Wdrażanie systemów zabezpieczeń przed szkodnikami
Wdrażanie systemów zabezpieczeń przed szkodnikami, Centrus., Lublin

Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
08:00 - 16:00
Wt.
08:00 - 16:00
Śr.
08:00 - 16:00
Cz.
08:00 - 16:00
Pt.
08:00 - 16:00
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 7120078238
REGON: 430503337
Rok założenia:
1991
Zobacz także naszą ofertę w branży:

O firmie

Nasza firma zaczęła działalność na rynku w 1989 r. Na początku działalności zajmowaliśmy się głównie zabiegami dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji, i w tego typu zabiegach się wyspecjalizowaliśmy i zgromadziliśmy dużo wiedzy i doświadczeń. Z czasem nasza firma rozwijała się i nasz zakres usług został rozszerzony, między innymi ze względu na coraz większy wymóg zapewnienia jak najlepszej ochrony sanitarnej budynków. Obecnie zajmujemy się również wdrażaniem systemów zabezpieczeń przed szkodnikami, w ramach GHP - GMP (Dobrej Praktyki Higienicznej), zgodnie z nowymi wymaganiami sanitarnymi oraz cały system kontroli i obsługi systemu HACCP zgodnie z jego zasadami, łącznie z wprowadzeniem pełnej dokumentacji.

Przeprowadzamy kompleksowe zwalczanie gryzoni, likwidację komarów oraz innych owadów i szkodników, przy użyciu skutecznych i bezpiecznych środków do ich tępienia.

Oferta

Dezynsekcja: wykonywanie zabiegów środkami chemicznymi jak i naturalnymi, mającymi na celu zwalczanie wszelkiego rodzaju insektów biegających / pełzających jak i tych fruwających.
Zabieg wykonywany jest metodami:
 • tradycyjnego oprysku
 • żelowania
 • fumigacji (gazowania)
 • odymiania
 • ozonowania (zabija min. roztocza, pluskwy, rybiki, mrówki itd)
 • zamgławiania
Deratyzacja - Zwalczanie wszelkiego rodzaju gryzoni metodami chemicznymi, w postaci trutek w formie zboża zatrutego, granulatu, pasty, kostek. Bardziej naturalne formy w postaci żywołapek czy stacji lepowych na gryzonie, które pełnią również rolę żywołapek.

Dezynfekcja - jest to niszczenie drobnoustrojów bakteriologicznych i chorobotwórczych. Działa również grzybobójczo oraz wirusobójcza, a także zabija wiele patogenów.
Zabiegi dezynfekcji wykonujemy metodami:
 • metodę chemiczną, środkami do tego specjalnie przeznaczonymi
 • ozonowania
 • zamgławiania
 • tradycyjnego oprysku
 • dezynfekcja za pomocą myjni parowej - wytwarza bardzo wysoką temperaturę (powyżej 100 stopni C)
Ozonowanie i dezodoryzacja - ozon składa się z trójatomowych cząsteczek tlenu O3. Ma silne działanie o właściwościach sterylizacyjnych niszcząc bakterie i wirusy, grzyby. Spełnia też role usuwania przykrych zapachów, skutecznie go neutralizując. Używamy w tym celu nie tylko ozonatora, ale również mobilnej myjni parowej, która dzięki swoim właściwościom eliminuje przykre zapachy bez użycia chemii.

Odstraszanie ptaków - zajmujemy się montowaniem odstraszaczy ptaków (kolców) na różnego rodzaju budynkach, elewacjach, gzymsach itp. Skutecznie chronią zabezpieczoną powierzchnię . Ochrona ta zapobiega namnażaniu się grzybów i bakterii znajdujących się w odchodach ptasich, a także insektów ptasich typu: ptaszyniec, obrzezek gołębi (inaczej zwany kleszcz), gryzek, pchły ptasie. Mogą one nachodzić do pomieszczeń mieszkalnych czy użyteczności publicznej.
Oprócz tego możemy zastosować tzw. krążki z pastą odstraszające gołębie.
Są one bardzo bezpieczne dla środowiska i dla człowieka. Jedne odstraszają ptactwo zapachem, a drugie i zapachem, i wyglądem, oraz widzialne są przez gołębie jako ogień.

Zabezpieczanie obiektów przed szkodnikami zgodnie z wymogami HACCP

Zgodnie z wymogami prawymi UE polskie zakłady zajmujące się produkcją i obrotem żywnością muszą wdrożyć system HACCP.
CENTRUS wdraża Program Zwalczania Szkodników w ramach GMP, GHP, HACCP. Monitorujemy prawidłowe funkcjonowanie systemu oraz dostarczamy pełną dokumentację zgodnie z wymaganiami GHP, GMP-HACCP. Powierzonym obiektom zapewniamy stałą ochronę przed szkodnikami.
Jak wygląda nasz program monitorowania obiektów?
 • Kontrola obiektów odbywa się co 4 tygodnie. Od czasu wykonania kompleksowych zabiegów (dezynsekcji i deratyzacji). Dokonywana jest zgodnie z umową i przedstawionym wcześniej harmonogramem obsługi.
 • Osoby odpowiedzialne za zabiegi dezynfekcji, dezynsekcji oraz deratyzacji dostarczają i uzupełniają dokumentację i dzienniki kontroli - zawarte w nich są zalecenia i uwagi na temat stanu sanitarnego obiektu.
 • Zabiegi muszą być potwierdzane przez zleceniodawcę lub inną kompetentną osobę wyznaczoną przez niego w przypadku jego nieobecności.
 • Zamontowane w obiektach stacje trutek oraz stacje deteksowe odpowiadające za monitorowanie insektów są uwzględniane na planach budynków. Dzięki temu osoby odpowiadające za kontrolę obiektów i ich stan techniczny są poinformowane o znajdujących się w nich trutkach oraz innych środkach wykorzystywanych w zabiegach deratyzacji, dezynfekcji i dezynsekcji. Jeśli stacje zostały uszkodzone, są wymieniane na nowe.
 • Istotnym dokumentem w całym procesie jest dziennik kontrolny zabiegów i obsługi kontroli. Służy on również monitorowaniu zamontowanych stacji oraz ocenie stanu sanitarnego budynku. Dziennik pozostaje cały czas do wglądu dla obu stron. Wskazuje aktualny stan insektyzacji i zagrożenia, rejestruje również przeprowadzone zabiegi zwalczania gryzoni i owadów oraz innych szkodników. Z dziennika korzystać mogą służby sanitarne, sprawdzające, czy zagrożenia są prawidłowo usuwane, a obiekt dobrze zabezpieczony przed szkodnikami.

Inne / pozostałe prace porządkowe
Podejmujemy się innych zleconych nam działań, mających na celu doprowadzenia do czystości miejsc trudno zabrudzonych, np. poddasza zanieczyszczone przez ptaki.

Zależy nam na dobrej opinii, stąd dokładamy wszelkich starań by świadczone przez nas usługi były jak na najwyższym poziome i wpływały na zadowolenie oraz satysfakcję naszych klientów.

Marki i specjalizacje

Posiadamy wysokiej jakości i skuteczności preparaty: Rat Killer Perfect Kostka, Pasta, Granulat, Żywołapki na gryzonie w formie lepów lub plastikowych chwytaczy. Granulaty na mrówki, żele, pasty na prusaki i karaluchy, preparaty przeciw owadom w sprayu oraz lepy na owady. Preparaty dezynfekujące do zastosowania w przetwórstwie spożywczym/branży spożywczej typu: Taab-1, Taab-2, Citosan Aero, Diso kolce przeciw ptakom oraz wiele innych. Mamy środki sprawdzone pod względem skuteczności i jakości.

