Ochrona własności intelektualnej
Ochrona własności intelektualnej, Biuro Patentowe Hanna Borawska, Milanówek

Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
08:00 - 17:00
Wt.
08:00 - 17:00
Śr.
08:00 - 17:00
Cz.
08:00 - 17:00
Pt.
08:00 - 17:00
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 5290017565
REGON: 010291509
Rok założenia:
1990

O firmie

Nazywam się Hanna Borawska i jestem rzecznikiem patentowym wpisanym na listę rzeczników pod nr 2837. Siedziba mojego biura patentowego mieści się w pobliżu Warszawy - w Milanówku, w powiecie grodziskim. Świadczę usługi w zakresie uzyskiwania i egzekwowania ochrony znaków towarowych oraz wzorów przemysłowych na terenie Polski, UE lub innych państw Świata.

Działalność prowadzę nieprzerwanie od 1993 roku oferując najwyższą jakość świadczonych usług oraz zapewniając indywidualne podejście do każdego Klienta. Lata praktyki pozwoliły mi na wypracowanie metod rozwiązywania nawet najbardziej nietypowych spraw.

Oferta

Specjalizuję się w pozyskiwaniu praw wyłącznych nie tylko w kraju, ale na całym świecie. Ważnym elementem strategii ochrony własności intelektualnej przedsiębiorstwa jest monitorowanie nowych zgłoszeń potencjalnie naruszających wcześniejsze prawa oraz skuteczne zapobieganie ich rejestracji.

Moje Biuro oferuje zarówno usługi wyszukiwania nowych zgłoszeń podobnych do praw moich Klientów, jak i prowadzenie spraw spornych, których celem jest niedopuszczenie do rejestracji znaków , które mogłyby naruszać prawa wyłączne klienta.

W ramach działalności mojej kancelarii patentowej wraz ze współpracownikami prowadzę sprawy przed: Urzędem Patentowym RP, Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) oraz przed Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO). Dzięki rozwijanej przez ponad 20 lat sieci kontaktów oferujemy także prowadzenie spraw w urzędach krajowych państw spoza UE ze wszystkich zakątków Świata.

Przeprowadzamy badania zdolności rejestrowej wzorów przemysłowych i znaków towarowych. Świadczę usługi w zakresie uzyskania i utrzymania w mocy praw ochronnych na znaki towarowe oraz wzory w systemie krajowym, unijnym (EUIPO) oraz tzw. madryckim (WIPO) i w zakresie wzorów tzw. haskim (WIPO).

Oferta mojego biura jest skierowana do firm oraz do osób prowadzących działalność gospodarczą.
W razie jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu.

Prowadzimy sprawy klientów, którzy mają siedziby na terenie całego kraju. Kontakt osobisty nie jest konieczny, możliwe jest prowadzenie konsultacji wstępnych drogą mailową lub telefoniczną.

Serdecznie zapraszam do współpracy z biurem patentowym w Milanówku!

Artykuły

Nazwa firmy jako znak towarowy – sprawdź jak pomóc może tu Biuro Patentowe Hanny Borawskiej?
Nazwa firmy jako znak towarowy – sprawdź jak pomóc może tu Biuro Patentowe Hanny Borawskiej?
Zastrzeżenie nazwy firmy jako znaku towarowego to sposób na promocję i zabezpieczenie interesów firmy. Sprawdź jak pomóc może tu Biuro Patentowe Hanny Borawski?
Kiedy powinniśmy wynalazek zgłosić do biura patentowego?
Kiedy powinniśmy wynalazek zgłosić do biura patentowego?
Jeśli wymyślimy coś nowego, czego dotychczas nie było w Polsce i na świecie, powinniśmy zgłosić się do biura patentowego, by chronić nasz pomysł, wynalazek.
Jak skutecznie ochronić stworzoną przez siebie markę?
Jak skutecznie ochronić stworzoną przez siebie markę?
Zależy Ci na skutecznej ochronie logo firmy lub wymyślonego znaku towarowego? Szukasz kogoś, kto zajmie się rejestracją? Sprawdź ofertę Biura Patentowego!
W jaki sposób można skutecznie chronić własny znak towarowy?
W jaki sposób można skutecznie chronić własny znak towarowy?
W przypadku rejestracji znaku towarowego warto zasięgnąć porad w specjalistycznym biurze patentowym, które będzie w stanie doradzić optymalne rozwiązania.
Kiedy warto zgłosić się do biura patentowego?
Kiedy warto zgłosić się do biura patentowego?
Warto zastrzec wzór przemysłowy lub znak towarowy – daje to możliwość ochrony marki. Pomoże w tym renomowane biuro patentowe prowadzone przez Hannę Borawską.
Wzór przemysłowy – podstawowe informacje
Wzór przemysłowy – podstawowe informacje
Ochrona wzoru przemysłowego przysługuje produktom posiadającym wyróżniający się wygląd zewnętrzny, zaś rejestracja takiego wzoru niesie za sobą wiele korzyści.
Znak towarowy – rodzaje i systemy ochrony
Znak towarowy – rodzaje i systemy ochrony
Rejestracja znaku towarowego jest istotna przy prowadzeniu działalności produkcyjnej i handlowej. Przedstawiamy różne rodzaje znaków oraz systemów ich ochrony.

Wideo

Więcej informacji

Kontakt

Kontakt Biuro Patentowe Hanna Borawska

Biuro Patentowe Hanna Borawska, Milanówek

Opinie (34)

Opinie o firmie Biuro Patentowe Hanna Borawska


WeNet jako administrator serwisu nie prowadzi weryfikacji, czy publikowane w serwisie opinie pochodzą od konsumentów, którzy nabyli dany produkt lub usługę lub ich używali.

Średnia ocen

4.9

Opinie użytkowników

Bartek
Bartek
5.0
09.05.2022
Pani Borawska to osoba umiejąca wesprzeć biznes Klienta. Zajęła się dosłownie całą papierologią i formalnościami urzędowymi dotyczącymi ochrony patentowej. Dzięki niej cały proces znacznie się skrócił.
Kamil
Kamil
5.0
28.03.2022
Z miłą chęcią polecę usługi Pani Borawskiej. Jest odpowiedzialna i jeśli zaangażuje się w sprawę, to doprowadza ją do końca. Dzięki jej wiedzy mogliśmy całkowicie zabezpieczyć nasze znaki towarowe przed firmą, która chciała stworzyć coś na wzór naszych produktów i sygnować to swoją marką.
Staś T.
Staś T.
5.0
20.01.2022
Ta Pani ma ogromne doświadczenie w obsłudze Klientów biznesowych. Wie jak szybko załatwić sprawę z dokumentami i jak stworzyć projekt, który pozwoli całkowicie opatentować wzór przemysłowy.
Igor
Igor
4.0
26.11.2021
Polecam tego rzecznika. Pani jest obeznana w prawie europejskim i potrafi wprowadzić ochronę dla produktów również na poziomie unii oraz krajów poza Europą.
Grzegorz
Grzegorz
5.0
25.09.2021
Dzięki zaangażowaniu się w sprawę Pani Hanny Borawskiej udało nam się wywalczyć nasze prawo do loga stworzonego dla produktu, który sprzedajemy. Mogliśmy liczyć na doradztwo i kompleksowe wsparcie merytoryczne.
Łukasz
Łukasz
5.0
24.07.2021
Nie miałem pojęcia jak zabrać się za całą procedurę opatentowania naszych produktów. Na szczęście ktoś życzliwy podał mi numer do Pani Borawskiej. To bardzo kompetentna osoba, która już przez telefon potrafiła mi wyjaśnić wiele podstawowych procedur. Dzięki niej szybko uporałem się ze sprawami urzędowymi.
Urszula
Urszula
5.0
16.05.2021
Bardzo chwalimy sobie współpracę z tą Panią. Jest wykwalifikowana i pomogła nam szybko opatentować logo naszej firmy.
Jakub
Jakub
5.0
08.03.2021
Duża wiedza Pani Borawskiej to jej główny atut w tym biznesie. Bardzo nam pomaga w każdej sytuacji związanej z ochroną wzorów przemysłowych. Już raz reprezentowała nas przed urzędem europejskim. Za każdym razem, gdy wychodzimy na rynek z naszymi produktami, możemy liczyć na jej pomoc.
Martyna
Martyna
5.0
20.01.2021
Polecam tego rzecznika patentowego. Jest skoncentrowany na interesach i biznesie Klienta. Wie dokładnie co wypełnić, gdzie wysłać papiery i jak solidnie zabezpieczyć się przed wykorzystaniem znaków towarowych.
Jola
Jola
5.0
24.11.2020
Pani Hanna Borawska to bardzo kompetentna osoba znająca doskonale prawo polskie. Potrafiła przeciwdziałać w sytuacji, kiedy doszły do nas słuchy, że jedna z firm próbuje wykorzystać nasz znak towarowy do własnych celów. Bardzo szybka reakcja, stosowane pisma i taktowane podejście do sprawy umożliwiło nam zażegnanie konfliktu polubownie.
Dominik
Dominik
5.0
10.09.2020
Zajmowali się badaniem zdolności rejestrowej wzorów przemysłowych, polecam, wszystko w stu procentach profesjonalnie.
Jakub
Jakub
5.0
16.07.2020
Jeśli szukacie porady specjalistów w zakresie wzorów przemysłowych to naprawdę polecam. Widać, że mają duże doświadczenie.
Tobiasz
Tobiasz
4.0
22.05.2020
Polecam, biuro poleciła mi koleżanka, która też kiedyś miała problemy z plagiatem. Miała rację, super doradztwo, naprawdę warto.
Jarek
Jarek
5.0
14.03.2020
Polecam, szeroka wiedza, bardzo dobra pomoc przy wszystkich sprawach związanych ze znakami patentowymi.
Klara
Klara
5.0
12.01.2020
Rejestracja znaku towarowego załatwiona bardzo szybko i bezproblemowo. Polecam.
Jola
Jola
5.0
10.11.2019
Dzięki nim szybko i skutecznie udało się rozwiązać sprawę związaną z plagiatem. Polecam, bardzo mi pomogli!
Mirek
Mirek
4.0
28.09.2019
Super doradztwo w zakresie wzorów przemysłowych. W wielu rzeczach nie byłem wcześniej zorientowany! Polecam!
Konrad
Konrad
5.0
25.07.2019
Polecam, dobrze, ze trafiłem akurat tutaj bo pomoc przy rejestracji znaku na naprawdę wysokim poziomie.
Misiek
Misiek
5.0
27.05.2019
Polecam ich usługi, pomogli mi w rejestracji znaku towarowego na terenie całej unii europejskiej.
Kinga
Kinga
5.0
03.03.2019
Nieocenione doradztwo w zakresie rejestracji logo, bardzo mi pomogli. Super!
Renia
Renia
5.0
05.01.2019
Pomagali mi w rejestracji wzoru przemysłowego. Wszystko przebiegło bezproblemowo, dzięki nim udało się bez najmniejszych komplikacji.
Miłosz
Miłosz
5.0
26.11.2018
Polecam! Szeroka znajomość prawa, jestem zaskoczony - mają odpowiedź na wszystkie nurtujące mnie pytania w zakresie patentów. Super!
Julian
Julian
5.0
27.10.2018
Pomogli przy ciężkiej, toczącej się nie tylko przed polskimi, ale i zagranicznymi sądami sprawie. Nie wiem, czy bez ich udziału poszłoby tak dobrze, bo zdecydowanie są obeznani z tematyką i mają niezbędną praktykę. Polecam z czystym sumieniem.
Agnieszka
Agnieszka
5.0
02.09.2018
Rejestracja wzoru przemysłowego przebiegła bez zakłóceń. Ich wsparcie to było to, czego potrzebowałam. Chętnie polecam ich dalej.
Karolina
Karolina
5.0
01.08.2018
Mają wszelkie niezbędne kompetencje by działać skutecznie - przede wszystkim wiedzę i doświadczenie. Firma, której można zaufać.
Ola
Ola
5.0
18.07.2018
Przy ich pomocy skutecznie przeprowadziłam rejestrację znaku towarowego. Nieodzowna pomoc! Wielkie dzięki!
Radek
Radek
5.0
03.06.2018
Już wcześniej wiedziałem, że mają za sobą wiele z powodzeniem przeprowadzonych spraw i chyba to mnie do nich przyciągnęło. Ta, w którą była zamieszana moja firma ciągnęła się już długo i końca nie było widać. Ich pomoc okazała się tu bardzo cenna i co ważniejsze, wszystko zakończyło się dobrze.
Paweł
Paweł
5.0
10.05.2018
Szeroka sieć kontaktów pozwala działać nawet w przypadku, gdy sprawa wiąże się z działaniami na arenie międzynarodowej, co w związku z moją firmą było bardzo istotne. Cieszę się, że zwróciłem się o pomoc do biura patentowego, którym zarządza Hanna Borawska.
Łukasz
Łukasz
5.0
11.04.2018
Bardzo dobrze znają się na swojej branży, mają świetną wiedzę z zakresu prawa, w tej dziedzinie trudno szukać bardziej profesjonalnej firmy.
Maciej
Maciej
5.0
09.03.2018
Działając poprzez biuro patentowe z Milanówka uświadomiłem sobie, jak ważne są znaki towarowe oraz wzory przemysłowe. Pomogło mi to uniknąć wielu problemów i nieporozumień.
Norbert
Norbert
5.0
15.02.2018
Pomogli mojej firmie przy właściwej rejestracji logo i wszelkich formalnościach. Jestem bardzo wdzięczny za profesjonalnie wykonaną usługę.
Daniel
Daniel
5.0
21.01.2018
Rzetelna firma, z gruntownym podejściem do wszystkich działań. Zawsze się w pełni angażują.
Małgorzata
Małgorzata
5.0
07.12.2017
Moja firma musiała się spierać z inną o znak towarowy. Mieliśmy pierwszeństwo, ale takie sprawy są często trudne w realizacji. Niebagatelne znaczenie miała tu pomoc biura patentowego kierowanego przez Hannę Borawską. Ich działania okazały się kluczowe.
Adrianna
Adrianna
5.0
19.11.2017
Biuro patentowe, które prowadzi pani Hanna Borawska bardzo skutecznie podjęło się prowadzenia sprawy w związku z plagiatem znaku towarowego przez inną firmę. Dzięki ich działaniom udało się wszystko doprowadzić szczęśliwie do końca. Dzięki raz jeszcze.
Zobacz więcej (24)