Sprzedaż miałów i granulatów z mułów węglowych
Sprzedaż miałów i granulatów z mułów węglowych , Haldex S.A., Katowice

Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
07:00 - 15:00
Wt.
07:00 - 15:00
Śr.
07:00 - 15:00
Cz.
07:00 - 15:00
Pt.
07:00 - 15:00
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 6340128713
REGON: 000025141
KRS: 0000082738
Rok założenia:
1959

O firmie

Siedziba spółki Haldex znajduje się w Katowicach. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1959 roku, a dwa lata później rozpoczął pracę pierwszy zakład przetwórczy firmy. Od samego początku podstawą działalności spółki jest przetwarzanie odpadów kopalnianych i odzyskiwanie z nich węgla oraz innych przydatnych materiałów. Firma działa na Górnym Śląsku.

Oferta

Węgiel to podstawowy surowiec energetyczny wydobywany w Polsce. Proces pozyskiwania węgla wiąże się z koniecznością fedrowania nie tylko czystego surowca, ale również kamieni. Węgiel może zawierać w zależności od odmiany mniejszą lub większą domieszkę pozornie niepotrzebnych odpadów. Materiały uznane za nienadające się do sprzedaży wędrują na hałdy kopalniane, ale nadal mają sporą wartość. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę spółka Haldex, od ponad 60 lat pozyskująca cenne materiały ze składowisk odpadów przykopalnianych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych i zatrudnianiu doświadczonych pracowników firma przez całą swoją działalność przerobiła 160 milionów ton odpadów i odzyskała 19 milionów ton węgla, 17 milionów ton kamienia łupanego oraz prawie 100 milionów ton różnych materiałów do budowy posadzek, wykonywania robót inżynieryjnych i innych zastosowań.

Haldex przez lata działalności opracował metodą odzyskiwania cennych materiałów. Polega ona na pobieraniu kruszywa z hałd, przewożeniu ich do instalacji sortującej i następnym podzieleniu na poszczególne surowce. Proces wykonywany przez przedsiębiorstwo prowadzi do pozyskiwania takich materiałów jak:
  • miał węglowy,
  • kruszywo,
  • muł węglowy.
Muł przerabiany jest na granulaty. Dzieli się na trzy kategorie. Pierwsza to granulat mułowy, drugą są muły stanowiące część mieszanki energetycznej, natomiast trzecią są odpady najniższej jakości przeznaczone do produkcji BioCarbohumusu. Z kolei kruszywo może być stosowane w hutnictwie lub pracach drogowych.

Końcowym etapem wydobycia jest transport węgla, a ten może się odbywać drogą kołową lub kolejową.

Działania spółki nie tylko są efektywne gospodarczo, ale również przyczyniają się do ochrony i rekultywacji środowiska. Na obszarach, z których wycofuje się firma, prowadzone są prace mające na celu przywrócenie terenów naturze. W tym celu wykonywane są zalesienia i zalewane są wyrobiska. Prace ziemne prowadzone są z użyciem ciężkiego sprzętu takiego jak koparki gąsienicowe, spycharki i ładowarki kołowe. Haldex służy również usługami na rzecz czynnych kopalń. Na ich terenie dba o ciągłość działania instalacji grzewczych, wodno-kanalizacyjnych, a także urządzeń wydobywczych i wyciągowych. Firma dokonuje przeglądów, napraw i modernizacji urządzeń górniczych, obsługuje place składowe, a także odpowiada za działanie instalacji technologicznych służących do obróbki węgla.

Uzupełnieniem oferty przedsiębiorstwa jest wynajem nieruchomości biurowych i magazynowych oraz prowadzenie prac związanych z energią odnawialną. Firma montuje i naprawia panele fotowoltaiczne dla gospodarstw domowych i podmiotów gospodarczych.

Więcej przydatnych informacji dotyczących spółki Haldex, w tym historię działalności i położenie poszczególnych zakładów znajdą Państwo na stronie internetowej. Kontakt z przedsiębiorstwem można nawiązać telefonicznie i e-mailowo.


Kontakt

Kontakt Haldex S.A.

Haldex S.A., Katowice

Opinie (0)

Opinie o firmie Haldex S.A.