Artykuły

Jak wygląda dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja w zakładach produkcyjnych?
Jak wygląda dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja w zakładach produkcyjnych?
Dezynfekcja, dezynsekcja i deratyzacja nie zawsze są w fabryce konieczne. W zakładach, w których wdrożono postępowanie HACCP, wystarcza regularny monitoring.
Gdzie mają zastosowanie środki do dezynfekcji?
Gdzie mają zastosowanie środki do dezynfekcji?
Środków do dezynfekcji używa się przy usuwaniu mikroorganizmów. Z uwagi na skład dezynfektantów, ich rozpylenie lepiej pozostawić firmie oferującej dezynfekcję.

Wideo

Kontakt

Kontakt Centrus.

Centrus., Lublin

Słowa kluczowe

Opinie (19)

Opinie o firmie Centrus.

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Lilianna
Lilianna
5.0
24.06.2019
Do naszego przypadku podeszli indywidualnie i to nam zaimponowało. Zdobyli nasze zaufanie, przez co na pewno w razie potrzeby ponownie skorzystamy z ich usług.
Bianka
Bianka
5.0
30.05.2019
Polecam Winylotox. Naprawdę działa.
Emanuela
Emanuela
5.0
18.04.2019
Skuteczna likwidacja drobnoustrojów chorobotwórczych. Decydując się na współpracę dbacie o zdrowie swoje i swoich dzieci.
Cyprian
Cyprian
5.0
10.03.2019
Profesjonalne monitorowanie HACCP. Warto skorzystać z usług tej firmy.
Izka
Izka
5.0
08.02.2019
Cały blok zaatakowały mrówki. Gdyby nie firma Cetrus, to pewnie do dzisiaj byśmy się z nimi męczyli.
Emilian
Emilian
5.0
14.01.2019
Pomogli w pozbyciu się pcheł, które do naszego domu przyniósł jego nowy lokator - pies Kolo. Nie mogliśmy ich wytępić, dopiero Centrus nam pomogło.
Mira
Mira
5.0
04.12.2018
Dziękujemy za rzetelną pomoc ze wdrażaniem systemu HACCP. Mamy nadzieję, na współpracę w przyszłości :)
Lidka
Lidka
5.0
26.11.2018
Skuteczne odkomarzanie. Te uparte owady nie dawały nam normalnie funkcjonować. Na szczęście nie ma już po nic śladu.
Dariusz
Dariusz
5.0
04.10.2018
Regularnie korzystamy z usługi mycia i dezynfekcji zsypów. Są dokładni, a ceny są niewysokie.
Bolek
Bolek
5.0
20.09.2018
Solidna ochrona sanitarna budynków. Centrus to niezawodna firma.
Andrzej
Andrzej
5.0
12.08.2018
Fachowe doradztwo i obsługa. Nie zawiodłem się na nich.
Seba
Seba
5.0
29.07.2018
Mają szeroką ofertę. Można wybrać najlepsze dla siebie środki.
Delfina
Delfina
5.0
01.06.2018
Jeśli szukacie firmy świadczącej kompleksowe usług DDD, to Centrus spełni Wasze oczekiwania. Polecam.
Judyta
Judyta
5.0
29.05.2018
Deratyzacja na możliwie najwyższym poziomie. Po myszach nie ma śladu.
Honorata
Honorata
5.0
28.04.2018
Atrakcyjna oferta cenowa za fachowo świadczone usługi. Polecam.
Ariel
Ariel
5.0
07.03.2018
Rewelacyjny program monitorowania obiektów. Firma składa się z profesjonalistów, którzy spełnią wszystkie oczekiwania.
Damian
Damian
5.0
24.02.2018
Skorzystaliśmy z usługi ozonowania. Ekipa przyjechała w umówionym terminie i sprawnie poradziła sobie ze zleceniem.
Sabina
Sabina
5.0
21.01.2018
Usługi świadczą w pełni profesjonalnie i skutecznie. Można na nich liczyć.
Helena
Helena
5.0
20.12.2017
Sprzedają najlepszej jakości środki na owady. Są skutecznie i niedrogie. Regularnie je kupuje, bo są bezpieczne. Polecam je wszystkim znajomym.