Artykuł sponsorowany

Zwalczanie pluskwy domowej

Zwalczanie pluskwy domowej

Zwalczanie pluskwy domowej to wyzwanie, przed którym staje wiele osób. Gniazda pluskwy możemy znaleźć w łóżku, tapczanie, materacu czy w listwach przypodłogowych. Charakterystyczne, czerwone kropki na ciele również mogą wskazywać na obecność tego szkodnika. Zważając na fakt, że problem ten jest dosyć powszechny, omówimy szczegółowo metody zwalczania pluskwy domowej.

Na czym polega zamgławianie ULV?

Pierwszą, z omawianych metod walki z pluskwą domową, będzie zamgławianie ULV. Metoda ta polega na rozprowadzeniu cieczy roboczej, którą stanowi biobójczy koncentrat o odpowiednio dobranym stężeniu zmieszany z wodą, za pomocą generatora zimnej mgły. Wykorzystanie generatora pozwala uzyskać bardzo drobne krople (ok. 40 mikronów), które unoszą się w powietrzu sprawiając wrażenie mgły. Drobne kropelki dużo skuteczniej penetrują wszelkie szczeliny w pomieszczeniu. To daje nam pewność, że zastosowany preparat biologiczny lub chemiczny zacznie działać na owady. W ciągu kilkunastu godzin powinny być widoczne pierwsze efekty działania preparatu. Co istotne profesjonalne firmy zwalczające pluskwy domowe wykorzystują specjalne środki o właściwościach kontaktowo-żołądkowych. Po wyschnięciu preparatu i odparowaniu wody na powierzchni zostają substancje owadobójcze, które są zamknięte w mikrokapsułkach. W momencie gdy owad będzie miał kontakt z mikrokapsułką ta pęknie, co spowoduje przylepienie się preparatu do ciała owada. Szkodnik ginie po kilku godzinach od momentu kontaktu z substancją biobójczą. Stosując technologię mikrokapsułek możemy liczyć na dłuższy okres działania preparatu, który może wynosić 2-4 tygodnie. Zależy to przede wszystkim od temperatury, wilgotności oraz rodzaju powierzchni, które zostały spryskane. Po upływie tego czasu środek ulega biodegradacji.

Na czym polega oprysk ciśnieniowy?

Zwalczanie pluskwy domowej może być prowadzone metodą oprysku ciśnieniowego. Polega ona na rozprowadzeniu tzw. cieczy roboczej za pomocą ręcznego opryskiwacza ciśnieniowego. Ta metoda jest stosowana w przypadku większości szkodników jak pluskwy, prusaki, karaluchy, mrówki, pchły, mole czy rybiki. Celem opryskiwania ciśnieniowego jest zwilżenie powierzchni, na której występują owady, substancją aktywną (biobójczą). W przypadku tej metody również możliwe jest zastosowanie specjalnego preparatu w mikrokapsułkach. W zależności od zastosowanego stężenia preparatu pierwsze efekty można obserwować już po 2-3 godzinach od momentu oprysku.

Na czym polega wymrażanie i wygrzewanie mieszkania?

W ofercie firm zajmujących się zwalczaniem owadów można znaleźć również usługi obejmujące walkę z pluskwami przez wymrażanie lub wygrzewanie mieszkania. W przypadku wymrażania owady są poddawane działaniu temperatury poniżej -70 stopni. Jeśli chodzi o wygrzewanie stosowana jest temperatura powyżej 60 stopni. W tym przypadku na uwagę zasługuje dosyć długi czas zabiegów, które mogą trwać nawet 24 godziny. Wysoka jest również cena samej usługi.

Za najbardziej skuteczny sposób walki z pluskwą domową uważana jest metoda zamgławiania. Dzięki zastosowaniu certyfikowanych preparatów metoda ta jest bezpieczna dla dzieci, zwierząt czy alergików. Bardzo istotna jest również dokładność wykonania samego zabiegu. Korzystając z usług Zakładu Zwalczania Szkodników FENDA z Włocławka możecie liczyć na pełen profesjonalizm, precyzję działania oraz zastosowanie skutecznych, a jednocześnie bezpiecznych preparatów do zwalczania szkodników.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz