Artykuł sponsorowany

Perfekcyjne stoisko targowe

Perfekcyjne stoisko targowe

Od tego, jak nasza firma zaprezentuje się na targach zależy, czy uda się jej pozyskać nowego klienta. Bardzo ważną rolę odgrywa tu pierwsze wrażenie, czyli wygląd naszego stanowiska. Warto zatem zadbać o to, by przyciągało ono uwagę i było funkcjonalne.

Perfekcyjne stanowisko

Stare przysłowie mówi, że jak nas widzą, tak nas opisują. To prawda, podczas targów pierwsza opinia o danej firmie często rodzi się po ocenie wyglądu stanowiska. Projekt stanowiska targowego powinien skupić się na kilku podstawowych elementach, które będą dopasowane do naszych potrzeb, jak np. wielkość stanowiska, charakter targów, nasze możliwości finansowe, a przede wszystkim: branży, w której działamy. Wygląd stanowiska jest na targach pewnego rodzaju wizytówką przedsiębiorcy, dlatego powinno być estetyczne i efektowne oraz wpisywać się w strategię marketingową. Jeśli chcemy rozmawiać z naszymi potencjalnymi klientami, warto zadbać o kameralną przestrzeń, w której będzie można spokojnie odpowiedzieć na wszystkie pytania. Ciekawym rozwiązaniem jest także ustawianie obok stanowiska małego barku, przy którym można się zatrzymać. Dobrze trzeba przemyśleć również kwestię eksponowania i oświetlenia reklamowanych produktów, aby były one jak najlepiej widoczne. Rozmiary stoiska można powiększyć, decydując się na dodanie antresoli. Dobrze jest, jeśli zadbamy o to, aby nasze stoisko zapadało w pamięć. W tym celu warto jest zadbać, aby było ono pomalowane w barwach firmowych, na ścianach powinno znajdować się logo lub grafika czy plakat reklamujący naszą działalność. Jeśli chcemy być oryginalni, trzeba zadbać o niebanalne dodatki i elementy ozdobne. W celu stworzenia perfekcyjnego stanowiska targowego dobrze jest skonsultować się z profesjonalistami, którzy bazując na wiedzy i doświadczeniu, zaprojektują idealne rozwiązanie.

 O tym warto wiedzieć

Trzeba pamiętać, że podczas każdych targów będziemy musieli ponieść również koszty związane z przyłączeniem naszego stanowiska do prądu, uzyskaniem dostępu do wody, sprężonego powietrza czy za wywóz śmieci. Dopełnienie wszelkich formalności z tym związanych można zlecić wykonawcy stanowiska. Jest to szczególnie wygodne i rozsądne rozwiązanie, gdy wybieramy się na targi zagraniczne i bariera językowa może okazać się kłopotliwa.

Okiem eksperta

– Przygotowania do targów najlepiej zacząć jeszcze podczas trwania poprzedniej edycji.
Rozsądnie działając, można sporo zaoszczędzić. Trzeba przeanalizować, które zastosowanych
do tej pory rozwiązań były funkcjonalne, a z których można zrezygnować na rzecz innych.
Warto też sprawdzić, jak swoje stoiska organizuje konkurencja oraz liderzy rynku. Należy też
sprawdzić, które elementy naszego stanowiska będą nadawały się do ponownego
wykorzystania, to pozwoli nam ograniczyć koszty związane ze stawianiem stanowiska na
kolejnych targach, bo część gadżetów będziemy już mieć – powiedział Robert Bartosik, właściciel firmy ELBUD BARTOSIK w Środzie Wielkopolskiej. 
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz