Materiał Partnera

Żywe Muzeum Ślimaka w Polsce – jedyne takie miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej!

Żywe Muzeum Ślimaka w Polsce – jedyne takie miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej!

Największe zainteresowanie ślimakami można zaobserwować w krajach śródziemnomorskich, w Egipcie, czy też w całej Francji. Nic dziwnego zwłaszcza, że z ich śluzu tworzone są proekologiczne i rekomendowane przez dermatologów kosmetyki, a z kich mięsa niesamowite dania zarówno kuchni francuskiej, jak i fushion, łączącej smaki różnych regionów świata. Jeśli chodzi o ślimaki w Polsce, warto wiedzieć, że rośnie zainteresowanie ich hodowlą do celów branży kosmetycznej, czy gastronomicznej i nie tylko… W naszym kraju działa jedno z niewielu na świecie muzeów poświęconych właśnie ślimakom!

Zwiedzanie Żywego Muzeum Ślimaka – niepowtarzalna zabawa dla dzieci!

Do Żywego Muzeum Ślimaka, które zlokalizowane jest na Warmii i Mazurach oraz jest częścią tak zwanego Ekomuzeum Krainy Kanału Elbląskiego, każdego roku przyjeżdżają wycieczki szkolne i rodzinne z całego kraju. Nic dziwnego zwłaszcza, iż miejsce to gwarantuje szereg niezapomnianych zabaw, które mają szeroki zakres edukacyjny. Dzieci będą mogły uczestniczyć w specjalnym wyścigu ślimaku; będą mogły poczuć się, jak ślimaki, biorąc udział pod parasolkami w życiodajnym ślimaczym deszczu; a także będą mogły poznać historię wielu gatunków ślimaków, z całego świata. Największym zainteresowaniem zawsze wyróżniają się trzy gatunki: ślimak indyjski, zwany świętym, którego skorupa skręcona jest w niestandardowy sposób – w lewo; „mikro” ślimaki, które są mniejsze nawet niż 2 milimetry; a także ślimaki olbrzymy, które mieszczą się na całej dłoni, nawet osoby dorosłej! Taka wycieczka po historii i tajemnicach życia ślimaków, to świetny sposób na zorganizowanie lekcji przyrody, ekologii oraz biologii, którą każdy zapamięta na długie lata.

Warto wiedzieć! Żywe Muzeum Ślimaka jest jednym z punktów tzw. Szlaku ślimaka, który gwarantuje szereg innych atrakcji turystycznych, charakterystycznych dla regionu Warmii i Mazur. Mowa np. o słynącym w całej Europie rejsie „Statkiem po Trawie”!

Nie tylko zabawa, ale także i biznes – poznaj tajniki wykorzystania ślimaków w różnych branżach!

Na Szlaku Ślimaka, ważnym punktem jest również farma ślimaków SNAILS GARDEN, która zajmuje się profesjonalną hodowlą różnych gatunków ślimaków,  wykorzystywanych do celów gastronomicznych, a także kosmetologicznych. Dla zainteresowanych inwestorów, właścicieli gabinetów kosmetologicznych, restauratorów, czy hodowców, firma Marioli i Grzegorza Skalmowskich, przedstawia między innymi: sposoby pozyskiwania niezwykłego śluzu ślimaków, z których tworzone są proekologiczne, certyfikowane kosmetyki; techniki hodowli ślimaków, z których pozyskiwane jest mięso do tworzenia takich dań, jak np. gulaszu ze ślimaka i wieprzowiny; czy też zalety przepysznego kawioru białego, zwanego Perłami Afrodyty, z którym mogli zapoznać się między innymi telewidzowie programu śniadaniowego „Pytanie na Śniadanie”!  Firma SNAILS GARDEN, stara się zatem nie tylko tworzyć niesamowicie skuteczne kremy do twarzy, czy serwować w swoim Bistro Ślimaka wyjątkowe potrawy, ale również przyjęła za misję propagowanie wykorzystania ślimaków na rynku polskim, co wykonuje z olbrzymim sukcesem i pasją. 

Opracowanie:
Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz