Materiał Partnera

Zwiedzanie Szczawnicy i obiad w Restauracji Pod Kolejką, czyli przepis na udaną wycieczkę

Zwiedzanie Szczawnicy i obiad w Restauracji Pod Kolejką, czyli przepis na udaną wycieczkę

Życie w ciągłym biegu i brak czasu dla siebie to niestety współcześnie bardzo powszechna przypadłość. Dlatego chcąc zadbać o swoje samopoczucie, nie można zapomnieć o odpoczynku. Marzy Ci się spokojny weekend w otoczeniu natury, z dala od miejskiego zgiełku? Odwiedź Szczawnicę! Miejscowość idealną dla zwolenników aktywnego wypoczynku, kameralnego klimatu oraz pysznego jedzenia, jakie znajdziesz w Restauracji Pod Kolejką.

Dlaczego warto odwiedzić Szczawnicę?

Chociaż Szczawnica to niewielka miejscowość ma ona tak wiele do zaoferowania, że już od lat cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całej Polski i nie tylko. Popularność tą zawdzięcza przede wszystkim swojemu naturalnemu położeniu. Otóż Szczawnica znajduje się pomiędzy Pieninami a pasmem Beskidów Zachodnich. Dodatkowo miejscowości niepowtarzalnego uroku dodaje usytuowanie w dolinie potoku Grajcarek, który stanowi jeden z dopływów Dunajca. Tak liczne walory przyrodnicze sprawiają, że jest to miejsce idealne dla każdego, kto – lubi spacerować zarówno po górach, jak i szlakach turystycznych, chce odpocząć na łonie natury, pooddychać świeżym powietrzem czy też skorzystać z zabiegów w licznych uzdrowiskach. Wśród najpopularniejszych atrakcji można wymienić m.in. centrum miasta, pijalnię wód leczniczych, zabytkowy park, spływ Dunajcem, Muzeum Pienińskie oraz szlaki piesze i rowerowe. Natomiast zimą dostępne są również stoki narciarskie.

Obowiązkowy przystanek – Restauracja Pod Kolejką

Równie ważnym elementem każdej wycieczki jest jedzenie, szczególnie po zwiedzaniu i  aktywnościach na  świeżym powietrzu. Miejscem, które bez dwóch zdań warto odwiedzić, będąc w Szczawnicy, jest Restauracja Pod Kolejką. Lokal znajduje się tuż pod kolejką na Palenicę, czyli szczyt, z którego rozciągają się piękne widoki, z kolei zimą działa tam stok narciarski.

Restauracja Pod Kolejką to część odremontowanego, nowoczesnego obiektu noclegowego – Willa Pod Kolejką. Ale lokal warto odwiedzić nie tylko jeśli szukasz komfortowego zakwaterowania. Jest to przede wszystkim miejsce, gdzie zjesz smaczne śniadanie, lunch, obiad czy kolację. Doświadczeni kucharze zatrudnieni w restauracji serwują rozmaite potrawy kuchni polskiej, które zawsze przygotowywane są z wysokiej jakości, świeżych produktów. Do najchętniej wybieranych przez gości dań należą m.in.:

  • kwaśnica z żeberkiem i ziemniakami,
  • żurek z jajkiem, białą kiełbasą i ziemniakami, 
  • pierogi ruskie lub z mięsem i omastą, 
  • żeberka pieczone z ziemniakami opiekanymi, 
  • placki po zbójnicku z gulaszem wieprzowym, 
  • grajcarski pstrąg pieczony z warzywami.

Oprócz dań kuchni polskiej w menu dostępna jest także specjalna oferta przygotowana z myślą o najmłodszych. Co więcej, w Restauracji Pod Kolejką zjesz również pyszne ciasta oraz napijesz się klasycznych napojów ciepłych jak i zimnych.

Opracowanie:
Szczawnica, Główna 7
tel. 18 202 37 51
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz