Artykuł sponsorowany

Budowa hal stalowych

Budowa hal stalowych

Hale stalowe to nowoczesne i elastyczne, a przy tym ekonomiczne rozwiązanie – znacznie bardziej opłacalne od murowanych hal zarówno na etapie wznoszenia, jak i eksploatowania. Korzystają z nich przede wszystkim branże potrzebujące przestrzeni do przechowywania – ale nie tylko. Dowiedz się, jakie jest zastosowanie hal stalowych i w jaki sposób powstają.

Hale stalowe – gdzie znajdują zastosowanie?

Przykładem szerokiego zastosowania hal stalowych mogą być realizacje firmy www.profixhale.pl. Przedsiębiorstwo to zajmuje się stawianiem hal różnego typu: produkcyjnych, magazynowych, logistycznych, sportowych, dla rolnictwa, handlowych, targowych oraz hal specjalnego przeznaczenia.

Ta krótka lista dostarcza nam sporo wiedzy o zastosowaniach hal. Są one miejscem przechowywania (hale magazynowe i rolnicze), ale też produkcji i sprzedaży (hale handlowe), a nawet rozgrywek sportowych. Tak szeroki rozrzut zastosowań czyni z hal stalowych elastyczną alternatywę dla budynków konwencjonalnych. Te pierwsze mają też inne przewagi: niskie koszty, elastyczność przy rozbudowie oraz niskie koszty wzniesienia konstrukcji.

Etapy budowy hal stalowych

Dużą zaletą jest krótki czas budowy hali. To jednak nie wszystko. Proces ten można podzielić na etapy, między którymi można robić dłuższe przerwy np. na zgromadzenie kapitału.

Budowanie hali zaczyna się od projektu. Kiedy mamy już projekt, zaczynają się prace właściwe. Najpierw monterzy przystępują do stworzenia konstrukcji. Dla podniesienia wytrzymałości Profix proponuje konstrukcje bez spawów, łączone śrubowo. Konstrukcja jest tworzona na miejscu u klienta i zabezpieczana przed korozją.

Następnie przychodzi czas na obudowanie konstrukcji stalowej. Obudowa ściany jest wykonana np. z płyt warstwowych wypełniony poliuretanem, ale można też zastosować blachę trapezową z wełną mineralną jako wypełnieniem.

Podobnie rzecz ma się z obudowaniem dachu. Najczęściej stosuje się blachę trapezową z wełną mineralną, pianką poliuretanową, pianką PIR lub styropianem. Ostatnią warstwę stanowi membrana dachowa PCV lub papa termozgrzewalna.

Ostatnim etapem prac jest doposażenie hali. W zależności od potrzeb i życzeń klienta do hali można dodać np.: bramy, drzwi, okna, doki załadowcze, orynnowanie i wiele innych elementów. Jest to ustalane indywidualnie, ponieważ każdy klient ma inne wymagania.  

Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz