Materiał Partnera

Zostaw pupila w dobrych rękach – gabinet weterynaryjny i pensjonat w jednym

Zostaw pupila w dobrych rękach – gabinet weterynaryjny i pensjonat w jednym

Fachowa opieka weterynarza jest niezbędna do utrzymania naszego zwierzaka w zdrowiu – niezależnie od tego, czy to kot, pies czy jaszczurka. No co dzień sami dbamy o swojego pupila, a gabinet weterynarza odwiedzamy tylko wtedy, kiedy widzimy, że coś jest nie tak. Nie zawsze jednak możemy zabrać zwierzaka ze sobą na wakacje. Jak wtedy o niego zadbać? Najlepiej powierzyć go pod opiekę profesjonalistom.

Nie ryzykuj

Swoim zwierzakiem najlepiej zajmiemy się my sami. A co, jeśli akurat nie możemy tego zrobić? W takiej sytuacji wielu ludzi prosi o pomoc sąsiada, znajomego albo kogoś z rodziny. Niestety, te osoby, zwłaszcza jeśli nie posiadają własnego czworonoga, nie będą wiedzieć, co oznaczają poszczególne zachowania naszego zwierzaka. Może się nawet zdarzyć, że w ogóle nie rozpoznają objawów choroby u naszego zwierzaka. Kiedy wrócimy do domu, nasz pupil może być już w kiepskim stanie. Dlatego lepiej nie ryzykować i nie powierzać opieki nad naszym czworonogiem komuś, kto tak naprawdę niewiele wie o opiece nad zwierzętami.

Pod profesjonalną opieką

Jeśli sami z jakiegoś powodu akurat nie możemy zajmować się swoim zwierzakiem, najlepiej będzie powierzyć opiekę nad nim profesjonalistom. Najwięcej o zdrowiu zwierząt wie oczywiście weterynarz. Zwykle jednak nie mamy możliwości zostawić u niego zwierzaka, podczas gdy my wyjeżdżamy na dwutygodniowy urlop. Alternatywą są hotele dla zwierząt, jednak te potrafią kosztować prawdziwą fortunę. Co w takim razie nam pozostaje? Dobrym rozwiązaniem będzie pensjonat dla zwierzaków działający przy gabinecie weterynaryjnym. Znajdziemy go przy lecznicy San Wet. Gabinet weterynaryjny. Ceny nie są wygórowane – stawka za dzień zależy od tego, na jaki czas chcemy zostawić tam swojego pupila. Co ważne, w pensjonacie możemy zostawić na czas naszego urlopu nie tylko psa, ale także kota oraz gryzonie i ptaki. W przypadku pobytu w pensjonacie, który potrwa do 14 dni, za kota zapłacimy 25 zł za dobę, a za ptaki i gryzonie 15 zł. Pobyt psa w pensjonacie jest trochę droższy – jeśli przebywa tam powyżej 11 dni, stawka dobowa wynosi 30 zł.

Spokojna głowa

Zostawienie pupila pod fachową opieką weterynarza pozwoli nam spokojnie cieszyć się wakacjami. Dzięki temu nie będziemy martwić się, czy nasz czworonogi lub skrzydlaty przyjaciel dobrze się czuje. Po naszym powrocie z pewnością będzie mocno stęskniony, ale też zdrowy, zadbany i szczęśliwy. Pensjonat dla zwierząt działający obok gabinetu weterynaryjnego to najlepsze możliwe rozwiązanie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz