Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 9542739551
REGON: 242852135
KRS: 0000349326

O firmie

Stomatolodzy, Duda Clinic, Katowice Klinika implantologiczna Duda Clinic znajduje się w Katowicach. Działalność prowadzimy od 2012 roku. Zajmujemy się świadczeniem usług stomatologicznych i implantologicznych. Osobą decyzyjną jest lekarz, Mariusz Duda.

Certyfikaty i dyplomy

Dr n. med. Mariusz Duda, specjalista chirurg stomatolog, implantolog jest współzałożycielem i prezydentem PSI - Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, jak również wiceprezydentem ICOI - International Congress of Oral Implantologists. Od ponad 5 lat zajmuje także stanowisko wiceprezydenta DGOI - Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie.

Oferta

O zęby należy dbać w każdym wieku, dlatego tak ważne są systematyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym. My posiadamy 6-letnie doświadczenie w branży, co przekłada się na wysoką jakość świadczonych usług. Specjalizujemy się w diagnozowaniu i leczeniu zębów. Przyjmujemy pacjentów w różnym wieku, ale każdemu staramy się pomóc.

Jakie usługi stomatologiczne proponuje Duda Clinic?

Zakres naszych obowiązków obejmuje wykonywanie zabiegów chirurgiczno-implantologicznych oraz protetycznych. Oferujemy piaskowanie zębów, usuwanie kamienia nazębnego, lakierowanie zębów, leczenie kanałowe pod mikroskopem, a także borowanie. Specjalizujemy się w zakładaniu protez zębów i ich naprawianiu. W tym zakresie proponujemy uzupełnienia stałe i ruchome, które mogą być połączone uzupełniani stałymi za pomocą zasuw, rygli i koron teleskopowych.

Do uzupełnień stałych zaliczamy uzupełnienia ceramiczne, między innymi korony i mosty. Natomiast uzupełnienia ruchome to głównie protezy akrylowe, szkieletowe i nylonowe. Ponadto zajmujemy się wybielaniem zębów. Używamy najwyższej jakości materiałów, które zapewniają widoczne zmiany w kolorze kości zębów. Niektórzy pacjenci mają zęby o naturalnie ciemnym zabarwieniu, dlatego taki zabieg jest jak najbardziej wskazany. Należy też unikać nadmiernego spożywania kawy, herbaty, soków czy używek, bo to przyczynia się do ciemnienia zębów wraz z upływem czasu.

Kiedy należy pomyśleć o implantach zębów?

Od lat specjalizujemy się w implantologii, która jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc pacjentom, którzy w różnych przypadkach stracili uzębienie. Nasze zabiegi w estetyczny, trwały i skuteczny sposób uzupełniają braki pojedynczych zębów lub usuwają bezzębie.

Stosowane przez nas implanty wykonane są z wysokiej jakości materiału, najczęściej jest to tytan, który jest doskonale przyswajany przez organizm. Kilkunastomilimetrowy wkręt wszczepiany jest w kość szczęki. Jest to idealne zastępstwo dla utraconego korzenia zęba. Następnie na implancie mocuje się łącznik, a na nim koronę, czyli część widoczną zęba.

Dodatkowo pokrywamy implanty specjalną powłoką, która sprzyja narastaniu osteocytów, czyli komórek kostnych. Dzięki temu implant zespaja się z kością szczęki, co gwarantuje trwałą i stabilną podbudowę do nałożenia korony.

Czy w klinice Duda Clinic z Katowic pracują dobrzy dentyści?

Zatrudniani przez nas pracownicy to specjaliści w swojej dziedzinie, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie. Potwierdzają to liczne certyfikaty i uprawnienia zawodowe. Stomatologia to dziedzina, która nieustannie się rozwija, dlatego w miarę możliwości bierzemy udział w szkoleniach i kursach, które podnoszą poziom naszych kompetencji.

Dysponujemy specjalistycznymi urządzeniami, za pomocą których przeprowadzamy większość badań. Na podstawie wyników stawiamy diagnozę i rozpoczynamy leczenie. Aby oszczędzić stresu naszym pacjentom zapewniamy odpowiednie środki i techniki znieczulenia miejscowego. Najczęściej stosujemy analgosedację, co polega na podaniu środków znieczulających i uspokajających. Pacjent nie zasypia, jednak jest spokojny i nie czuje bólu. W trudniejszych przypadkach stosujemy znieczulenie ogólne.

Czasami podajemy pacjentom gaz rozweselający. Jako jedni z niewielu w Polsce oferujemy naszym pacjentom możliwość znieczulania z użyciem nowatorskiego urządzenia Dental Vibe.

Dokładamy wszelkich starań, by zabieg przebiegł sprawnie i bezboleśnie. Zależy nam na Państwa zadowoleniu, zdrowych zębach i pięknym uśmiechu. W razie potrzeby odpowiemy na wszystkie pytania z Państwa strony. Zachęcamy do zapoznania się z całkowitą ofertą na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy.

Więcej informacji

  • Dr n. med. Mariusz Duda CURRICULUM VITAE zobacz
  • Dr n. med. Mariusz Duda - PRASA zobacz
  • USŁUGI KLINIKI zobacz
  • ZALETY IMPLANTÓW zobacz

Kontakt

Kontakt Duda Clinic

Duda Clinic, Katowice

Słowa kluczowe

Opinie (2)

Opinie o firmie Duda Clinic

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Użytkownik zalogowany
Użytkownik zalogowany
5.0
09.04.2019
Peľen profesjonalizm....Polecam
Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
5.0
10.07.2014
najlepszy stomatolog jakiego znam, wszystko bezboleśnie i bezstresowo