Artykuł sponsorowany

Solarium – porcja sztucznego słońca dla zdrowia

Solarium – porcja sztucznego słońca dla zdrowia

Opalanie się w solarium to moda popularna wśród sporej grupy Polaków lubiących dobrze prezentować się w różnych okolicznościach. Po piękną opaleniznę sięgają panie i panowie na co dzień i przed ważnymi wydarzeniami, takimi jak ślub. Opalanie w solarium przynosi też korzyści zdrowotne.

Opalenizna przed urlopem?

Mogłoby się wydawać, że planując wyjazd nad morze lub do egzotycznego kraju, w którym zawsze panuje piękna pogoda, jedziemy tam z myślą o zyskaniu pięknej opalenizny. W takiej sytuacji zastanawia często, dlaczego wiele osób przygotowując się do urlopu kieruje swoje kroki do solarium. Nie ma w tym nic nietypowego, bowiem opalanie pod lampami ma za zadanie zahartowanie skóry, zanim poddamy ją działaniu naturalnego słońca. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że pierwsze w sezonie wizyty na plaży często kończą się poparzeniem słonecznym i łuszczącą się skórą. Zagrożenie bywa tym większe, im bliżej równika będziemy się opalać. Zaletą opalania pod lampami jest to, że ilość wchłoniętych przez skórę promieni możemy dawkować stopniowo, wzmacniając jej odporność i przygotowując do długiego pobytu na słońcu. Hartowanie w solarium to nie tylko sposób na zmniejszenie ryzyka poparzeń słonecznych, ale również sposób na mniejsze wyróżnianie się wśród plażowiczów lub na basenie, kiedy trzeba zaprezentować w całej okazałości swoją bladą skórę

Witamina D3 dla organizmu

Opalanie w nadmiarze nie zawsze pozostaje bez konsekwencji, ale brak słońca może mieć równie poważne, a może nawet poważniejsze skutki. Promienie słoneczne działające na naszą skórę stymulują produkcję witaminy D3 niezbędnej zarówno dla małych dzieci, jak i dla osób w starszym wieku. Brak tej witaminy przed dziesiątkami lat przyczynił się do rozwoju groźniej krzywicy. Witamina D3 jest niezbędna nie tylko do rozwoju kości, ale również do prawidłowego działania naszego układu nerwowego, a brak słońca w okresie jesiennym i zimowym sprawia, ze znacznie więcej osób popada w depresje. Witaminę D3 zaleca się również kobietom po menopauzie, ponieważ pozwala ona na lepsze funkcjonowanie pamięci i pozytywne nastawienie do każdego kolejnego dnia. Solarium to doskonałe miejsce, w którym można wchłonąć porcję promieni słonecznych korzystnie wpływających na wytwarzanie tej cennej substancji. Zaletą takiego opalania jest fakt, że można z niego korzystać przez cały rok, także w tych najtrudniejszych miesiącach.

Korzyści kontra ryzyko

Nie można oczywiście mówić o opalaniu w solarium bez rozważania ewentualnych efektów szkodliwych, o jakich wciąż słyszymy w środkach masowego przekazu. Rzeczywistość jest taka, że opalanie pod sztucznym słońcem niesie za sobą takie same zagrożenia, jak opalanie naturalne, a podstawową zasadą zapobiegającą problemom jest zachowanie umiaru. Zaszkodzić może również zdrowa marchewka, jeśli będziemy się nią żywić trzy razy dziennie, odstawiając inne składniki pokarmowe. Nowoczesne solaria, takie jak Słoneczne Studio. Solarium. Bożena Zając, oferują dziś doskonałe warunki opalania, nowe, bezpieczne lampy i łóżka 1100 Ergoline Prestige gwarantujące komfort opalania. Warto też zwrócić uwagę na własną karnację i dostosować czas korzystania z solarium do rodzaju skóry. Osoby o jasnej cerze z piegami powinny ograniczyć się do 5-10 minut seansu. Panie i panowie z ciemną karnacją mogą sobie pozwolić na 20 minut opalania.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz