Artykuł sponsorowany

ZUH A - Z radzi: jak serwisować myjnie samochodowe?

ZUH A - Z radzi: jak serwisować myjnie samochodowe?

Myjnie samochodowe, zarówno automatyczne, jak i bezdotykowe, wymagają okresowych przeglądów i regularnej konserwacji. Wszelkie prace serwisowe muszą być przeprowadzane przez wykwalifikowanych pracowników zatrudnionych w autoryzowanym serwisie. Jako że myjnie są wyjątkowo złożonymi systemami, samodzielne próby są niewskazane. Jeżeli nie chcesz wpędzić się w dodatkowe koszty i unieruchomić sprzęt, powierz te czynności profesjonalistom z ZUH A - Z!

Myjnie samochodowe – wskazówki dla właścicieli

Intensywna eksploatacja i stosowanie środków chemicznych z niesprawdzonego źródła mogą skutkować częstymi awariami oraz przestojami w pracy myjni. Podobnie jak we wszystkich złożonych systemach najbardziej awaryjne są części eksploatacyjne, które wymagają wymiany średnio co kilka miesięcy. Eksperci z firmy ZUH A - Z podkreślają, że w przypadku myjni portalowych kluczowe znaczenie mają systematyczna regulacja poziomu docisku szczotek oraz precyzyjne dozowanie dobrych jakościowo środków chemicznych. Najbardziej podatnymi na uszkodzenie częściami w myjniach samoobsługowych są natomiast pistolety, węże ciśnieniowe oraz lance.

Serwis myjni – kiedy wykonywać przeglądy myjni?

Przeglądy myjni samochodowych powinny być wykonywane średnio co trzy miesiące, a wszelkie usterki naprawiane na bieżąco. Czynności serwisowe rozpoczynają się od sprawdzenia docisku i stopnia zużycia szczotek przez wykwalifikowanego technika z ZUH A - Z. Dalsze etapy prac obejmują, m.in. smarowanie przekładni, kontrolę systemów bezpieczeństwa, ocenę zużycia linek transportowych oraz oczyszczenie szczotek z piachu. Zautomatyzowane myjnie posiadają też systemy fotokomórek, które są szczególnie wrażliwe i wymagają cyklicznego sprawdzania stanu technicznego. W przypadku myjni samoobsługowych na szczególną uwagę zasługują dozowniki szamponu proszkowego oraz instalacje ciśnieniowe. Technik musi sprawdzić układ sterowania elektronicznego oraz wspomniane już części użytkowe, takie jak pistolety czy lance.

Profesjonalizm to podstawa – uwaga na oszustów

Kompleksowa naprawa i weryfikacja stanu części eksploatacyjnych wymaga solidnego przygotowania, specjalistycznego sprzętu oraz gruntownej wiedzy związanej ze sposobem działania myjni. Powierzanie tak wrażliwych zadań osobie niekompetentnej może doprowadzić do poważnej awarii i konieczności wymiany podzespołów, która wygeneruje duże koszty. Dobry stan techniczny wszystkich elementów daje pewność, że myjnia będzie pracować na pełnych obrotach i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. 
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz