Materiał Partnera

Zorza polarna (Islandia, Norwegia, Finlandia)

Zorza polarna (Islandia, Norwegia, Finlandia)

Zorza polarna to wyjątkowy spektakl świetlny, który odgrywa natura na czarnym, bezchmurnym niebie. Dobrym sposobem, by ją zobaczyć, jest wycieczka na Islandię, do Norwegii lub Finlandii. Aby mieć pewność uchwycenia jej, warto wybrać się w podróż w terminie między wrześniem a marcem. Dowiedz się, w jakie konkretnie miejsca wycieczki dla małych grup będą pewnikiem na zobaczenie zorzy polarnej.  

Zorza polarna: Kiedy i gdzie można ją zobaczyć? – wycieczka na Islandię

Zorzę polarną można zobaczyć w wielu miejscach – jednym z nich jest Islandia. Ten magiczny spektakl na niebie jest widoczny nawet w mocno oświetlonym Reykjaviku, stolicy i największym mieście tej wyspy. Co warto podkreślić, to fakt, że wycieczka na Islandię daje ogromne szanse na uchwycenia tego zjawiska, gdyż zorza polarna jest tam widoczna przez osiem miesięcy w roku. Najlepszy czas na wyjazd w okolice koła podbiegunowego to okres między końcówką sierpnia a ostatnimi dniami kwietnia. Warto również podkreślić, że najlepszym obszarem, by ją oglądać będą Fiordy Zachodnie lub północ kraju, gdyż tam noce są dłuższe i tym samym pokaz może być bardziej zaskakujący. Świetnym pomysłem będzie poszukiwanie jej także na lagunie lodowcowej Jokulsarlon oraz na czarnych plażach w pobliżu miasta Vik. Aby jednak mieć pewność, że się ją zobaczy, konieczne jest czyste niebo, dlatego też przed wyjazdem warto sprawdzić prognozę dla zorzy. Zorza polarna jest najlepiej widoczna między zmierzchem a świtem, gdy niebo jest ciemne, dlatego sprzyja temu niewielki księżyc, rzucający mało światła. Aby mieć jak największe szanse na uchwycenie tego zjawiska, warto wybrać wycieczki dla małych grup trwające ok. tygodnia bądź dłużej np. z biura podróży Łachmański Travel z Poznania

Gdzie jeszcze można zobaczyć zorzę? – Tromso w Norwegii i Laponia w Finlandii

Dobrym sposobem na zobaczeniem zorzy polarnej jest także wycieczka do Norwegii. Aby uchwycić ten niezwykły spektakl, wystarczy wybrać się do stolicy północnego regionu – miasta Tromso. By miejskie światła nie zakłócały bajecznych barw, można skorzystać z opcji np. rejsu statkiem do Kirkenes, gdzie głęboka woda i ciemne niebo będą idealnym otoczeniem do oglądania zorzy. Innym sposobem może być także wycieczka do Finlandii. Tutaj z kolei można upolować ją niedaleko Helsinek, w Lahti lub w okolicach Południka Struvego. Dobrym miejscem będzie także wioska Świętego Mikołaja – Rovaniemi, gdzie w pobliżu farm reniferów zorza polarna również będzie się pięknie prezentować.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz