Artykuł sponsorowany

Stabilizator nadgarstkowy. Kiedy Ci się przyda?

Stabilizator nadgarstkowy. Kiedy Ci się przyda?

Stabilizacja stawu może być konieczna w różnych sytuacjach. Dziś, zamiast pakować chorą kończynę w gips, coraz częściej stosowane są stabilizatory, wykonane ze skóry albo specjalnych tworzyw sztucznych. Dzięki nim staw jest zabezpieczony, bez zbędnego ograniczania ruchów.

Stabilne i elastyczne

Nie wszystkie urazy wymagają zakładania gipsu. Czasami wystarczy tylko odpowiedni stabilizator, dzięki któremu nie będziemy niepotrzebnie obciążać nadwyrężonego stawu. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że pozwala ono na znacznie większą niż gips swobodę ruchu. Stabilizatory są też bardzo skuteczne podczas rehabilitacji po poważnym urazie. Pomagają w powrocie do formy.

Kiedy wystarczy stabilizator?

Zadaniem stabilizatora nadgarstka jest unieruchamianie stawu w jego pozycji funkcjonalnej. Takie rozwiązanie stosuje się głównie u osób z zespołem cieśni nadgarstka. To dość częste schorzenie – może być spowodowane pracą przy komputerze albo innymi zajęciami wymagającymi ciągłego powtarzania czynności przy nadmiernie zgiętym lub wyprostowanym nadgarstku. Innym powodem do zastosowania stabilizatora nadgarstkowego może być reumatoidalne zapalenie stawów albo po prostu ból nadgarstka. Przy pomocy stabilizatora nadgarstek może być też zabezpieczony po zabiegach chirurgicznych albo w późniejszych fazach leczenia złamań kości przedramienia. Stabilizatory wykorzystuje się też przy łagodnych urazach nadgarstka i kciuka. To dobry sposób zapobiegania przeciążeniu nadgarstka – chroniący go podczas intensywnego wysiłku. Dodatkową zaletą takich stabilizatorów przy reumatyzmie jest to, że utrzymują stałą temperaturę ciała.

Naturalne materiały

Najlepsze dla naszego ciała jest to, co pochodzi z natury. Dlatego wybierając stabilizator, warto zdecydować się na opaskę nadgarstkową ze skóry naturalnej. Wykonuje się je na zamówienie, dzięki czemu idealnie dopasowują się do nadgarstka, nie podrażniają skóry, nie powodują, że zabezpieczona w ten sposób ręka się przepaca. Są wygodne, estetyczne i nie rzucają się w oczy. Tego rodzaju opaski można znaleźć w ofercie firmy Kowsky Sp. z o.o., która wykonuje opaski z jednym albo z dwoma paskami, specjalnie dopasowane do obwodu nadgarstka. W ofercie są także opaski ze stabilizatorem kciuka, zalecane osobom wykonującym bardzo ciężką pracę, szczególnie obciążającą nadgarstki. Stabilizatory pozwalają na wygodne życie z kontuzją i szybki powrót do zdrowia. Dzięki nim można swobodnie funkcjonować w codziennym życiu, mimo problemów z nadgarstkiem. To świetne uzupełnienie leczenia i sposób na zapobieganie urazom.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz