Rehabilitacja osób niepełnosprawnych
Rehabilitacja osób niepełnosprawnych, Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek, Kutno

Dodatkowe dane

Dane rejestrowe:
NIP: 7751155296
KRS: 0000383970
Branża:

O firmie

Dom Pomocy Społecznej w Kutnie, w województwie łódzkim powstał 1 lipca 1939 roku i niezmiennie prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługującym Ubogim. Siostry opiekują się kobietami przewlekle somatycznie chorymi. Postępują w myśl zasad personalizmu, zgodnie z zapisami ustawy o pomocy społecznej oraz w ramach miłości chrześcijańskiej.

Oferta

Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek od ponad 80 lat pomaga kobietom, które ze względu na choroby nie mogą normalnie funkcjonować. Jest organizacją pożytku publicznego, dlatego można przekazać dla wsparcia jego działalności 1% podatku. W placówce podopieczne mają zapewnione miejsce do spania w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych, wyżywienie zgodne ze wskazówkami lekarzy oraz pomoc w utrzymaniu higieny. Przez całą dobę gwarantowana jest opieka pielęgnacyjna i opiekuńcza oraz zaspokajane są różne potrzeby.

W domu zapewniane są:
  • terapie zajęciowe,
  • opieka duszpasterska,
  • zajęcia kulturalne,
  • zabiegi rehabilitacyjne,
  • zabiegi usprawniające.
Panująca w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek domowa atmosfera sprawia, że mieszkanki czują się komfortowo. Specjalnie dla nich organizowane są święta i okazjonalne uroczystości, a nowym osobom udzielana jest pomoc w adaptacji do życia w ośrodku.

Kobiety mogą też liczyć na wsparcie przy załatwianiu spraw urzędowych i w kontaktach z rodzinami. Dom pozbawiony jest barier architektonicznych. Posiada windę i podjazd dla wózków, a w każdym pokoju umieszczono system przywoławczy. Do najważniejszych miejsc budynku należą gabinet zabiegowy, sala rehabilitacji, sala terapii zajęciowej oraz świetlica i miejsce wypoczynkowe.

Więcej informacji dotyczących Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługującym Ubogim znajduje się na stronie internetowej. Kontakt można nawiązać telefonicznie albo mailowo.

Artykuły

Jakie wsparcie zapewnia Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek?
Jakie wsparcie zapewnia Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek?
Bliska Ci osoba choruje? Chcesz zapewnić jej fachową opiekę wykwalifikowanego personelu pielęgniarek oraz fizjoterapeutów? W takim razie przeczytaj artykuł.
Zapewnienie opieki społecznej dla kobiet przewlekle somatycznie chorych - Dom Pomocy Społecznej Sióstr Albertynek
Zapewnienie opieki społecznej dla kobiet przewlekle somatycznie chorych - Dom Pomocy Społecznej Sióstr Albertynek
Pomoc dla kobiet przewlekle somatycznie chorych zapewnia Dom Pomocy Społecznej Sióstr Albertynek z Kutna. Sprawdź, co oferuje i dlaczego warto go wybrać!
Jak wygląda zwykły dzień w domu pomocy społecznej?
Jak wygląda zwykły dzień w domu pomocy społecznej?
Jak przebiega zwykły dzień w domu pomocy społecznej. Czym się różni od rzeczywistości, którą żył wcześniej pacjent? Czy podopieczni mają opiekę medyczną?
Jak wygląda terapia zajęciowa w domach pomocy społecznej?
Jak wygląda terapia zajęciowa w domach pomocy społecznej?
Aktywności organizowane dla seniorów w ramach terapii zajęciowej wspomagają ich codzienne funkcjonowanie. Takie działania właściwie wspierają ich samodzielność.

Wideo

Kontakt

Kontakt Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek

Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek, Kutno

Opinie (14)

Opinie o firmie Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek


WeNet jako administrator serwisu nie prowadzi weryfikacji, czy publikowane w serwisie opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli dany produkt lub usługę lub ich używali.

Średnia ocen

4.9

Opinie użytkowników

Dorota
Dorota
5.0
25.05.2022
Super, że mają też opiekę duszpasterską. Myślę, że kobiety, zwłaszcza starsze, bardzo tego potrzebują. To ekstra opcja.
Iwonka
Iwonka
5.0
31.03.2022
Wiem, że moja siostra ma tu bardzo dobre warunki. Niestety sama nie mogę się nią zająć, ale często ją odwiedzam i zawsze jest wszystko w porządku.
Kinga
Kinga
5.0
06.03.2022
Ten ośrodek jest najlepszym miejscem, gdzie może trafić chora osoba. Siostry kompleksowo dbają o podopieczne.
Beata
Beata
5.0
28.01.2022
Rodzinna atmosfera, dobre warunki mieszkaniowe i smaczne jedzenie. Myślę, że moja Mama nie mogła lepiej trafić.
Angelika
Angelika
5.0
11.11.2021
Cieszę się, że Babcia ma tutaj dobrą opiekę. Szczególnie jest zadowolona z opieki duszpasterskiej, ponieważ wiara jest dla niej bardzo ważna.
Sylwia
Sylwia
4.0
10.09.2021
Ten dom opieki jest najlepszym przykładem na to, że chrześcijaństwo jest religią miłości. Siostry Albertynki robią bardzo wiele, żeby ulżyć w cierpieniu chorym kobietom.
Adrian
Adrian
5.0
24.07.2021
Rodzinna atmosfera to z pewnością jeden z autów tego domu opieki. Siostry robią wszystko, by podopieczne miały tu dobrą opiekę i dobrze się czuły.
Dalia
Dalia
4.0
20.05.2021
W tym DPS-ie panuje rodzinna atmosfera. Bliska mi osoba tu przebywa i cieszy się na myśl o wspólnych świętach.
Edyta
Edyta
5.0
28.03.2021
Kobiety w ośrodku prowadzonym przez siostry mają najlepszą opiekę. Posiłki są odpowiednio zbilansowane, pokoje komfortowe, a zajęcia stoją na wysokim poziomie.
Klara
Klara
5.0
04.01.2021
Opieka w tym domu opieki stoi na wysokim poziomie. Siostry są bardzo zaangażowane w pomoc bliźnim.
Lidka
Lidka
5.0
09.11.2020
Bliska mi osoba przebywa w tym DPS-ie i mogę potwierdzić, że panują tam dobre warunki. Nie narzeka na jedzenie ani na opiekę.
Dorota
Dorota
5.0
02.09.2020
Ten DPS w Kutnie ma długą historię i jest dowodem na to, że zakonnice naprawdę pomagają bliźnim w potrzebie. Siostry Albertynki są godne pochwały.
Magdalena
Magdalena
5.0
02.07.2020
Siostry Albertynki pomogły mojej rodzinie, kiedy jedna z krewnych podupadła na zdrowiu. Wymagała codziennej rehabilitacji i pomocy w najprostszych sprawach, co zagwarantowały Siostry. Dziękuję za tak miłosierne zachowanie.
Ida
Ida
5.0
17.05.2020
Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek to najlepsze miejsce, do którego mogła tracić moja Mama. Jest poważnie chora, a my w domu nie możemy jej zapewnić odpowiednich warunków bytowych i rehabilitacji. Bardzo dziękuję Siostrom za opiekę i chrześcijańskie podejście do bliźniego.