Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
09:00 - 19:00
Wt.
09:00 - 19:00
Śr.
09:00 - 19:00
Cz.
09:00 - 19:00
Pt.
09:00 - 19:00
Sb.
10:00 - 18:00
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 1131983943
REGON: 011217870
Rok założenia:
2000

O firmie

Ośrodki kultury i sztuki, Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe, Warszawa Historia naszej działalności sięga 12 maja 1995 roku. Wtedy to zostało powołane nasze Centrum Promocji Kultury dzięki uchwale Rady Gminy Warszawa-Centrum i decyzji przewodniczącej dzielnicowej Komisji Kultury - radnej Marzenny Koraszewskiej. Priorytetem jest dla nas zapewnienie bogatej oferty kulturalnej dla mieszkańców dzielnicy Praga-Południe. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty zarówno dzieci, młodzież, jak i rodziców czy dziadków.

Oferta

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe to samorządowa instytucja kultury finansowana z budżetu miasta stołecznego Warszawy. Organizujemy imprezy kulturalne samodzielnie lub z partnerami zewnętrznymi w naszej głównej siedzibie lub w pozostałych filiach. Planowane przez nas wydarzenia odbywają się także w zaprzyjaźnionych miejscach na Pradze i w całym mieście.

Można u nas obejrzeć występy znanych artystów, a także obiecujących młodych twórców. Zachęcamy do udziału w organizowanych przez nas koncertach, spotkaniach autorskich, promocjach książek i płyt, spektaklach teatralnych, kabaretach, wieczorach poezji, wernisażach oraz plenerach malarskich.

W prowadzonej przez nas placówce odbywają się także inscenizacje historyczne, wykłady i prelekcje, spotkania z ciekawymi postaciami świata kultury, nauki i polityki. Tworzymy programy edukacyjno-kulturalne dla dzieci w formie zabawy, teatrzyków oraz prowadzimy zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podejmujemy się zaplanowania imprez rocznicowych i okazjonalnych.

Posiadamy szeroką ofertę zajęć, kursów i warsztatów, w tym zajęć plastycznych, muzycznych, a także kursów komputerowych i językowych. Organizujemy warsztaty artystyczne prowadzone przez uznanych w swych dziedzinach fachowców. Uczestnicy naszych zajęć prezentują stworzone przez siebie prace plastyczne podczas wernisaży lub kiermaszów. Dodatkowo uwieńczeniem prowadzonych przez nas zajęć wokalnych, teatralnych czy tanecznych są występy na scenie naszego centrum.

Dysponujemy salą widowiskową, kawiarnią, salą klubową, salą taneczną, salą prób, salą komputerową, galerią, trzema pracowniami plastycznymi. Poza główną siedzibą posiadamy pięć filii: Klub Kultury Seniora, Klub Kultury Gocław, Punkt Informacji Kulturalnej „Akwarium”, Doświadczalną Pracownię Litografii oraz Muszlę Koncertową w Parku Skaryszewskim.

Naszą ofertę kierujemy głównie do mieszkańców Warszawy, jednak miło nam będzie podejmować Gości z całej Polski i zagranicy.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Kontakt

Kontakt Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe

Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe, Warszawa

Opinie (3)

Opinie o firmie Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe

Średnia ocen

5,0

Opinie użytkowników

Oksana R.
Oksana R.
5,0
22.06.2017
witam szukam realizacji jako wokalistka i nie tylko . wezme udzial w proektach.
Krzysztof
Krzysztof
5,0
11.11.2018
Uwielbiam poezję, dlatego często biorę udział w ich spotkaniach autorskich.
Dorota
Dorota
5,0
30.09.2018
Organizują imprezy kulturalne, w których mogą wziąć udziała całe rodziny.