Artykuł sponsorowany

Jak zbudować ogród zimowy?

Jak zbudować ogród zimowy?

Ogrody zimowe to piękne rozszerzenie domu. Dzięki nim możemy cieszyć się otoczeniem o każdej porze roku, a jednocześnie nie rezygnować z ciepła i przytulności. To wyjątkowe przestrzenie wypoczynku, z których można korzystać 365 dni w roku. Latem zapewniają przyjemny chłód, a zimą komfortową temperaturę. Jak zbudować ogród zimowy jak ze snu? O czym pamiętać, aby był bezpieczny i przytulny?

Ogród zimowy – luksus, na który Cię stać

Ogrody zimowe do niedawna uchodziły za luksusowy element architektoniczny. Kojarzą się z komfortem i prestiżem. Obecnie jednak stają się coraz łatwiej dostępne dla przeciętnego Kowalskiego.

Posiadanie ogrodu zimowego to rzeczywiście duży komfort – mówi ekspert z firmy Domega. Okna i drzwi. – Można cieszyć się pięknem otoczenia niezależnie od pory roku, jednocześnie nie narażając się na chłód, nadmiar słońca czy ataki insektów. Ogrody zimowe to idealne miejsce do cichego relaksu albo podejmowania gości. Są jednocześnie przestrzenne i przytulne dzięki dużym przeszkleniom.

Ogrody zimowe łączą budynek mieszkalny z ogrodem, stanowią element pośredni, który ma zalety jednego i drugiego. Stanowią też piękne rozszerzenie domu, który zyskuje dodatkową powierzchnię użytkową, jednocześnie nadającą całości nieco bardziej ekskluzywnego charakteru.

Konstrukcja ogrodu zimowego

Mówiąc w dużym uproszczeniu, ogrody zimowe składają się ze szkieletu wykonanego z aluminiowych profili, między którymi osadzone są szyby o dużych powierzchniach. Aby jednak konstrukcja ta zabezpieczała przed chłodem i wilgocią, konieczne jest zastosowanie wysokiej jakości materiałów o odpowiednich parametrach termo- i hydroizolacyjnych, a także wykonanie uszczelnienia. Dlatego samodzielne budowanie ogrodu zimowego może skończyć się porażką, gdy nie dysponujemy dostatecznymi umiejętnościami i wiedzą. Nie jest to także rozwiązanie bezpieczne, ponieważ przeszklenie obejmuje również dach. Szyby muszą być odporne na obciążenie śniegiem, a jednocześnie same nie mogą być za ciężkie, ponieważ profile z aluminium mogłyby ich nie utrzymać. Oprócz wytrzymałości i szczelności nie należy zapominać o systemie wentylacji, który zapewni zawsze świeże powietrze we wnętrzu ogrodu zimowego, nawet gdy będzie on dokładnie zamknięty.

Ogród zimowy to konstrukcja, od której sporo wymagamy. Dlatego zdecydowanie lepiej powierzyć jego budowę fachowcom. Dzięki temu zyskujemy gwarancję wysokiej jakości wykonania i tego, że możemy bezpiecznie przebywać w ogrodzie zimowym, a w razie problemów nie jesteśmy pozostawieni sami sobie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz