Materiał Partnera

Zniszczona tapicerka samochodowa – jak poradzić sobie z tym problemem?

Zniszczona tapicerka samochodowa – jak poradzić sobie z tym problemem?

Tapicerka samochodowa to element wnętrza, który ze względu na intensywną eksploatację pojazdu ulega nierzadko zniszczeniom. Na uszkodzenia narażona jest zarówno tapicerka materiałowa, jak i skórzana. Nieestetyczny wygląd znacząco wpływa na estetykę wnętrza, a co za tym idzie – wartość pojazdu. Warto zatem zlecić renowację lub wymianę tapicerki w renomowanym zakładzie świadczącym tego typu usługi.

Zużyte fotele

Najważniejszym elementem, który obszywany jest odpowiednio przygotowaną tapicerką, jest samochodowy fotel. W autach osobowych występują one razem z tylną kanapą, na której podróżują pasażerowie. Największym zużyciem wykazuje się zawsze tapicerka na siedzeniu kierowcy – jest ono wykorzystywane przy każdorazowym użytkowaniu pojazdu. Wraz z przebytymi kilometrami materiał niszczeje, a dodatkowe uszkodzenia mechaniczne przyczyniają się do nieestetycznego wyglądu tapicerki samochodowej.

W takiej sytuacji niezbędne jest przeprowadzenie profesjonalnej renowacji. W tym zakresie kompleksowe usługi świadczy zakład tapicerski Roko Car, który od wielu lat zajmuje się przywracaniem doskonałego wyglądu tapicerkom samochodowym. Proponowane przez fachowców metody dotyczą zarówno tapicerki skórzanej, jak i materiałowej. W wielu przypadkach konieczna jest jednak całkowita wymiana powierzchni materiałowej na fotelach czy kanapie auta.

Wiele elementów

Tapicerka samochodowa to jednak nie tylko fotele czy kanapa, ale także boczne elementy obszywane przez producenta pojazdu. Znajdują się one na wewnętrznej stronie drzwi i również w wielu przypadkach wymagają renowacji bądź wymiany ze względu na powstałe zniszczenia. W takiej sytuacji także doskonale sprawdzi się renomowany zakład tapicerski. Pomoże on w przywróceniu doskonałego wyglądu tzw. boczków samochodowych. Co ciekawe, z usług tapicera klienci korzystają nie tylko wtedy, gdy tapicerka ich pojazdów jest uszkodzona lub wymaga odświeżenia. Dzięki profesjonalnej realizacji usług możliwa jest też wymiana całej tapicerki np. na materiał o innej strukturze lub w innym kolorze.

Wybór wnętrza pozostawiany jest bowiem pierwszemu właścicielowi samochodu, który zamawia auto w salonie. Nierzadko producent nie daje nawet i takiej możliwości, oddając do dyspozycji klienta wyłącznie gotowe już rodzaje tapicerek do konkretnych pojazdów. Zmiana wyglądu wnętrza możliwa jest dzięki usłudze wymiany tapicerki samochodowej w specjalistycznym zakładzie. Zapewnia to możliwość całkowitego spersonalizowania pojazdu i wykończenia go w sposób zgodny z gustem właściciela.

Opracowanie:
Warszawa, Wspólna Droga 25
tel. 696 605 410
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz