Indywidualna terapia rehabilitacyjna
Indywidualna terapia rehabilitacyjna, Gabryś Ryszard, lek. Rehabilitacja, Kraków

Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
08:00 - 20:00
Wt.
08:00 - 20:00
Śr.
08:00 - 20:00
Cz.
08:00 - 20:00
Pt.
08:00 - 20:00
Sb.
08:00 - 14:00
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 6761523737
REGON: 357213392
Rok założenia:
2000

O firmie

Gabinet rehabilitacyjny prowadzony przez lekarza specjalistę rehabilitacji medycznej Ryszarda Gabrysia, znajduje się w Krakowie. Świadczymy usługi od 2000 roku. Wszystkie zabiegi fizjoterapeutyczne wykonuje kadra magistrów rehabilitacji.

Oferta

Oferujemy indywidualne terapie rehabilitacyjne dostosowane do potrzeb pacjentów. Zajmujemy się leczeniem rehabilitacyjnym schorzeń neurologicznych, reumatologicznych, a także ortopedycznych.

W ramach schorzeń neurologicznych leczymy nerwobóle, bóle głowy, porażenia, zespoły bólowe kręgosłupa czy niedowłady. Dodatkowo leczymy schorzenia reumatologiczne zarówno kręgosłupa, jak i stawów. Ponadto nasza oferta obejmuje leczenie stanów pourazowych po operacjach ortopedycznych bądź urazach sportowych.

W naszej ofercie znajdą Państwo fizykoterapię. Jest to sposób leczenia poprzez ultradźwięki, światło, laser, pole magnetyczne, a także prąd elektryczny. Fizykoterapia polecana jest osobom z przewlekłymi chorobami narządu ruchu. Likwiduje ból, obrzęki i stany zapalne. W dziedzinie fizykoterapii innowacyjną metodą leczenia jest SIS Super Indukcyjna Stymulacja. Metoda ta wykorzystuje pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności. Dzięki temu pozytywnie oddziałuje na ludzką tkankę. Główne zalety Super Indukcyjnej Stymulacji to między innymi stymulacja mięśni, mobilizacja stawów i przyspieszenie gojenie złamań.

Najczęstszymi wskazaniami do leczenia metodą BTL-SIS są:
 • zespół bolesnego karku
 • stymulacja mięśni oddechowych
 • zespół cieśni nadgarstka
 • regeneracja nerwu
 • mobilizacja kręgosłupa piersiowego
 • kolano skoczka
 • złamania
 • przepuklina krążka międzykręgowego
 • redukcja spastyczności
 • profilaktyka zaników mięśniowych
Mechanizm działania technologii BTL-6000 SIS polega na wykorzystaniu unikalnego pola elektromagnetycznego o wysokiej intensywności.

Najnowocześniejszą terapią w dziedzinie rehabilitacji, przyspiesza leczenie i redukująca ból jest Indiba Activ. Pomaga ona w leczeniu wszelkich dolegliwości urazów mięśni szkieletowych. Dzięki zastosowaniu tej metody można skrócić czas powrotu do pełnej sprawności i zdrowia, a co najważniejsze - jej działanie jest odczuwalne już po pierwszym zastosowaniu.

W zakresie fizykoterapii oferujemy ponadto takie zabiegi jak:
 • terapia wysokotonowa WaDiT
 • laseroterapia zwykła
 • prądy interferencyjne
 • fala uderzeniowa
 • krioterapia miejscowa
 • laser wysokoenergetyczny
 • magnetoterapia
 • elektrostymulacja
 • prądy diadynamiczne
 • TENS-przeskórna stymulacja elektryczna
Oprócz tego oferujemy zabiegi związane z kinezyterapią podczas, której stosujemy metodę PNF, metodę Cyriax'a, a także taping, czyli nalepianie elastycznego plastra, terapię tkanek miękkich, czy terapię powięzową FDM.

Ponadto oferujemy system diagnostyki i leczenia na urządzeniu Redcord, jest to tzw. metoda Neurac, gdzie wykonuje się ćwiczenia w podwieszeniu stabilizujące i wzmacniające mięśnie oraz stawy. Metoda ta ma na celu przywrócenie prawidłowych programów motorycznych, które jest możliwe tylko na drodze intensywnego pobudzenia układu nerwowego. To właśnie dla Pacjentów, którzy cierpią na bóle mięsniowo-szkieletowe, bądź bóle i urazy barków, odcinka szyjnego kręgosłupa został stworzony System Redcord.

Równie innowacyjną metodą jest podejście terapeutyczne, które łączący statyczną i dynamiczną manipulację tkanek miękkich z użyciem specjalnych narzędzi jest Technika ΕRGON®. Zastosowanie w konkretnych punktach ograniczeń tkanek i zrostów powięzi wzdłuż meridian powięzi pozwala na poprawę funkcjonalności w ciągu kilku sesji terapeutycznych.

Metoda PNF dedykowana jest pacjentom ze schorzeniami ortopedycznymi lub neurologicznymi. Podczas wywiadu z pacjentem ustalana jest indywidualna terapia ruchowa, w czasie której podniesiony zostaje poziom sprawności funkcjonalnej. Główne zalety tej metody to przede wszystkim szybszy niż w klasycznych ćwiczeniach powrót do sprawności czy prowadzenie w sposób bezbólowy.

Do naszych obowiązków należy również wykonanie masaży zarówno ręcznie, jak i przy użyciu specjalnych aparatów. Nasza oferta obejmuje:
 • masaż profilaktyczny
 • masaż leczniczy
 • masaż kosmetyczno-higieniczny
 • masaż sportowy
Mogą się Państwo umówić między innymi na masaż twarzy, karku, stawu barkowego, kończyn górnych lub dolnych oraz okolicy całego kręgosłupa. Uzupełnienie oferty stanowi drenaż limfatyczny kończyny górnej bądź dolnej, czy masaż podciśnieniowy.

Pacjenci mogą korzystać z naszych usług w ramach wizyt domowych. Zapewniamy pomoc w ostrych stanach zespołów bólowych kręgosłupa, na przykład rwy kulszowej. Ponadto oferujemy rehabilitację w warunkach domowych. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy.

Artykuły

Terapia Ergon IASTM – na czym polega?
Terapia Ergon IASTM – na czym polega?
Terapia Ergon IASTM skutecznie pomaga w leczeniu schorzeń nerwowo-mięśniowo-szkieletowych. Jest to nowoczesna metoda rehabilitacji. Sprawdź szczegóły.

Wideo

Więcej informacji

Kontakt

Kontakt Gabryś Ryszard, lek. Rehabilitacja

Gabryś Ryszard, lek. Rehabilitacja, Kraków

Opinie (5)

Opinie o firmie Gabryś Ryszard, lek. Rehabilitacja

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Anna
Anna
5.0
27.05.2019
Jeśli szukacie doświadczonych rehabilitantów, powinniście koniecznie wybrać się do gabinetu Pana Ryszarda.
Leszek
Leszek
5.0
21.03.2019
Jakiś czas temu byłem na masażu leczniczym. Byłem bardzo zadowolony z efektów.
Elżbieta
Elżbieta
5.0
29.01.2019
Nie sądziłam, że magnetoterapia przyniesie aż tak dobre rezultaty. Na pewno do nich wrócę.
Mariola
Mariola
5.0
28.11.2018
Miałam problemy z kręgosłupem. Dzięki rehabilitacji czuję się znacznie lepiej. Polecam ten gabinet.
Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
5.0
03.06.2013
Pan doktor Ryszard Gabryś jest wspaniałym, oddanym ludziom lekarzem. Potrafi się pochylić nad każdym pacjentem zarówno biednym, jak i bogatym. Posiada szeroką wiedzę z wielu dziedzin medycyny, a rozmowa z nim sprawia przyjemność. Jestem bardzo zadowolona z terapii, którą zastosował w moim przypadku zdrowotnym i szczerze polecam usługi Pana Doktora ponieważ są skuteczne. Mariola