Artykuł sponsorowany

Zabudowa balkonów od A do Z

Zabudowa balkonów od A do Z

Zabudowane balkony są w Polsce coraz częstszym widokiem. Stanowią dobre połączenie wszystkich zalet balkonu z dodatkowymi funkcjami właściwymi tylko osłoniętym przestrzeniom. Cały pomysł opiera się na zapewnieniu możliwości korzystania z balkonu niezależnie od pogody czy pory roku. Taką dodatkową przestrzeń możemy wykorzystać także na inne, niedostępne w przypadku standardowych balkonów sposoby – na przykład do hodowania roślin przez cały rok.

Korzyści z posiadania zabudowanego balkonu

Zabudowane, całkowicie lub częściowo oszklone balkony widywane są zarówno w nowym budownictwie, jak i przy mieszkaniach mających nawet kilkadziesiąt lat. Ich popularność wynika z użyteczności – ochroniony przed czynnikami atmosferycznymi balkon zyskuje dodatkową funkcjonalność. Nie musimy martwić się tym, że spadnie deszcz, a na zewnątrz jest zimno i mokro. Zabudowa balkonu pozwala także na odcięcie się od zgiełku miasta lub szkodliwego smogu, który w wielu metropoliach stanowi ogromny problem. Nie powinniśmy z jego powodu rezygnować ze słońca i przestrzeni właściwej balkonom – wystarczy, że zdecydujemy się na taki z zabudową. Jedną z firm budowlanych wyspecjalizowanych w zabudowie balkonów jest Alu-Mix Zabudowa Balkonów Krzysztof Kosiński. Rzadko przytaczaną zaletą oszklonego balkonu jest jego zwiększona żywotność. Gdy deszcz pada na powierzchnię użytkową, powoduje jej zniszczenie, przez co wymagane jest zastosowanie specyficznych materiałów budowlanych – odpornych na działanie czynników atmosferycznych płytek, posadzek, wykończenia i tak dalej. Zabudowanie balkonu eliminuje ten problem – dach, którym osłonimy balkon jest dobrze przystosowany do niepogody i możemy liczyć na to, że będzie nam służył przez długie lata.

Jakie są rodzaje zabudowy balkonów?

Zasadniczo wyróżniamy dwa sposoby na zabudowę balkonów. Pierwszy z nich nazywany jest ramowym. W tym przypadku każda z szyb okalających balkon wprawiona jest w odrębne profile – zazwyczaj aluminiowe – i wyposażona jest w mechanizm przesuwny działający zazwyczaj w osi poziomej. Opiera się on na zastosowaniu prowadnic, które mogą być dwu-, trzy- lub nawet czterotorowe. Szyby powinien oczywiście dobierać fachowiec – jest to niezwykle istotna kwestia uzależniona między innymi od siły wiatru działającej na budynek od strony balkonu. Bardzo ciekawy efekt wizualny dają także zabudowy bezramowe, oparte na systemie przesuwno‐rozwieranym. Balkon zabudowany bezramowo wygląda z zewnątrz, jakby był otoczony wyłącznie taflami szkła. Naszego widoku nie zaburzają wówczas ramy, a szyby poruszają się dzięki układowi rolek pionowych na jednej prowadnicy. Każda z tafli szkła jest ruchoma, z możliwością złożenia się do wnętrza balkonu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz