Artykuł sponsorowany

Czy opłaca się regenerować silniki elektryczne? Poradnik

Czy opłaca się regenerować silniki elektryczne? Poradnik

Silniki elektryczne mają mnóstwo zastosowań. Stosuje się je zarówno w dużych specjalistycznych maszynach w zakładach produkcyjnych, jak i na przykład w zwykłym domowym młynku do kawy. Takie silniki zapewniają urządzeniom odpowiednią moc i właściwą pracę, jednak od czasu do czasu po prostu ulegają awariom. Co w takiej sytuacji zrobić? Wymieniać silnik na nowy czy poddać go regeneracji? Jakie rozwiązanie będzie korzystniejsze?

Zastosowania silników elektrycznych

Silniki elektryczne mają ogromną liczbę różnych zastosowań – stosuje się je w urządzeniach niezbędnych do pracy w bardzo wielu rozmaitych branżach. Sprawdzają się w przemyśle, transporcie, produkcji i nowoczesnych urządzeniach elektrycznych – czyli wszędzie tam, gdzie potrzebna jest nam duża siła. Budowa silnika elektrycznego jest stosunkowo prosta, dlatego też dość łatwo jest go naprawić w razie awarii, a to bardzo duża zaleta. Zasada działania silników elektrycznych jest niezbyt skomplikowana – energia elektryczna, która jest do nich dostarczana, przekształcana jest w energię mechaniczną, wprawiającą elementy silnika w ruch. Silnik z kolei oddziałuje na urządzenie, z którym jest połączony i sprawia, że zaczyna ono działać.

Regeneracja silnika

Jeśli dojdzie do awarii silnika elektrycznego, możemy zdecydować się na jego wymianę lub regenerację. Regeneracja jest opcją znacznie tańszą i pozwala nam dalej korzystać z oryginalnego, sprawdzonego silnika, ale wymaga też trochę więcej czasu niż zwykła wymiana silnika na nowy. Nawet najlepsi fachowcy nie są w stanie naprawić silnika elektrycznego od ręki. Naprawienie takiego urządzenia wymaga nie tylko sporej wiedzy i doświadczenia, ale także odpowiedniego sprzętu.

Do naprawy używamy drutu miedzianego w podwójnej izolacji elektrycznej, odpornego na temperaturę do 200°C. Ponadto każde nowo wykonane uzwojenie poddajemy procesowi impregnacji lakierem elektroizolacyjnym, co dodatkowo zwiększa jego odporność na warunki atmosferyczne oraz zwiększa izolację elektryczną. Po wykonaniu naprawy przeprowadzamy pełne testy odbiorowe – mówi właściciel firmy

W ramach napraw silników elektrycznych przedsiębiorstwo wykonuje kompleksowe remonty silników wysokoobrotowych, przezwajanie wszelkiego typu silników elektrycznych, regenerację pokryw i osi silników oraz wszystkie inne niezbędne prace. W zależności od tego, jak poważna jest awaria silnika elektrycznego, jego naprawa będzie nas kosztować od stu do kilkuset złotych. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz