Materiał Partnera

Zmniejszanie do zera ryzyka nietrafionej inwestycji ubezpieczeniowej

Zmniejszanie do zera ryzyka nietrafionej inwestycji ubezpieczeniowej

Z różnego rodzaju ubezpieczeń korzysta dzisiaj wielu Polaków, a także instytucji publicznych oraz firm. Liczba ofert ubezpieczeniowych, a także agencji, które je oferują, jest bardzo duża, a dla wielu osób znalezienie najkorzystniejszej z nich jest nie lada wyzwaniem. To między innymi dlatego na rynku obecnie panuje tendencja do wykorzystywania profesjonalnych usług pośredników ubezpieczeniowych. W przyszłości będzie to zaś standard wręcz obowiązkowy.

Sytuacja na rynku

Polski rynek ubezpieczeniowy z roku na rok staje się coraz większy i bardziej znaczący, a także coraz bardziej elastyczny. Dzisiaj najlepsze towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenia długoterminowe i krótkoterminowe: komunikacyjne, mieszkań, domów, ubezpieczenia zdrowotne, ubezpieczenia NWN osobiste, rolnicze, dla firm, grupowe, zawodowe, majątkowe, samochodów, wypadkowe, odpowiedzialności cywilnej, autocasco, dla całych rodzin, czy też turystyczne. Nazwy ubezpieczeń dzisiaj są bardzo płynne, ponieważ wiele ubezpieczycieli łączy ze sobą różne pakiety, pozwalając na zaoferowanie niskich składek miesięcznych, a wysokich świadczeń w przypadki konieczności z nich skorzystania. Dynamicznie rozwijająca się i konkurencyjna branża powoduje, że dzisiaj wielu Polaków oraz instytucji korzysta z usług pośredników ubezpieczeniowych. Zaliczani są oni do profesji o szczególnym zaufaniu publicznym, a ich obowiązki łączone są często z doradztwem finansowym – np. przygotowywanie indywidualnych kosztorysów/biznesplanów/prognoz finansowych, czy też strategii spłat kredytów. Obie funkcje spełnia firma Pośrednictwo Finansowe Agnieszki Chynasińskiej-Tomickiej, która swoje działania opiera na wnikliwych analizach.

Dokładne rozpoznanie sprawy

Wielu z pośredników ubezpieczeniowych działa na szablonowej zasadzie oferowania wcześniej przygotowanych/wyszukanych, dość opłacalnym ofert ubezpieczeniowych. Jeśli jednak chcemy do zera zminimalizować ryzyko naszej inwestycji w polisę i osiągnąć najlepsze z możliwych warunków, korzystajmy z usług specjalistów opierających swoje działania o kilka ważnych elementów. Mowa między innymi o wnikliwych analizach sytuacji rynkowej – zwłaszcza przy ubezpieczeniach długoterminowych – oraz rozpatrywaniu indywidualnych potrzeb klienta. Wielokrotnie wraz z nim pośrednik ubezpieczeniowy określa nie tylko cele wykorzystywania samej polisy, ale jego możliwości majątkowe. Takie działanie jest szczególnie ważne dla firm, które ubezpieczają swoje nieruchomości, ruchomości, a także pracowników, i wiedzą, jak ważne jest dobre zabezpieczenie całej swojej działalności – również w zakresie odpowiedzialności cywilnej od świadczonych usług. Dzisiaj różnego rodzaju doradcy finansowi opierają swoją pracę o wykorzystanie zarówno wiedzy pozyskanej od klienta, jak i o umiejętności prognozowania rynku/symulowania zdarzeń – tu często wykorzystują nowoczesnej programy komputerowe – oraz o kompetencje negocjacyjne. Ważne jest bowiem to, aby pośrednik ubezpieczeniowy współpracował stale z większością najbardziej uznanych towarzystw ubezpieczeniowych na rynku – ograniczenie się tylko do jednego, czy dwóch źle świadczy o jego pracy.

Opracowanie:
Głogów, Długa 49
tel. 533 775 070
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz