Artykuł sponsorowany

Czym charakteryzują się druty żaroodporne?

Czym charakteryzują się druty żaroodporne?

Przemysł potrzebuje różnego rodzaju materiałów, w tym produktów hutniczych. Ich dostarczaniem zajmują się firmy współpracujące z najlepszymi hutami w Europie, pozwalającymi dostarczać klientom najwyższej jakości wyroby. Pośród niezbędnych produktów znajdują się między innymi druty stalowe. Ich rodzajem są druty żaroodporne. Czym się charakteryzują?

Druty żaroodporne – podstawowe informacje

Druty żaroodporne należą do grupy drutów nierdzewnych. Mogą mieć różne parametry, ze względu na gatunek zastosowanej stali czy wymiary drutu. Druty mają rozmaite średnice i przekroje, np. okrągłe, trójkątne czy sześciokątne. Co istotne, tego rodzaju materiału mają również odmienne sposoby wykończenia powierzchni, pakowania i tolerancji na czynniki zewnętrzne. Zwykle druty wykonywane są wedle zapotrzebowań klienta, a następnie pakowane w szpule albo zwoje i dostarczane do zamawiającej osoby. Dlatego przy zamówieniu należy poinformować o ich planowanym wykorzystaniu, aby druty mogły być we właściwy sposób przygotowane.

Zaletą drutów żaroodpornych jest ich wytrzymałość na korozję oraz doskonałe właściwości mechaniczne. Są również odporne na rozciąganie. Mają lśniący połysk, mogą występować również w wersji matowej, a ich nierdzewność jest wynikiem wprowadzenia należytych dodatków stopowych.

Zastosowanie drutów żaroodpornych

Druty żaroodporne mogą mieć różne zastosowanie. Z racji swoich właściwości doskonale sprawdzają np. jako druty spawalnicze, a zatem wykorzystuje się je głównie w przemyśle. Mogą mieć również przeznaczenie w innych branżach, np. spożywczej, medycznej czy wędkarskiej. Można je stosować w agresywnym środowisku, ponieważ są odporne na działanie niekorzystnych warunków oraz na wysokie temperatury.

Sposób dostarczania drutów żaroodpornych

Druty żaroodporne, jak już wspomnieliśmy, mogą być dostarczane na szpulach, w kręgach czy w formie prostowanej. Wszystko zależy od tego, jaki sposób będzie najlepszy dla ich późniejszego przetwarzania. Co istotne, mają także różne stopnie twardości. Wyróżnia się druty miękkie, półtwarde oraz twarde, w różnych wymiarach i w związku z tym o rozmaitym przeznaczeniu – mówi nasz rozmówca z firmy HAX-INOX w Gliwicach. Warto wybierać sprawdzonych, europejskich dostawców, którzy spełniają wyznaczone normy jakościowe oraz produkcyjne. Ponadto, decydując się na takie firmy, mamy zapewniony znacznie krótszy czas dostawy. Druty są dostępne również w sklepach budowlanych, ale zakupy w sklepach internetowych są znacznie bardziej wygodne i mniej problematyczne.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz