Materiał Partnera

Złoty powiew elegancji

Złoty powiew elegancji

Łazienka odgrywa coraz większą rolę w naszych domach. Obecnie spędzamy w niej o wiele więcej czasu ze względu na precyzyjne czynności, takie jak dokładne nałożenie makijażu lub zgolenie bujnego zarostu. Projektując warto zatem pamiętać o doborze właściwego oświetlenia, które w dużej mierze wpływa na nasze samopoczucie.


Planowanie przestrzeni i oświetlenia

Właściwe światło wprowadza odpowiedni nastrój we wnętrzu, dlatego po podjęciu decyzji o miejscu umieszczenia umywalki, sedesu, wanny i prysznica należy zająć się oświetleniem. Jest to o tyle istotne, że przed rozpoczęciem kładzenia płytek trzeba odpowiednio przeprowadzić okablowanie i ukryć je w ścianach.

Planowanie przestrzeni pozwala na określenie ilości „scen” oświetlenia w łazience. W małej toalecie wystarczy jedna w przeciwieństwie do salonu kąpielowego, który wymaga przynajmniej dwóch – jasnej, najczęściej przy umywalce, ułatwiającej szybkie, ale precyzyjne czynności oraz drugiej – ciemniejszej, zapewniającej odpowiedni klimat podczas relaksującej kąpieli.


Złoto i srebro w łazience

Jednym ze sposobów na luksusowe wykończenie wnętrza łazienki jest wykorzystanie elementów w kolorze złota i srebra. Jak powszechnie wiadomo, pierwszy z nich kojarzy się z bogactwem, ale również z ciepłem oraz elegancją. Dobrze komponuje się z ciemnymi tonami, takimi jak szarość oraz czerń, jak i z jasnymi, np. z matowym szkłem mlecznym. Takie połączenie przywodzi na myśl luksusową biżuterię.

Srebrny odcień jest natomiast zimny w odbiorze. Oprawy w tym kolorze sprawdzą się w nowoczesnych pomieszczeniach o surowym wykończeniu. Współczesne wzornictwo charakteryzuje się kwadratowymi i prostokątnymi kształtami, dlatego srebrne wykończenie daje wiele możliwości aranżacyjnych i jest oznaką nowoczesnego designu.

Złote i srebrne oprawy oświetleniowe do łazienki można znaleźć  na stronie firmy AURORA TECHNIKA ŚWIETLNA, która posiada w swojej ofercie nowoczesne i klasyczne oprawy oświetleniowe wykonane w tych kolorach. Dzięki monochromatycznym i ponadczasowym barwom, idealnie dopasują się do każdego wystroju wnętrza łazienki wnosząc powiew elegancji i zapewniając uczucie komfortu zarówno podczas codziennych czynności, jak i dłuższych kąpieli z muzyką w tle.

Przed planowaniem wystroju łazienki warto zapoznać się z ofertą oświetlenia na stronie internetowej firmy AURORA TECHNIKA ŚWIETLNA, która jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę wyrobów brytyjskiego producenta Astro Lighting.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz