Dodatkowe dane

Godziny otwarcia:
Pn.
08:00 - 17:00
Wt.
08:00 - 17:00
Śr.
08:00 - 17:00
Cz.
08:00 - 17:00
Pt.
08:00 - 17:00
Sb.
Zadzwoń i sprawdź
Nd.
Zadzwoń i sprawdź
Dane rejestrowe:
NIP: 9720050433
REGON: 632243012
KRS: 0000001970
Rok założenia:
1993

O firmie

Budowa, eksploatacja i projektowanie autostrad, Autostrada Wielkopolska SA, Poznań Autostrada Wielkopolska SA jest międzynarodową spółką koncesyjną odpowiedzialną za budowę i eksploatację autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Konina, o łącznej długości 149 km. Na mocy koncesji z rządem Rzeczypospolitej Polskiej jest wykonawcą największego przedsięwzięcia infrastrukturalnego w strukturze i systemie koncesyjnym w Polsce.

Oferta

Jesteśmy realizatorem największego przedsięwzięcia inwestycyjnego w Polsce w strukturze i systemie koncesyjnym według programu PPP (Partnerstwa Publiczno-Prywatnego) – budowy oraz eksploatacji autostrady płatnej A2.

Dlaczego powstanie autostrady A2 jest kluczowym elementem rozwoju infrastruktury drogowej?

Powstanie autostrady A2 na odcinku Świecko - Nowy Tomyśl - Poznań - Września - Konin jest kluczowym elementem rozwoju infrastruktury drogowej dla województw wielkopolskiego i lubuskiego, kraju oraz Europy. Stanowi on istotną część arterii komunikacyjnej łączącej Polskę z siecią autostrad europejskich. Autostrada A2 to część transeuropejskiego korytarza komunikacyjnego.

Co znajduje się na autostradzie A2?

Do najważniejszych zadań Autostrady Wielkopolskiej SA należy zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu podróży, a także bieżące utrzymanie autostrady. W ramach tego nadzorujemy i obsługujemy systemy poboru opłat. Przyjmujemy płatności gotówką, kartami kredytowymi oraz kartami paliwowymi. Wydajemy paragon fiskalny, który stanowi dowód zapłaty za przejazd autostradą płatną.
Cennik opłat za przejazd autostradą A2 znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Na każdym placu funkcjonuje 5 do 7 przejazdów w każdym kierunku, a także jeden przejazd serwisowy – dla pojazdów utrzymaniowych, uprzywilejowanych bądź jadących na sygnale. Czasami na autostradzie zdarzają się sytuacje awaryjne, dlatego co 2 kilometry na 255-kilometrowej trasie, znajdują się kolumny alarmowe. Jeśli chcą Państwo wezwać pomoc, wystarczy nacisnąć czerwony przycisk, który umożliwia kontakt z pracownikiem Centrum Zarządzania Autostradą. Do dyspozycji jest również 24/7 Infolinia koncesyjnej A2 +48 800 022 242, e-mail: infolinia@mail.autostrada-a2.pl.

Jakie informacje dla kierowców są zamieszczane na stronie internetowej spółki Autostrada Wielkopolska w Poznaniu?

Na stronie internetowej spółki Autostrada Wielkopolska, zamieszczane są najważniejsze informacje dla kierowców o tym jak funkcjonuje autostrada, o trasie przejazdu, infrastrukturze autostradowej, wysokości opłat a także o aktualnej sytuacji na drodze. Korzystając z serwisu internetowego będą Państwo na bieżąco informowani, co dzieje się aktualnie na całej trasie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą spółki Autostrada Wielkopolska SA.

Wideo

Więcej informacji

Kontakt

Kontakt Autostrada Wielkopolska SA

Autostrada Wielkopolska SA, Poznań

Opinie (1)

Opinie o firmie Autostrada Wielkopolska SA

Średnia ocen

5.0

Opinie użytkowników

Użytkownik niezalogowany
Użytkownik niezalogowany
5.0
23.06.2014
Wróciłam do Polski po 10 latach na obczyźnie i widzę duże zmiany, oby tendencja się utrzymała. A2'ka w stanie porównywalnym do niemieckich autostrad.