Materiał Partnera

Zwalczanie gryzoni – jak przebiega skuteczna deratyzacja?

Zwalczanie gryzoni – jak przebiega skuteczna deratyzacja?

Gryzonie takie jak szczury, myszy czy nornice są problemem wielu ośrodków przemysłowych, biurowców, gospodarstw rolnych, spółdzielni mieszkaniowych, a także domostw prywatnych. Zwierzęta te przenoszą między innymi poprzez swoje odchody, a także ślinę bardzo niebezpieczne choroby. To dlatego ważne jest korzystanie z usług deratyzacyjnych profesjonalnych firm.

Dokładne zaplanowanie akcji

Najlepsze przedsiębiorstwa z branży deratyzacji, takie jak między innymi firma Aqua-Tox, przed podjęciem prac mających na celu zwalczenie szkodników przystępują do bardzo złożonego procesu przygotowawczego. Polega on na określeniu rodzaju budynku, miejsc żerowania szczurów i myszy, a także ocenie wielkości populacji. Dzięki temu firma zwalczająca szkodniki jest w stanie zastosować odpowiednie techniki eksterminacji nieprzyjaznych gryzoni. Warto wiedzieć, że monitoring szkodników pozwala nie tylko na wyeliminowanie obecnie szkodzącej populacji, ale ma na celu również wstrzymanie jej rozwoju w przyszłości. Dokładne zaplanowanie działań poprzedzone jest zatem wizją lokalną.

Jak eliminowane są gryzonie?

Gryzonie takie jak myszy, nornice czy też szczury są eliminowane dwoma sposobami – najlepsze firmy deratyzacyjne zawsze wykorzystają obie metody. Pierwsza z nich zakłada wykorzystanie środków chemicznych, których nie sposób kupić w sklepach. Druga polega na wykorzystaniu specjalistycznych pułapek takich jak stacje deratyzacyjne, żywołapki czy też chwytacze. Warto przy tym wiedzieć, że obowiązkiem podmiotu zajmującego się likwidacją gryzoni jest przeprowadzenie prac w taki sposób, aby ograniczyć do minimum cierpienia zwierząt. Działania firm deratyzacyjnych nie mogą również utrudniać codziennej pracy ośrodków przemysłowych czy też biurowców – usługobiorcy muszą odznaczać się więc wysokimi kompetencjami logistycznymi.

Czy deratyzacja to wszystko?

Nie każdy wie, że populacjom gryzoni bardzo często towarzyszą groźne choroby takie jak między innymi leptospiroza, zakażenie jelitowe, pomór świń, toksoplazmoza czy też pryszczyca – przenoszone są one przez sierść, mocz, odchody, a także ślinę zwierzęcia. To dlatego po wykonanym procesie deratyzacji należy wykonać tak zwaną dezynfekcję. Polega ona na wyeliminowaniu drobnoustrojów, mikroorganizmów chorobotwórczych, bakterii oraz wirusów dzięki odpowiednim środkom chemicznym. Warto pamiętać, że wszystkie ośrodki przemysłowe i produkcyjne powinny korzystać zarówno z usług deratyzacyjnych, jak i z dezynfekcji zapobiegawczej. Najlepsze firmy z branży deratyzacji, dezynfekcji, a także dezynsekcji swoją pracę wykonują według takich systemów sanitarnych jak HACCP (analiza zagrożeń i krytyczne punkty kontroli), GHP (dobra praktyka higieniczna) czy GMP (dobra praktyka produkcyjna).

Opracowanie:
Jastrzębie-Zdrój, Jasna 26
tel. 660 585 140
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz