03.2019
Bardzo ciekawa branża. Jest to idealny przykład, jak ze swojej pasji zrobić sposób na zarabianie. I dzięki temu tak fajnie im to wychodzi.