Materiał Partnera

Źródła światła w domach i mieszkaniach - co warto wziąć pod uwagę podczas ich zakupu?

Źródła światła w domach i mieszkaniach - co warto wziąć pod uwagę podczas ich zakupu?
Choć na co dzień nie myśli się o tym zbyt często, źródła sztucznego światła odgrywają w naszym życiu rolę ze wszech miar istotną. Owszem, w XXI w. przywykło się do tego, iż różnego rodzaju żarówki oraz taśmy LED znajdują się dosłownie wszędzie w naszym otoczeniu, aczkolwiek rzadko kto docenia, ile im zawdzięczamy. Co zatem wziąć pod uwagę poszukując produktów do własnego domu lub mieszkania?

Źródła oświetlenia - co mają do wyboru współcześni klienci?

Dobrze oświetlona przestrzeń domowa stanowi klucz do komfortowego funkcjonowania. Dlatego właśnie tak istotny staje się wybór odpowiedniego źródła sztucznego światła, które byłoby zarówno wydajne, jak i ekonomiczne. Wśród wielu dostępnych na rynku produktów szczególnym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszą się przede wszystkim 2 rozwiązania. O czym konkretnie mowa? Chodzi tutaj oczywiście o żarówki oraz to taśmy LED, które już od ponad kilkunastu lat słyną ze swojej wysokiej niezawodności oraz ułatwiają wszystkim zainteresowanym niezwykle efektowną aranżację wnętrz. To dzięki nim można stworzyć w każdym pomieszczeniu absolutnie unikatowy klimat. Co konkretnie warto wziąć pod uwagę, poszukując produktów oświetleniowych na własne potrzeby?

Żarówki a kwestia energooszczędności

W czasach, w których tak wiele uwagi poświęca się zagadnieniom pośrednio i bezpośrednio związanym z ochroną środowiska, niezwykle istotna staje się kwestia zmniejszenia ilości zużywanej energii. Do jeszcze nie tak dawna, żarówki występowały tylko i wyłącznie w swoim klasycznym wariancie. Co to znaczy? Składały się one ze szklanej bańki wypełnionej gazem obojętnym, żarnika wolframowego, drutów kontaktowych oraz gwintu kontaktowego. Rozwiązanie takie, choć stosunkowo trwałe, niosło ze sobą jednak jedną poważną wadę. Mowa tu przede wszystkim o tym, iż badania naukowe udowodniły, że w tego typu żarówkach jedynie 5% pobieranej energii zamienianej jest w światło widzialne, a cała reszta ulega szeroko rozumianemu marnotrawstwu i zostaje zamieniona w ciepło. Aby sprostać pilnym potrzebom ochrony naszego środowiska naturalnego, wysiłki naukowców zostały ukierunkowane w stronę żarówki, która zużywałaby mniej energii, gwarantując przy tym jeszcze lepiej jakości oświetlenie.

Żarówki w technologii LED

Żarówki konstruowane w oparciu o technologię LED należą do nielicznej grupy produktów, którym trudno zarzucić cokolwiek. Zużycie energii elektrycznej jest nawet do kilkudziesięciu razy mniejsze niż w przypadku rozwiązania standardowego. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć o tym, iż sama jakość oświetlenia również jest wyraźnie lepsza. W zależności od indywidualnych potrzeb klienta, światło emitowane przy pomocy technologii LED może cechować się konkretną barwą. Znacznie ułatwia to dopasowanie oświetlenia nie tylko pod kątem estetycznym, ale również praktycznym. Pojawia się zatem zasadnicze pytanie, dotyczące tego, czy za tego typu technologię przyjdzie nam słono zapłacić?

Żarówki i taśmy LED - ceny

Żarówki i taśmy LED są oczywiście droższe od swoich standardowych odpowiedników. Niemniej jednak trzeba wyraźnie podkreślić, iż nie są to różnice tak znaczące, jak było to kiedyś. Obecne oscylują one w granicach od kilku do kilkunastu procent. Większe wydatki zdecydowanie należy potraktować w ramach szeroko zakrojonej i pewnej inwestycji, która jest się w stanie zwrócić w ciągu kilku miesięcy. W razie wątpliwości co do tego, jaki rodzaj oświetlenia LED wybrać, warto udać się z zapytaniem ofertowym do najlepszych hurtowni elektrycznych, do których zalicza się Algra-Król. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej firma od lat zapewnia wszystkim inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie akcesoriów oświetleniowych oraz osprzętu kablowego. Klienci mogą liczyć tutaj zarówno na indywidualne podejście do każdego ze zleceń, jak i bardzo atrakcyjne warunki cenowe.

Oświetlenie LED - o jakości słów kilka

Z punktu widzenia klienta ostatecznego technologia LED niesie ze sobą tylko i wyłącznie korzyści. Dlatego właśnie współczesny rynek dosłownie zalewany jest różnego rodzaju produktami, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Choć często kuszą one bardzo niską ceną, nie należy zapominać o tym, iż ten argument w zdecydowanej większości przypadków bywa bronią obosieczną. O wiele lepszym pomysłem, biorąc pod uwagę wyznaczniki czysto praktyczne, jest zakup produktów, które sygnowane są najbardziej rozpoznawalnymi, światowymi markami. To najlepsza gwarancja tego, że przez bardzo długi czas będziemy mogli cieszyć się w naszym domu doskonałej jakości światłem przy minimalnym zużyciu energii elektrycznej.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Zana 10
tel. 52 340 50 05
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz