Materiał Partnera

Zwiedzanie Krakowa – miejsca, które warto zobaczyć

Zwiedzanie Krakowa – miejsca, które warto zobaczyć

Kraków to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miast w Polsce. Liczne zabytki, wyjątkowa architektura oraz magiczny klimat stolicy Małopolski sprawiają, że chętnie się tam wraca. Istnieje tu kilka sztandarowych miejsc, które obowiązkowo należy zobaczyć, zwiedzając to miasto. Zapoznaj się z naszym poradnikiem turystycznym.

Kraków jest miastem wyjątkowym

Kraków jest miastem historycznym z wielowiekową tradycją. Jest jednym z najstarszych ośrodków w Polsce. Dawniej był siedzibą królów oraz miejscem, gdzie rodziła się polska kultura oraz sztuka. Istnieje tu wiele interesujących szlaków turystycznych. Najważniejszym z nich jest Droga Królewska, która biegnie od Barbakanu, przez Rynek, aż na Wawel. Całe miasto posiada niepowtarzalny klimat, który odnajdziemy w urokliwych uliczkach i wyjątkowej architekturze. Kraków to również jedno z największych centrów kultury i rozrywki – odbywają się tu liczne festiwale, targi, konferencje i wystawy, w których warto uczestniczyć. Jednym z najbardziej klimatycznych miejsc w Krakowie jest Kazimierz – historyczna dzielnica żydowska, gdzie możemy odwiedzić wyjątkowe muzeum oraz zobaczyć dwie doskonale zachowane synagogi, które stanowiły tło dla wielu produkcji filmowych.

Planując zwiedzanie Krakowa, warto jest zatrzymać się tu na kilka dni. Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie apartamentu, który zapewni dużą swobodę i komfort.

Najważniejsze zabytki w Krakowie

Bez wątpienia wizytówką Krakowa i obowiązkowym miejscem na mapie turystycznej tego miasta jest Zamek Królewski na Wawelu – dawna siedziba władców Polski, symbol narodowej kultury i tradycji. Na miejscu jedną z największych atrakcji jest Smocza Jama, znana z bajek i legend związanych z tym miastem. Kolejnym obowiązkowym do zwiedzenia miejscem jest krakowski Rynek z Sukiennicami, Kościołem Mariackim z XIV w. i zabytkowymi kamienicami, który jest uważany za jeden z najpiękniejszych Rynków w całej Europie. Warta zobaczenia jest również znajdująca się pod Rynkiem podziemna trasa turystyczna, wykorzystująca nowoczesne technologie prezentacyjne i multimedialne. Przechadzając się nią można poznać średniowieczny Kraków.

Co jeszcze warto zobaczyć w Krakowie?

Jednym z chętniej odwiedzanych przez turystów ulic w Krakowie jest ul. Franciszkańska. Wiele osób wypatruje tam znajdującego się w Pałacu Biskupim Okna Papieskiego, w którym podczas wizyt w Krakowie pojawiał się papież Jan Paweł II i prowadził rozmowy z młodzieżą.

Jeżeli zwiedzamy Kraków w okresie wiosenno-letnim, warto jest wybrać się na rejs po Wiśle. Kursuje tam wiele statków, które oferują rejsy do najciekawszych miejsc w mieście.

Dla Krakowa charakterystycznymi miejscami są również kopce poświęcone bohaterom narodowym. Najsłynniejszy z nich to oczywiście Kopiec Kościuszki. Poza tym znajdują się tu również Kopiec Wandy, Kopiec Krakusa oraz Kopiec Józefa Piłsudskiego.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz